MK: Szpari, KTE: 8, Vidi: 7, kiesett a Pápa, továbbment az Újpest

2014.08.13. 18:55
A labdarúgó Magyar Kupa 1. fordulójában a címvédő Újpest 3–1-re nyert a harmadosztályú Budaörs otthonában. A bajnok DVSC-Teva a szintén NB III-as Szekszárd vendégeként jutott háromig, a Videoton hetet vágott a Testvériség otthonában, a Nyíregyháza és a Kecskemét pedig nyolcat rámolt be a Kalocsa és a Nyíradony kapujába.

A Ferencváros nyolcgólos hévízi sikeréről ide kattintva olvashat bővebben!

A patinás Testvériség otthonába látogató Videotonnak a 21. percig tartott megtörni a hazaiak ellenállását, ekkor egy Feczesin–Filipe Oliveira akció után a portugál légiós talált be a hálóba. Arturo Álvarez a 25. percben a kapust is kicselezve megszerezte a második Vidi-gólt, a szünetre pedig Szofian Sakla szöglet utáni találatának köszönhetően már háromgólos vezetéssel vonulhattak a fehérváriak (0–3).

A Videoton-henger aztán a második félidőben is átgördült a Tesin, az 59. percben Caneira bólintott a kapuba, a 72.-ben a második csapatból felhozott Dominique Vallejos talált be, majd a hajrában Feczesin Róbert szerezte a hatodik és hetedik gólt (0–7).

Filipe Oliveira (jobbra) a Dunaújváros PASE után a
Testvériség kapuját is bevette (Fotó: Mirkó István)
Filipe Oliveira (jobbra) a Dunaújváros PASE után a Testvériség kapuját is bevette (Fotó: Mirkó István)

A Bp. Honvéd Csornán lépett pályára, és Prosser Dániel gólerősségének köszönhetően győzött, a támadó előbb fejjel köszönt be, majd óriási bombával döntötte el a mérkőzést. A kispestiek a 68. percben Kandia Traoré révén büntetőt hibáztak, majd emberelőnyben játszhattak, de nem szereztek újabb gólt – így is simán győztek (0–2).

A Nyíregyháza Spartacus Kalocsán rendezett gólgálát, tizenegy perc alatt háromszor zörgette meg a hazai hálót, és ezt követően sem állt le: a három gólt szerző Pekár László vezérletével 8–0-ra diadalmaskodott.

Már a szünetre eldöntötte Budaörs elleni találkozóját az Újpest. A klub honlapjának beszámolója szerint a 24. percben egy szöglet után Aristote Mboma fejelt a kapuba. Három perccel később Jérémy Serwy, a szünet előtt pedig Filip Sztaniszavljevics talált be. A fordulás után hamar szépítettek a hazaiak Laczkovich Donát révén, a kapott gól azonban nem pörgette fel a lilákat, kicsit leült a meccs, maradt az 1–3.

Nagy meglepetéssel kezdődött a Lombard Pápa soroksári vendégjátéka. Lovrencsics Gergő öccse, Lovrencsics Balázs szerzett vezetést a hazaiaknak, amivel a szünetre 1–0-s előnnyel ment a másodosztályú csapat. A várt fordulat a második játékrészre nem érkezett meg, olyannyira, hogy növelte előnyét a Soroksár. A Ferencváros korábbi játékosa, Simita Gergő ment el a jobb oldalon, középen érkezett Tóbiás Zsolt, és kialakította a 2–0-s végeredményt, ezzel újabb NB I-es búcsúzója lett a Magyar Kupának.

A harmadosztályú Dorog otthonában lépett pályára a Szombathelyi Haladás. Fürjes Ádám góljával ugyan vezetett a hazai csapat, de Gaál Bálint duplájának és Németh Márió, valamint Zamostny Balázs egy-egy találatának köszönhetően 4–1-re nyert.

Lassan indult be a Kecskemét szekere Nyíradonyban, a 42. percben azonban egy öngóllal vezetést szereztek a lilák. A második félidő már sokkal jobban kezdődött, nemcsak a KTE, hanem Novák Csanád számára is. A Győrtől a nyáron átigazolt csatár mesterhármast ért el. Ezután Botka Endre percei következtek, gólpassza után gólt szerzett, majd megint asszisztot ért el, ekkor Henritse Akoete Eninfult szolgálta ki. A hármas sípszó előtt még kétszer betalált a KTE: Sztojan Pilipovics és Balázs Zsolt állította be a 0–8-as végeredményt.

A bajnoki címvédő DVSC vezetőedzője, Kondás Elemér nélkül utazott Szekszárdra, mivel a tréner Bernben figyelte meg a Loki Európa-liga-ellenfelét, a Young Boyst a Grasshoppers ellen. A Szekszárd stabil védekezését közvetlenül a szünet előtt L'Imam Seydi törte fel – a középkezdésre már nem is maradt idő –, majd Seydi duplázta meg a DVSC előnyét, a végeredményt pedig Dusan Brkovics állította be.

A Magyar Kupa 1. fordulójából egy mérkőzés maradt estére (Vasas–DVTK), egy pedig augusztus 27-re – a Soproni VSE–Győri ETO megyei rangadót ugyanis elhalasztották.

MAGYAR KUPA
1. FORDULÓ

Hévíz (megyei I.)–Ferencváros 0–8 (Lauth 3, Havojic 2, Kukuruzovic, Böde, Csillus Á.)

SZÁSZVÁRI SEPÉCSI MFC 0–3 (0–1)
Szászvár, 200
néző. Vezette: Szommer (Kis Z., Varga G.)
SZÁSZVÁR: Inota – Kovács D., Molnár G., Dénes G., Krapecz – Farkas B., Laki G., Schneider (Schvedics, 76. p.), Vass L. – Németh T. (Suba, 11. p.), Dénes S. Vezetődző: Nagy Csaba
PMFC: Helesfay – Manjrekar, Causic, Lantos, Uzoma – Mohl – Kővári (Rácz F., a szünetben), Wittrédi, Heffler N. (Gránicz, 58.) – Szatmári L. (Pölöskey, a szünetben), Frőhlich. Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Lantos (0–1) a 35., Pölöskey (0–2) az 50., Fröhlich (0–3) az 54. percben

NYÍRADONY VVTKKECSKEMÉTI TE 0–8 (0–1)
Nyíradony, 200
néző. Vezette: Karakó (L. Tóth, Szilágyi N.)
NYÍRADONY: Kerezsi – Szabó T., Gyurina (Illés G., a szünetben), Takács A., Tóth Gy. – Mezei (Gráma, a szünetben), Lingurár (Rácz F., a szünetben), Baranyi, Illés J. – Lukács, Bíró. Vezetőedző: Orosz János
KECSKEMÉT: Németh V. – Botka, Lovric, Karan, Varga R. (Patvaros, 59.) – Farkas A., Pilipovics, Vukaszovics, Kitl (Eninful, a szünetben) – Tölgyesi (Balázs Zs., a szünetben), Novák. Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző: Tóth Gy. (öngól, 0–1) a 42., Novák (0–2) az 53., Novák (0–3) a 62., Novák (0–4) a 65., Botka (0–5) a 77., Eninful (0–6) a 88., Pilipovics (0–7) a 89., Balázs Zs. (0–8) a 92. percben

SOROKSÁR SC–LOMBARD PÁPA 2–0 (1–0)
Haraszti út, 400 néző. Vezette: Kovács G. (Huszár, Kóbor)
SOROKSÁR:
Rácz G. – Vass Zs., Erdei, Urbán P., Pintér D. – Balaskó Cs., Lannert – Lovrencsics B. (Tóbiás Zs., 88.), Nyilas E., Szabó R. (Simita, 70.) – Péter A. (Hodgyai, 92.). Vezetőedző: Varga Attila
LOMBARD: Markek – Tóth G., Nagy T., Jagodics B. (Bogunovics, a szünetben), Frizoni – Zulevs (Király B., 55.), Sluka, Csilus T., Faggyas – Waltner (Kenesei K., a szünetben), Popin. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 3., Tóbiás Zs. (2–0) a 90. percben

CSORNAI SE–BP. HONVÉD 0–2 (0–1)
Csorna, 300
néző. Vezette: Molnár A. (Kepe, Szép II S.)
CSORNA: Lőre – Bognár Zs., Szigeti (Németh Á., 67.), Fehér K., Nagy Sz., Csonka – Babics – Véghelyi, Tóbiás Z. (Varga L., a szünetben), Visy – Serfőző (Győrvári, 72.). Vezetőedző: Varga Péter
BP. HONVÉD: Kemenes – Baráth, Ignjatovics, Alcibiade, Mello (Marku, 53.) – Hidi, Portilla (Kapacina, 81.) – Prosser, Mancini, Holender (Bobál G., 73.) – Traoré. Vezetőedző: Pietro Vierchowod
Gólszerző: Prosser (0–1) a 22., Prosser (0–2) az 57. percben
Kiállítva: Fehér K. (kezezésért) a 70. percben

BUDAÖRSI SC– ÚJPEST 1–3 (0–3)
Budaörs, 450
néző. Vezette: Kovács J. Z. (Lémon, Becséri G.)
BUDAÖRS: Szentpéteri – Pleván, Csobánki, Ferencz, Ódé – Sajbán Miklós, Ferkó Á. (Tányéros Á., 85.) – Hajós (Sajbán Máté, a szünetben), Bogáti, Laczkovich (Tüske, 81.) – Jovánczai. Vezetőedző: Albert Flórián
ÚJPEST: Dmitrovics – Nagy J., Vadász, Heris, Rojo – Holdampf – Sztaniszavljevics (Suljic, 87.), Koszovics, Serwy (Forró, 88.), Ahmeti – Mboma (Marques-Airosa, a szünetben). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Mboma (0–1) a 21., Serwy (0–2) a 27., Sztaniszavljevics (0–3) a 45., Laczkovich (1–3) az 58. percben

A BUDAÖRSI SC– ÚJPEST mérkőzés összefoglalója

DOROG FC– HALADÁS 1–4 (1–1)
Dorog, 1000
néző. Vezette: Radványi (Ring, Kovács II G.)
DOROG: Grósz – Fekecs, Berkó, Koronczai, Fürjes – Hauser (Déri Cs., 70.), Nagyházi, Perovic – Szedlár (Skita, 59.), Kinyik, Vígh (Papes, 53.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
HALADÁS: Rózsa – Schimmer, Jagodics M., Devecseri (Dvorschák, 70.), Farkas M. (Katona M., 34.) – Varga G., Szakály A., Németh M. – Városi (Medgyes, a szünetben), Zamostny, Gaál B. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Fürjes (11-esből, 1–0) a 34., Zamostny (11-esből, 1–1) a 45., Gaál B. (1–2) az 55., Németh M. (1–3) a 68., Gaál B. (1–4) a 78. percben

KALOCSAI FCNYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–8 (0–4)
Miske, 500
néző. Vezette: Farkas T. (Király K., Vígh-Tarsonyi)
KALOCSA: Varga S. – Sára, Balogh T. (Márkus K., a szünetben), Nasz, Jánosi – Kohány (Kárpi, 70.), Vuits A., Farkas T. (Réczi, a szünetben), Dostyicza, Vuits V. – Keszthelyi. Vezetőedző: Márton Zsolt
NYÍREGYHÁZA: Ovszijenko – Patály (Koller K., 60.), Fodor F., Gengeliczki (Póti, 60.), Törtei (Jánvári, a szünetben) – Spitzmüller, Pekár, Sándor I., Huszák – Pákolicz, Lázár B. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Pekár (0–1) a 4., Pákolicz (0–2) a 7., Lázár B. (0–3) a 11., Sándor I. (0–4) a 19., Sándor I. (0–5) a 49., Pekár (0–6) az 55., Pákolicz (0–7) a 61., Pekár (0–8) a 74. percben

SZEKSZÁRDI UFCDVSC-TEVA 0–3 (0–1)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Botló (Viszokai, Iványi I.)
SZEKSZÁRD: Horváth B. – Pap M. (Arena, 73.), Márton E., Rátkai, Zsók – Rigó, Deli (Micskó, a szünetben), Lógó, Vucskovics – Csovics (Fábián, 83.), Hernády. Vezetődző: Kvanduk János
DEBRECEN: Polekszics – Nagy Z., Morozov, Brkovics (Dombi, 77.), Vadnai – Ferenczi J., Ludánszki B., Damahou, Bouadla (Sós, 73.) – Tisza, Seydi (Bereczki, 68.). Megbízott edző: Sándor Tamás
Gólszerző: Seydi (0–1) a 45., Seydi (0–2) az 57., Brkovics (0–3) a 61. percben

TESTVÉRISÉG SE–VIDEOTON FC 0–7 (0–3)
Bánkút utca, 300 néző. Vezette: Ducsai (Varga G., Szarvas)
TESTVÉRISÉG: Nagy J. – Bóni (Árpád, 65.), Alm, Sintár, Tóth M. – Riscutia, Vezsenyi (Dienes, a szünetben), Simon Z., Lőrincz P. – Bacskai, Jakab M. (Szabó F., 76.). Vezetőedző: Gyűrű Lajos
VIDEOTON: Horváth T. – Szolnoki, Sakla, Caneira, Fejes A. – Trebotic, Nagy Zs. – Oliveira (Vallejos, a szünetben), Haraszti (Kovács I., a szünetben), Álvarez – Feczesin (Paudits, a 78.). Vezetőedző: Juan Carrillo
Gólszerző: Oliveira (0–1) a 20., Álvarez (0–2) a 25., Sakla (0–3) a 43., Caneira (0–4) az 59., Vallejos (0–5) a 72., Feczesin (0–6) a 81., Feczesin (0–7) a 85. percben