Magyar Kupa: Kabát Péter – 4, Újpest – 9, DVTK – 7

2015.09.23. 16:56
A harmadosztályú Pénzügyőr emberhátrányban is megnehezítette a Haladás dolgát (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A labdarúgó Magyar Kupa 2. fordulójában az élvonalbeli Újpest a négy gólig jutó Kabát Péter vezérletével 9–0-ra legyőzte a megyei I. osztályban szereplő Celldömölki VSE-t.

PÉNTEKEN SORSOLÁS
A 3. forduló sorsolását szeptember 25-én, péntek 10 órától tartják az MLSZ székházában.

A lila-fehéreknek a 12. percig kellett várniuk az első találatra, Kabát Péter gólja után azonban az első negyedóra végén jött Cseke Benjámin gólja, így a hazaiak reményei hamar szertefoszlottak.

Még mindig csak az első fél óra végén jártunk, amikor már négy volt közte, Kabát Péter újabb találatát Nagy Gáboré követte, majd előbbi megszerezte még a harmadik gólját is az első félidőben (0–5).

Egészen a 75. percig tartotta magát a Celldömölk, a hajrá már ismét a „liláké” volt, Nagy, Balázs Benjámin, Kabát és Enis Bardhi is eredményes volt, így 0–9 lett a vége.

CELLDÖMÖLKI VSE (megyei I.)–ÚJPEST 0–9 (0–5)
Celldömölk, 1000
néző. V: Molnár A. (Kepe Arnold, Keszthelyi Tamás)
CELLDÖMÖLK: Heiner – Vajda L., Bodor, Varga J., Györkös – Manganelli, Szuh (Sinka, a szünetben), Enyingi Márk (Enyingi Marcell, 35.), Virág M. – Németh J. (Piri, 56.), Szép. Vezetőedző: id. Koman Vladimir
ÚJPEST: Kovács Z. – Nagy T. (Gubacsi, 77.), Heris, Kecskés Á., Forró – Szankovics (Sallói, 60.), Bardhi – Filkor (Balázs B., 60.), Cseke, Nagy I G. – Kabát. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Kabát (0–1) a 12., Cseke (0–2) a 15., Kabát (0–3) a 24., Nagy I G. (0–4) a 30., Kabát (0–5) a 42., Nagy I G. (0–6) a 75., Balázs B. (0–7) a 81., Kabát (0–8) a 85., Bardhi (0–9) a 88. percben

MEZŐKÖVESD–BÉKÉSCSABA

A langyosan induló meccs a 30. perc körül kezdett felpörögni, egy szöglet után Szalai Dániel fejese után Ribánszki is verve volt, de szerencséjére a lécről kifelé pattant a labda. Ezt Kertész Tamás pillanatai követték, előbb csúnyán mellé lőtt a kilépő békéscsabai, majd beadása után ügyetlenkedték kis híján kapujukba a labdát a hazaiak. A ráadás pillanataiban ismét Szalai veszélyeztetett, ezúttal Ribánszki a helyén volt. A vendégek fölénye visszaesett a második félidő elején, de egyórányi játékhoz érve ismét a hazai kapusnak kellett résen lennie, Kertész fejesét simogatta ki a léc alól.

Bagi lövését is védte a kapus, majd meghűlt a vér a vendégek ereiben, Tamási Zsolt megpattanó lövése alig kerülte el a jobb alsó sarkot. Gól nem esett, így hosszabbítás következett. A 96. percben megszerezte a vezetést a Békéscsaba, bal oldali beadás után Kertész közeli próbálkozása már utat talált a kapuba (0–1). Sőt percekkel később jött az újabb pofon, Birtalan első lövésébe még beleálltak a védők, a kipattanót azonban már a jobb alsóba lőtte a csatár (0–2).

MEZŐKÖVESD ZSÓRY (NB II)–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–2 (0–0, 0–0, 0–2) – h. u.
Mezőkövesd, 600
néző. V: Nazsa Tamás (Berettyán Péter, Horváth Róbert)
MEZŐKÖVESD: Ribánszki – Polényi, Nánási, Devecseri (Szeles, 57.), Engel – Hegedűs D., Tajthy (Takács P., 74.) – Molnár G., Tamási Zs., Tóth L. (Nagy J., 18.) – Harsányi. Vezetőedző: Benczés Miklós
BÉKÉSCSABA: Mursits – Vadász, Fehér Zs., Balog Zs., Juhász Gy. – Bagi, Szalai D. (Birtalan B., 67.), Borbély (Spitzmüller, 82.), Laczkó Zs. (Viczián, 55.) – Kertész, Szilágyi P. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Kertész (0–1) a 96., Birtalan B. (0–2) a 99. percben

BALATONFÜRED–DVTK

A DVTK Twitter-oldalának tudósítása szerint az NB III-as együttes az első negyedóra végéig bírta a diósgyőri rohamokat, akkor Grumics fejesét követően megszületett az első találat, igaz, ehhez az is kellett, hogy a kapufáról kipattanó labda Szabó Marcell kapusról rossz irányba vágódjon – öngól. Percekkel később Grumics már saját erőből is gólt szerzett, 18 méterről a bal alsóba lőtt (0–2). A játékrész hajrájában megduplázta előnyét a vendégcsapat, Bognár passzaiból előbb Bacsa lőtt a bal felsőbe, majd Grumics a bal alsóba (0–4). Egy óra játék után ismét lecsapott a Bognár, Grumics kettős, ezúttal előbbi volt a befejező, majd Bognár szöglete és Lipták cselei után Kovács Gábor növelte hatgólosra a differenciát, a végeredményt pedig Bognár állította be a ráadás pillanataiban (0–7).

BALATONFÜREDI FC (NB III)–DIÓSGYŐRI VTK 0–7 (0–4)
Balatonfüred, 500 néző. V: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Kulman Tamás)
BALATONFÜRED:
Szabó M. – Bánhidi, Gólya (Mayer M., a szünetben), Gál Sz., Böröczky – Aranyi, Cseszneki – Baldauf, Tóth G. (Rosta, a szünetben), Switzer (Maka, 61.) – Wágner. Vezetőedző: Földesi Károly
DIÓSGYŐR: Rados (Bősz, 67.) – Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes – Egerszegi, Kitl (Kövér, a szünetben) – Bacsa, Bognár I., Barczi (Ternován, a szünetben) – Grumics. Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző: Szabó M. (0–1, öngól) a 15., Grumics (0–2) a 17., Bacsa (0–3) a 38., Grumics (0–4) a 41., Bognár I. (0–5) a 60., Kovács G. (0–6) a 72., Bognár I. (0–7) a 91. percben

BONYHÁD–BP. HONVÉD

A Tolna megyei I. osztályú Bonyhád hazai pályán fogadta a Budapest Honvédot. A közel telt ház előtt rendezett mérkőzésen végig nagy fölényben játszott a kispesti együttes, de a lelkes hazaiakat csak a második félidőben sikerült megtörniük. Az 53. percben Délczeg Gergely lőtt közelről a kapuba egy kipattanó labdát, húsz perccel később pedig újra Délczeg került reflektorfénybe, bal oldali beadását Prosser Dániel helyezte az ötösről a hálóba, eldöntve a továbbjutás sorsát (0–2).

BONYHÁD (megyei I.)–BUDAPEST HONVÉD 0–2 (0–0)
Bonyhád, 1150 néző. V: Sipos Katalin (Georgiou Teodorosz, Legeza László)
BONYHÁD:
Szabó Sz. – Baranyi (ifj. Kvanduk E., 71.), Máté R., Szlama, Takács N. – Fekete K. (Genczler, 56.), Szász D. – Tolnai Sz. (Máté N., 74.), Sebestyén N., Pfaff – Pap R. Játékos-edző: Köllő Roland
HONVÉD: Horváth A. – Erdős, Ignjatovics, Lovric, Szilágyi L. – Lőrinczy, Göblyös (Hidi, 62.) – Csábi M. (Vernes, a szünetben), Vasziljevics, Prosser (Lukács D., 73.) – Délczeg. Vezetőedző: Marco Rossi
Gólszerző: Délczeg (0–1) az 52., Prosser (0–2) a 72. percben

PÉNZÜGYŐR–HALADÁS

Az NB III Középcsoportjának egyik újoncához, a budapesti Pénzügyőrhöz látogatott az élvonalban második helyen álló Szombathelyi Haladás. A vezetést a szombathelyiek szerezték meg a 40. percben, miután Kovács Dániel piros lapot érően szabálytalankodott a tizenhatoson belül, és a megítélt büntetőt Iszlai Bence váltotta gólra. Az emberhátrányban játszó budapestiek az 51. percben Luczek Dávid lövése révén egyenlítettek (1–1), de az 57. percben újra visszavette a vezetést a vasi együttes, a Popin fejesét még bravúrral védő hazai kapus is tehetetlen volt Gaál Bálint közeli lövése ellen. A 92. percben Németh Márió szólója nyomán Szőke Dániel szép csel után a kapuba gurított (1–3).

PÉNZÜGYŐR SE (NB III)–HALADÁS 1–3 (0–1)
Pasaréti út, 500 néző. V: Berger József (Szvetnyik Bence, Sebestyén László)
PÉNZÜGYŐR: Lékai – Szabó B., Buzás V. (Tóth Zs., 50.), Luczek, Kovács D. – Karvalics, Lannert – Gyürki (Rabatin, 75.), Sztrunga, Varga-Sebestyén – Iflinger (Feil, 68.). Vezetőedző: Vatai Attila
HALADÁS: Rózsa – Schimmer, Fehér Z., Jagodics M., Jánvári – Iszlai, Batarelo (Szőke D., 85.) – Gaál B., Gosztonyi (Németh M., 69.), Medgyes – Popin (Garda, 72.). Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerző: Iszlai (11-esből, 0–1) a 39., Luczek (1–1) az 50., Gaál B. (1–2) az 58., Szőke D. (1–3) a 91. percben
Kiállítva: Kovács D. (Gaál Bálint felvágásáért) a 38. percben

GYÖNGYÖS–PAKS

Alaposan megszenvedett az élvonalbeli csapat a megyei I. osztályban szereplő Gyöngyös ellen, és csupán a 113. percben tudta feltörni a hazai reteszt. Végül Bor Dávid és Nagy Richárd találatával 2–0-ra nyert, és bejutott a legjobb 32 közé a Magyar Kupában. Az NB I-esek közül egyedül a Puskás Akadémia esett ki a 2. körben.

GYÖNGYÖSI AK (megyei I.)–PAKSI FC 0–2 (0–0, 0–0, 0–0) – h. u.
Gyöngyös, 500
néző. V: Gaál Gyöngyi (Szalai Balázs, Kovács Gábor)
GYÖNGYÖS: Éles – Barta, Szilágyi N., Kluk, Fekete B. – Tarnai (Kiss I., 117.), Pilinyi, Tatár, Czene (Czéh, 98.) – Horváth V., Nádudvari. Vezetőedző: Labancz Róbert
PAKS: Székely – Rácz Zs., Rodenbücher, Asztalos, Varga M. – Kecskés T. (Vági, a szünetben), Kesztyűs B., Nagy R. – Kővári (Koltai, a szünetben), Péter A. (Balázs Zs., 69.), Bor. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Bor (0–1) a 113., Nagy R. (0–2) a 116. percben

A további mérkőzéseken

A másodosztályú Vác és Budaörs is búcsúzott harmadosztályú riválisával szemben, előbbit a Nyíregyháza Spartacus ütötte ki 4–0-ra, utóbbit a III. ker. TVE verte meg 2–0-ra.

Érdekesség, hogy a Bács-Kiskun megyei III. osztály Déli csoportját vezető Géderlaki KSE bejutott a 3. körbe: 2–1-re legyőzte a megyei I. osztályban szereplő Tiszakanyárt.

A legtovább a Gyirmót dorogi mérkőzésen fokozódott a feszültség, hiszen itt tizenegyespárbajra került sor, amelyet a harmadosztályú hazaiak bírtak jobban idegekkel.

MAGYAR KUPA
2. FORDULÓ, szerdai játéknap

Dorogi FC (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II) 1–1 – tizenegyesekkel 5–4
G: Nagy R. (77.), ill. Simon A. (68.)

Várfürdő Gyulai Termál FC (NB III)–Szeged 2011-Grosics Akadémia (NB II) 1–2 – hosszabbítás után
G: Styecz (23.), ill. Kovács B. (61.), Oláh L. (95.)

BKV Előre (NB III)–Soproni VSE (NB II) 0–3
G: Zamostny (36., 49.), Batizi-Pócsi (84.)

Nyíregyháza Spartacus FC (NB III)–Vác FC (NB II) 4–0
G: Abdouraman (20., 23.), Szokol (26.), Rezes (42.)

III. ker. TVE (NB III)–Budaörs (NB II) 2–0
G: Szilágyi M. (81.), Kaszai (85.)

Cigánd SE (NB III)–Soroksár FC (NB II) 2–4
G: Popescu (25.), Kovács G. (22.), ill. Kapacina (19.), Huszák (50.), Pandur (88.), Gárdos (92.)

Tállya KSE (NB III)–Aqvital FC Csákvár (NB II) 0–3
G: Kocsis G. (57., 77., 79.)

Ceglédi VSE (NB III)–Kisvárda Master Good (NB II) 1–3
G: Csordás (76.), ill. Koszta M. (24., 41.), Farkas V. (28. – öngól)

Rákosmente KSK (NB III)–FC Ajka (NB II) 2–3
G: Nehéz (21.), Király B. (50.), ill. Besztercei (8., 82., 87.)

Mátészalkai MTK (megyei I.)–Balmazújváros Kamilla Gyógyfürdő (NB II) 0–5
G: Fekete Á, (23.), Viscsák (44., 79.), Belényesi (71.), Pintér N. (84.)

Bácsalmási PVSE (megyei I.)–ZTE FC (NB II) 3–5
G: Balázs D. (38.), Szávuj (79., 85.), ill. Bailo (23.), Patvaros (27.), Bíró A. (33., 56.), Szalkai (55.)

Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III)–Komlói Bányász (NB III) 2–1
G: Angyal (16.), Bussy (57.), ill. Horváth P. (18.)

Budafoki MTE-Újbuda FC (NB III)–Somos SE (NB III) 0–1