A Fradi nyolc gólt szerezve jutott tovább Hévízen

2014.08.13. 17:00
Nyolcszor örülhettek a vendég zöld-fehérek (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó Magyar Kupa első fordulójában a Ferencváros Hévízre látogatott, és könnyed, 8–0-s győzelmet aratva jutott tovább a fővárosi csapat.

MAGYAR KUPA
1. FORDULÓ

Hévíz (megyei I.)–Ferencváros 0–8 (0–6)
Hévíz,
1664 néző. V: Szőts G.
Hévíz:
Horváth I G. – Herbály, Fisli, Vasas, Rácz I. – Kiss J., Keszthelyi, Hetesi (Boros, 71.), Fekete B. (Nagy B., a szünetben) – Horváth II G., Horváth M. (Torsa, 71.) Vezetőedző: Koller Zoltán.
A kispadon: Szabó Á. (kapus), Horváth Márió
Ferencváros: Jova – Nalepa (Batik, a szünetben), Mateos, Pavlovic, Bosnjak – Havojic, Csukics, Kukuruzovic, Nagy Dá. (Nagy Do., a szünetben) – Lauth, Böde (Csilus, a szünetben). Vezetőedző: Thomas Doll
A kispadon: Tarczy (k.), Busai, Ugrai
Gólszerző: Lauth (9., 14., 62.), Kukurozovic (22.), Böde (27.), Havojic (34., 44.), Csilus (48.)

Az Európa-liga küzdelmei és a Chelsea elleni stadionavató gálamérkőzés után, a bajnoki pontvadászat közben a megyei első osztályú Hévízre utazott a Ferencváros, amelynek edzője, Thomas Doll egyáltalán nem B-csapatát küldte pályára a hazaiak ellen. A két klub remek kapcsolatot ápol egymással, nem véletlenül találhatjuk Hévízen a Ferencváros templomát, és közel 1700 néző várta a helyszínen az összecsapást.

Az első percekben közölte is a hangosbemondó, hogy több embert már nem engedhetnek be a stadionba (ilyet sem hallottunk még Magyarországon), és alig helyezkedtek el az utoljára érkezettek, már vezetett is a Fradi: Stjepan Kukurozovic bal oldali beadására Benjamin Lauth tökéletesen érkezett (0–1), majd nem sokra rá megismételték ezt a jelenetsort a másik szélről is (0–2).

Igazi edzőmérkőzés kerekedett a kupamérkőzésből, az első félórához érve előbb Stjepan Kukurozovic (0–3), majd Böde Dániel (0–4), aztán Tomislav Havojic talált be szép egyéni akcióból (0–5), kihasználva az igencsak szellős hazai emberfogást. A magyar fiú pengés emelése volt közöttük a legszebb találat, de Tomislav Havojic másodikja sem volt csúnya, aki szintén nagyon okosan tekert a jobb sarkba (0–6).

Doll hármat cserélt a szünetben, beküldte Batik Bencét, Nagy Dominikot és Csilus Ádámot is, akik közül utóbbi kettő nem sokkal az újrakezdés után összehozta a Fradi hetedik találatát (0–7). Visszavett ezt követően a fővárosi csapat, fel is lelkesedett a Hévíz, amely három kisebb-nagyobb helyzetet is összehozott, a másik kapu előtt azonban Benjamin Lauth megmutatta, hogyan kell ziccer értékesíteni (0–8).

Innentől már csak az volt a kérdés, hogy hagyja-e a Fradi szépíteni a hazaiakat – nos, nem rúgtak gólt végül a hévíziek, pedig a hajrában David Mateos besántikált az öltözőbe, amikor több cserelehetősége már nem akadt a vendégeknek.

Gálamérkőzés után gálamérkőzés: könnyed győzelmet aratott a Ferencváros a „baráti" Hévízen.

A mérkőzés gólösszefoglalója

A MAGYAR KUPA 1. FORDULÓJÁNAK EREDMÉNYEI ITT!

"Egy jó tréning volt ez számunkra" – foglalta össze a mérkőzést Doll.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

88. perc
Horváth vetődik ki kétszer is igen szépen Lauth elé.

85. perc
Csilus lő 14-ről, jobbal, Horváth kitolja a labdát a léc alól.

83. perc
Nagy Bendegúz szépíthetne, de sokat vár a 16-oson, elnyomják.

David Mateos lesérül, de több cseréje már nincs a Fradinak. Bemegy a légiós az öltözőbe.

79. perc Jova cselezget Bosnjak hazaadása után, kis híján ráfizet, de Kiss lökte kicsit, szabadrúgás.

Esett a színvonal, harcol a becsületgólért a Hévíz, nem száguldozik már a Fradi.

71. perc
Kettős csere: Boros Dávid és Torsa Richárd be, Hetesi Patrik, ill. Horváth M. helyére.

69. perc
Batik lőne gólt nyolcról, ha nem csúszna be elé az utolsó pillanatban Fisli.

62. PERC NEKIK NYOLC! A harcos Bosnjak bal oldali beadását bevetődve jobbal az ötös jobb sarka elől jobbal a túlsó sarokba vágja BENJAMIN LAUTH. 0–8!

60. perc
Nagy lő ballal tízről a bal sarok mellé estében, kissé balról.

57. perc És még egy! Horváth II Gábor csúsztat nem sokkal a jobb sarok mellé egy jobb oldali szögletet kissé jobbról, hat méterről, félig a kapunak háttal állva.

55. perc
Újabb hazai helyzet: Horváth Máté lefutja Batikot, de 12-ről a kapu fölé lő.

50. perc
Az első hazai lövés: Rácz elviharzik a balon, a 11 méteres ballábas löket azonban a rövid felső fölé száll.

48. PERC HETES! Nagy Dominik bal oldali beadását a 11-espontról jobbal CSILUS ÁDÁM a bal felsőbe emeli. 0–7!

46. PERC FOLYTATJUK!

45. perc Nalepát, Bödét és Nagy Dánielt Batik Bence, Nagy Dominik és Csilus Ádám váltja. Nagy Bendegúz pedig Fekete Bencét váltja a hazaiaknál.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. PERC SZÉP! TOMISLAV HAVOJIC
jobb külsővel félmagasan 15-ről okosan a jobb sarokba teker Bosnjak passza után. 0–6!

43. perc
Horváth vetődik ki kétszer is szépen.

40. perc
Nagy Dániel cselezget, majd Böde lő 13-ról, blokk, korner.

37. perc
Predrag Bosnjak bal oldali lapos beadását töri az ötös elől a bal sarok mellé Kukurozovic.

34. PERC ÖTÖS!
Egy 16-os előtti labdaszerzés és két csel után TOMISLAV HAVOJIC ballal a jobb sarokba lő, félmagasan. 0–5!

32. perc
Nalepa lőhetne gólt, de annyira meglepődik, hogy egy szöglet után Horváth mellécsap a labdának, hogy hat méterről a kapu mellé pattan róla a labda.

29. perc
Böde duplázhatna, de az ötös jobb sarka elől kapásból a rövid felső fölé lő.

27. PERC MÁR NÉGY! BÖDE DÁNIEL
megharcol a 16-os jobb sarka előtt Fisli Andrással, majd jobbal elegánsan a túlsó sarokba ível. 0–4!

24. perc
Mateo Pavlovic fejel négy méterről a kapus kezébe egy bal oldali szöglet után.

22. PERC MÁR HÁROM!
Csukics passzol a 16-osra STJEPAN KUKUROZOVIC elé, aki két csel után 15-ről ballal a bal alsóba lő. 0–3!

21. perc
Horváth vetődve védi Kukurozovic 17 méteres, ballábas szabadrúgását.

20. perc
Böde Dániel is fejelhetne egy gólt, ha nem vállal találná el a labdát az ötös előterében.

18. perc
Csukics passzai még egy ilyen mérkőzésen sem állják meg helyüket.

16. perc
Az egykori ZTE-s Rácz István állít meg egy bal oldali Fradi-támadást.

14. MÁR KETTŐVEL!
Kukurozovic most jobbról ad be, az ötös bal sarka előtt BENJAMIN LAUTHNAK alig kell felugornia, hogy a rövid, azaz a jobb alsóba fejeljen. 0–2!

9. PERC VEZET A FRADI! Kukurozovic bal oldali, bal lábbal elvégzett szabadrúgása megtalálja az ötös előtt BENJAMIN LAUTHOT, aki szép magasra emelkedik és a bal alsóba fejel. 0–1!

8. perc
Nalepa indítja a balon Kukurozovicot, a beadás azonban a védőké.

6. perc
Vladan Csukics löki Kiss Jácintot, szabadrúgás, de a felívelés Jova Leventéé.

3. perc
Horváth Gábor kiüt egy szögletet, majd vetődve fogja a bal alsó előtt Stjepan Kukurozovic ballábas, 15 méteres lövését is.

2. perc Vasas Kristóf szereli szépen a balon becsúszva Michal Nalepát.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A kezdőrúgást a két klub közös ikonja, Fonnyadt Zsolt végzi el. De hová lett Deszatnik Péter?!

A mérkőzést a SportTV közvetíti.

Jöttek-mentek! Nem tudunk ilyenről Fonnyadt Zsolt kivételével, de a sokszoros válogatott Szűcs Lajos és Szergej Kuznyecov Hévízen vezetett le, és megfordult itt a Fradi cserekapusa, Tarczy Pál is.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Karakai András, Sipos Zsolt és Kónya Kornél maródi, a vendégektől Holman Dávid maródi.

Az egykori NB I-es játékos hazai mester nyilatkozatát elolvashatják ITT!

Hévízen többször is vizitált már a Fradi, jó kapcsolatot ápolnak egymással.

"Hévízen nagyon örülünk annak, hogy egy ilyen patinás egyesület, mint az FTC látogat el hozzánk
– fogalmazott ugyanott Damina László, a hévízi labdarúgó-szakosztály vezetője. – A mi csapatunk is zöld-fehér színekben futballozik, emellett Hévízen is van egy Fradi Templom, így remélem, hogy a két klub szurkolói barátságosak lesznek egymással. Örülünk, hogy a Ferencvárost fogadhatjuk a Magyar Kupában, remélem, a fradista szurkolók meggyőződhetnek majd a hévíziek vendégszeretetéről".

„Megadjuk a tiszteletet az ellenfél csapatának, ettől függetlenül egyértelműen azért utazunk a Hévíz otthonába, hogy kivívjuk a továbbjutást. A saját játékunkra kell koncentrálnunk, nem szabad félvállról vennünk a találkozót. Tisztában vagyok vele, hogy a Hévíz és a Ferencváros között nagyon jó a kapcsolat, ezért mindent megteszünk azért, hogy kiszolgáljuk a közönséget. Hangulatos, igazi kupamérkőzésre számítok" – így a fradi.hu-n a fővárosiak mestere, Thomas Doll.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A HÉVÍZ–FERENCVÁROS LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!