HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.10.30 21:48 Frissítve: 2018.10.31 09:06

MK: elpuskázott ZTE-helyzetek, DVTK-továbbjutás

Ellenfele kapu előtti rossz döntéseit kihasználva a Diósgyőri VTK jutott tovább elsőként a Magyar Kupa 7. fordulójából, mivel idegenben 2–0-ra legyőzte a ZTE-t.

Az eredmény nem tükrözi, hogy milyen szoros volt a találkozó (Fotó: Zalai Hírlap/Katona Tibor)

 

Ellentétes előjelekkel készült az egyetlen keddi Magyar Kupa-mérkőzésre a ZTE és a DVTK: míg a zalaegerszegiek veretlenül állnak az NB II második helyén, addig első osztályú ellenfelük a kiesést jelentő 11. pozícióban szerénykedik, ráadásul a keddit megelőző öt meccsét egyaránt elveszítette, augusztus 18. óta nem győzött a bajnokságban, és az NB III-as ESMTK ellen is csak hosszabbítás után tudott továbbjutni a kupában.

A kevés helyzetet hozó első félidő végén a vendégek szerezték meg a vezetést, Martin Juhar lövését még bravúrral védte Szemerédi Norbert, ám a hosszún érkező Nagy Tibor már nem hibázott.

A szünet után egy sokkal jobban feltüzelt ZTE-t láthatott a stadionba kilátogató 2346 néző, a hazaiak akár öt perc leforgása alatt megfordíthatták volna az állást, de az utolsó mozdulatokba rendre hiba csúszott.

Ahogy az lenni szokott, a kihagyott helyzeteket megtorolta az ellenfél, a többszöri sikertelen felszabadítási kísérletet Florent Hasani unta meg, és hét méterről kapura fordulva a jobb alsóba lőtt.

A hátralévő bő tíz percben próbálkozott ugyan a ZTE, ám ezt kis túlzással hit nélkül tette, így a DVTK továbbjutása ekkor már nem került veszélybe. Dobos Barnával először szenvedett vereséget a zalaegerszegi csapat, míg a túloldalon Fernando Fernández egyelőre fellélegezhet – igaz, a bajnokságban is el kellene kezdeni szállítani a győzelmeket.

MAGYAR KUPA
7. FORDULÓ (FŐTÁBLA, 2. FORDULÓ)
ZTE FC (NB II)–DIÓSGYŐR 0–2 (0–1)
Zalaegerszeg,
2346 néző. Vezette: Bogár Gergő (Farkas Balázs, Huszár Balázs)
ZTE FC: Szemerédi – Németh E., Kiss M., Lesjak, Gergényi – Hudák M., Bedi – Horváth K. (Babati 69.), Barczi (Balázs Zs., 81.), Madarász – Popin (Novák, 61.). Vezetőedző: Dobos Barna
DIÓSGYŐR: Rados – Polgár, Brkovics, Tamás M. – Nagy T., Szabó B., Mazalovic, Márkvárt (Tajti, 74.), Juhar – Vernes (Bacsa, 64.), Hasani (Tóth B., 84.). Vezetőedző: Fernando Fernández
Gólszerző: Nagy T. (0–1) a 44., Hasani (0–2) a 79. percben
MESTERMÉRLEG
Dobos Barna
: – Védekezésben és támadásban is tovább kell fejlődnünk. A második félidőben nagyon sok helyzetet hagytunk ki. A vereségekből is lehet építkezni, elindultunk egy úton, szeretnénk végigmenni rajta.
Fernando Fernández: – Ellentétes félidőket láttunk. Az elsőben jól játszottunk, a másodikban sok labdát veszítettünk el, szóval nem voltunk jók. Fontos, hogy a nyeretlenségünket lezártuk, hosszú idő után győztünk újra.

SZERDÁN JÁTSSZÁK
12.00:
III. kerületi TVE (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II)
12.30: Szarvasi FC 1905 (Békés megyei I.)–Szombathelyi Haladás
12.30: Sárvár FC (NB III)–Ferencváros
12.30: Gyöngyösi AK (NB III)–Kisvárda
12.30: Vecsési FC (Pest megyei I.)–MTK Budapest
12.30: Technoroll Teskánd KSE (Zala megyei I.)–Debreceni VSC
12.30: Kazincbarcika (NB II)–Vasas FC (NB II)
12.30: Érdi VSE (NB III)–BSS Monor (NB II)
12.30: Lipót Pékség SE (Győr-Moson-Sopron megyei I.)–FC Ajka (NB III)
12.30: FC Dabas (NB III)–Duna Aszfalt Tiszakécske VSE (NB II)
12.30: Budaörs (NB II)–Ceglédi VSE (NB II)
12.30: Sényő (NB III)–Makó FC (NB III)
12.30: Dabas-Gyón FC (Pest megyei I.)–Pénzügyőr SE (NB III)
12.30: Balassagyarmati VSE (Nógrád megyei I.)–Taksony SE (NB III)
12.30: Szekszárd UFC (NB III)–Budafoki MTE (NB II)
12.30: Iváncsa KSE (NB III)–Pápai Perutz FC (NB III)
12.30: Viadukt SE Biatorbágy (Pest megyei I.)–Szentlőrinc SE (NB III)
12.30: Balatonlelle SE (Somogy megyei I.)–Termálfürdő Tiszaújváros (NB III)
12.30: Füzesgyarmati SK (NB III)–THSE-Szabadkikötő (NB III)
12.30: Oroszlányi SZE (Komárom-Esztergom megyei I.)–Sajóbábony VSE (NB III)
12.30: Tarr Andráshida SC (NB III)–Nyíregyháza Spartacus (NB II)
12.30: Körmendi FC (Vas megyei I.)–Soroksár SC (NB II)
12.30: Kalocsai FC (Bács-Kiskun megyei I.)–BFC Siófok (NB II)
12.30: SZEOL SC (NB III)–Kaposvári Rákóczi (NB II)
15.30: Ménfőcsanak ESK (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC
17.00: Csákvár (NB II)–Paksi FC
17.00: Dunaújváros (NB III)–Puskás Akadémia FC
17.00: Tatabányai SC (Komárom-Esztergom megyei I.)–Békéscsaba Előre (NB II)
18.00: Vác FC (NB II)–Mol Vidi FC
18.00: Jászberényi FC (NB III)–Budapest Honvéd
20.00: ETO FC Győr (NB II)–Újpest FC (Tv: M4 Sport)
Az utolsó mérkőzés után sorsolás (Tv: M4 Sport)

2019.03.23 00:35:02

Labdarúgó NB I VINCZE ANDRÁS

ALAPVONAL. Egyik potentát sem tért ki a – szerintem – legfontosabb kérdéskörre a videoasszisztens kapcsán: vajon ettől több nézőt tudna kivinni a pályájára vagy éppen ellenkezőleg.

2019.03.18 12:05:28

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Az volt pályafutása első piros lapja, a Fradi ellen jött a második – a forduló vitája és egyéb legjei.

2019.03.17 22:06:31

Labdarúgó NB I VINCZE ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. A szabálymagyarázatokkal agyonterhelt ítélkezés egyre nevetségesebb lesz.

2019.03.17 10:50:39

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Csertői: Egyelőre nincs értelme merészebb álmokat szövögetni • Vignjevics: Amikor Traoré pályán van, olyan, mintha a többiek állnának.