MK: a Videoton kettős győzelemmel a négy között

2015.04.01. 19:55
Feczesin Róbert (balról a 3.) gólt lőtt és gólpasszt adott Pécsen (Fotó: Laufer László)
A Videoton idegenben 3–0-ra legyőzte a Pécset, így 5–1-es összesítéssel jutott a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjébe, amelyben az Újpesttel találkozik.

A Videoton 2–1-es hazai győzelme után érkezett Pécsre a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágójára, és negyedóra sem kellett ahhoz, hogy növelje előnyét. A 13. percben Feczesin Róbert fejelt kapura, a labda a pécsi Branko Ojdanic kezére pattant, a játékvezető tizenegyest ítélt. Feczesin a balra vetődő Gőcze Gergő kapujának jobb oldalába lőtte a labdát. 0–1

Mindkét csapatban kezdőként játszott Heffler, a hazaiaknál Norbert, a vendégeknél Tibor. A 16. percben a pécsi fivér szabadrúgásból a keresztlécet találta el.

Az első félidőben igen aktív Gyurcsó Ádám helyére a szünetben beállt Marko Pajac, a játékrész első két percében mindkét kapu előtt nagy helyzet alakult ki, a 300 néző nem unatkozott. A 60. percben eldőlt a továbbjutás, Sándor György hozta helyzetbe Mirko Ivanovszkit, a macedón az ötös sarkáról lőtt a pécsi kapuba. 0–2

A fő kérdés eldőlt, de izgalmak a későbbiekben is akadtak: a 64. percben Pajac kapott piros lapot Molnár Soma letalpalásáért, négy perccel később az újonnan becserélt Márkvárt Patrik első megmozdulása volt Álvaro Brachi lerúgása, másfél perc után mehetett az öltözőbe.

A hajrában Dinko Trebotic is betalált, Feczesin passza után lódult meg és talált a hazai kapuba, a Videoton összesítésben 5–1-re vezetett. 0–3

Az elődöntőben a Videoton a Gyirmótot 4–0-s összesítéssel kiejtő Újpesttel találkozik – akárcsak az NB I hét végi 22. fordulójában.

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

PÉCSI MFC–VIDEOTON 0–3 (0–1)
Pécs. V: Iványi
PÉCS: Gőcze – Molnár S., Ojdanic, Horváth A. (Márkvárt, 66.), Tadejevic (Pejakovic, 62.) – Pávkovics, Heffler N., Frank, Kővári, Rácz (Takács, 79.) – Fröhlich. Edző: Robert Jarni
VIDEOTON: Calatayud – Brachi, Vinícius, Fejes, Maréval – Sándor (Trebotic, 63.), Simon – Gyurcsó (Pajac, a szünetben), Ivanovszki (Szolnoki, 72.), Heffler T. – Feczesin. Edző: Joan Carrillo
G: Feczesin (13. – 11-esből), Ivanovszki (60.), Trebotic (85.)