nemzetisport.hu 2017.09.22 10:16 Frissítve: 2017.09.26 11:50

Magyar Kupa: az NB II éllovasát kapta a Fradi – sorsolás

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elkészítette a Magyar Kupa főtábla második fordulójának párosítását, amelyben már a legjobb 32 közé jutás a tét. A címvédő Ferencváros az NB II éllovasához, a Kisvárdához látogat.

 

Az FTC mellett a Budapest Honvéd és a Mezőkövesd kapott még másodosztályú ellenfelet – előbbi csapat a Budaörssel, utóbbi a Gyirmót FC Győrrel csap össze –, míg a Videoton a Dabashoz látogat.

A 7. forduló párosításának elkészítésekor már csak az NB I-es klubok voltak kiemeltek, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Minden esetben az alacsonyabb vonalbeli csapatok a pályaválasztók, ha azonos osztálybeliek kerülnek össze, akkor az előbb kihúzott együttes.

A versenykiírás szerint a főtábla második fordulójának mérkőzéseit október 25-én, szerdán játsszák.

MAGYAR KUPA
7. FORDULÓ (FŐTÁBLA 2. KÖR, A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Az NB I-es csapatok ellenfelei
Kisvárda (NB II)–Ferencváros
Gödöllői SK (megyei I)–Újpest FC
Monori SE (NB III)–Debreceni VSC
Bátaszék SE (megyei I)–Balmazújváros
Gyirmót FC Győr (NB II)–Mezőkövesd
Dunaújváros (NB III)–Vasas FC
Balassagyarmati VSE (NB III)–Diósgyőri VTK
Eger SE (megyei I)–Puskás Akadémia FC
Tiszaújváros (NB III)–Szombathelyi Haladás
FC Dabas (NB III)–Videoton FC
Budaörs (NB II)–Budapest Honvéd
Balatonfüredi FC (megyei I)–Paksi FC

További párosítások
Szekszárdi UFC (NB III)–Csákvár (NB II)
Ceglédi VSE (NB II)–Soroksár (NB II)
Törtel (megyei II)–Sényő (megyei I)
Andráshida (NB III)–BFC Siófok (NB II)
UFC Nagykanizsa (megyei I)–Olajmunkás SE Gellénháza (megyei I)
Cigánd (NB III)–Füzesgyarmati SK (NB III)
Pilisi LK (megyei I)–ZTE FC (NB II)
Tatabánya (megyei II)–Nagyecsed RSE (megyei I)
Mád FC (megyei I)–Békéscsaba (NB II)
Csorna (NB III)–Nyíregyháza Spartacus (NB II)
Ercsi Kinizsi (megyei I)–Érdi VSE (NB III)
SZEOL SC (NB III)–ETO FC Győr (NB II)
Iváncsa (NB III)–MTK Budapest (NB II)
Ibrány (megyei II)–Budafoki MTE (NB II)
Putnok FC (NB III)–Dorogi FC (NB II)
Somosi TC Salgótarján (NB III)–Vác (NB II)
Bácsa (megyei I)–Vecsés (NB III)
Ásotthalmi TE (megyei I)–Rákosmente KSK (NB III)
Gyöngyösi AK (NB III)–Szentlőrinc SE (NB III)
Salgótarjáni BTC (megyei I)–Szarvasi FC (megyei I)

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.10.21 23:23:33

Labdarúgó NB I CSILLAG PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Be kell látnom amúgy, barátomnak igaza van. Ez már nem az a Fradi–Újpest, amelytől a szüleink féltettek minket a kilencvenes években, amelynek rituáléja a véres utcai összecsapással és a szilánkosra rúgott metróablakok csörrenésével volt teljes.

2017.10.21 15:51:07

Labdarúgó NB I PIETSCH TIBOR

Ugrai az elsőt elrontotta, Joannidisz azonban a 93. percben már nem hibázott.

2017.10.21 13:24:03

Labdarúgó NB I SINKOVICS GÁBOR

A hajdúságiak első élvonalbeli győzelmüket aratták vendégként.

2017.10.21 10:01:11

Labdarúgó NB I BODNÁR ZALÁN

Kuttor Attila döntetlennel debütált a Mezőkövesd kispadján.

2017.10.21 13:13:33

Labdarúgó NB I PIETSCH TIBOR

Gyorsan vezetést szerzett a jobban kezdő Haladás, a második félidőre azonban elfogytak a vendégek.