Magyar Kupa: a Mezőkövesd harminc perc alatt döntött

2017.03.28. 19:53
A mezőkövesdiek háromszor ünnepelhettek a Szolnok ellen (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében az élvonalbeli Mezőkövesd hazai pályán 3–1-re legyőzte a – rendes játékidő utolsó percében büntetőt hibázó – másodosztályú Szolnoki MÁV-ot, így jó helyzetből várhatja a visszavágót.

Alig kezdődött el a találkozó, a Mezőkövesd máris gólt ünnepelhetett: a 2. percben Marek Strestík szabadrúgása Kenderes Zoltánról a saját kapujába pattant (öngól, 1–0). A folytatásban a vendégek kapusa, Gazsi Tamás több nagy védést is bemutatott, ez azonban nem szegte a hazaiak kedvét, akik tovább növelték az előnyüket.

Előbb egy rosszul sikerült felszabadítás után, Vági András a kapufa segítségével a jobb alsó sarokba zúdította a labdát (2–0), majd a 30. percben Molnár Gábor belöbbölt labdájára Lazar Veszelinovics robbant rá remek ütemben, védőit lerázva pedig közelről a hálóba fejelt (3–0).

Hiába dolgozott ki több helyzetet Tomiszlav Szivics csapata, az első félidő ráadásában szépített a Szolnok: az előző szezont Mezőkövesden töltő Tóth László vette be Tomas Tujvel kapuját (3–1).

A második játékrészben elsősorban ismét a hazaiak növelhették volna az előnyüket, ehhez legközelebb a csereként beálló Ulysse Diallo állt, közeli lövése azonban kipattant a kapufáról.

A mezőkövesdi helyzetek kimaradtak, ez pedig kis híján megbosszulta magát: a rendes játékidő utolsó percében kezezés miatt büntetőt végezhetett el a Szolnok, Pintér Norbert gyenge lövését azonban hárította Tujvel, így a Mezőkövesd 3–1-re nyert, és jó helyzetből várja a jövő hét szerdai visszavágót.

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–SZOLNOKI MÁV FC 3–1
(3–1)
Mezőkövesd, 570 néző. Vezette: Németh Ádám (Becséri Gergely, Medovarszki János)
MEZŐKÖVESD: Tujvel – Farkas D., Hudák, Balogh B., Vági – Tóth B., Gohér (Pauljevics, 81.) – Molnár G., Strestík (Diallo, 63.), Kink (Sós B., 63.) – Veszelinovics. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
SZOLNOK: Gazsi – Hajba (Berdó, a szünetben), Balogh M., Papp Sz., Csirmaz – Kenderes, Kovács O. (Tóth B., 64.) – Tóth L., Pantovics, Pintér – Olasz D. (Dedics, 41.). Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Kenderes (1–0, öngól) a 2., Vági (2–0) a 25., Veszelinovics (3–0) a 30., Tóth L. (3–1) a 45+1. percben
Tomiszlav Szivics: – Az első félidőben hét-nyolc gólt kellett volna szereznünk, és ebben az esetben nincs miről beszélnünk. Aztán a szünet előtt kaptunk egyet, majd a folytatásban mindent kihagytunk, de a három–egy így is jó eredmény. Szolnokon is eredményesek leszünk, és szép sikert érhetünk majd el.
Balogh Pál: – Nehéz értékelni ezt a meccset, ugyanis amire készültünk, az rögtön a kezdés után füstbe ment. Később nagyon nehezen álltunk lábra, és az igazsághoz tartozik, hogy a hazaiak már ekkor eldönthették volna a továbbjutás sorsát. A mezőnyben egyébként nem játszottunk rosszul, és ha a végén értékesítjük a büntetőnket, egészen szoros eredményt érünk el.