Az MTK kilencet vágott, a Szpari 2–0-ról bukott, drámai hajrá után kiütéses váci siker

2014.09.24. 19:35
Szerdán tizenegy mérkőzést rendeztek a labdarúgó Magyar Kupa 3. fordulójában. Az élvonalbeli együttesek közül a Haladás az Újpesttel, a Puskás Akadémia a Debrecennel szemben bukott el, a Nyíregyháza a harmadosztályú Kisvárda, míg a Kecskemét a szintén NB III-as Vác ellen esett ki a sorozatból. A legjobb 16 között már csak kilenc NB I-es gárda folytathatja.

A Nyíregyháza nem akart semmit a véletlenre bízni a harmadosztályú Kisvárda otthonában, és a 11. percre már kétgólos előnybe került Spitzmüller és Pákolicz közeli lövésével (0–2). A szünetben magabiztos vendégvezetéssel fordultak a csapatok, ekkor pedig kevesen hihették, hogy az NB I-es csapat búcsúzik, pedig így történt!Nyíregyháza nem akart semmit a véletlenre bízni a harmadosztályú Kisvárda otthonában, és a 11. percre már kétgólos előnybe került Spitzmüller és Pákolicz közeli lövésével (0–2). A szünetben magabiztos vendégvezetéssel fordultak a csapatok, ekkor pedig kevesen hihették, hogy az NB I-es csapat búcsúzik, pedig így történt!

A fordulást követően ugyanis nagyon bekezdett a házigazda, és bár Bouard lövését a kapufa, Fodorét Balogh védte, Kornutyak pedig kevéssel mellé lőtt, az 57. percben szépített a Várda, éspedig Bouard fejesével. A gól után kissé felpörgött a Szpari, de újabb gólt ismét a Várda szerzett, Erős vágta kapuba a centerezést. A 79. percben pedig fordított a hazai csapat, Brankovics kilépett egy passzal, elvitte Balogh mellett a labdát, és a kapuba lőtt (3–2).

Az MTK és a DVTK is megyei I. osztályú csapat vendégeként lépett pályára, és egyikük sem botlott meg. A Jászapáti az első fél órát még kibírta a kék-fehérek ellen, de aztán négy perc alatt gyorsan eldöntötte a meccset a vendégcsapat, előbb Horváth, majd Vass volt eredményes. A második félidőben két perc alatt szerzett két újabb találattal megduplázta előnyét az MTK, Hrepka és Bese talált be, majd a 68. és a 78. perc között kinyílt a gólcsap. Pölöskei duplázott, Hrepka is megszerezte második találatát és Thiam is feliratkozott a gólszerzők közé. A hajrában Horváth második találatát is megszerezte, az MTK pedig végül 9–0-ra nyert.

A DVTK a Sajóbábony ellen fél óra után már kettővel ment, Takács második góljával pedig a 63. percben már hárommal. A megyei I. osztályú csapat ekkor szépített, de nem sokat késett az élvonalbeli gárda válasza (1–4).

Az már a sorsolás pillanatában eldőlt, hogy egy élvonalbeli klub biztosan búcsúzik a 15 órás mérkőzéseken, a Puskás Akadémia ugyanis a DVSC-Tevát kaptak ellenfélül. Az első játékrészben csak helyzetekig jutottak a felek, a másodikban azonban már gól is esett: az 54. percben Szakály 18 méteres szabadrúgásból tekert a kapuba, a ráadás pillanataiban pedig Tisza szabadrúgásából Kulcsár fejelt be (0–2).

A játéknap alighanem legdrámaibb mérkőzésére Vácon került sor. A harmadosztályú házigazda a 70. percben szerzett vezetést a NB I-es Kecskemét ellen (1–0), a vendégek azonban a 82. percben kiegyenlítettek, a 90.-ben pedig fordítottak (1–2). Igen ám, de nem volt vége! A ráadás pillanataiban büntetőhöz jutottak a váciak, Gulyás pedig nem hibázott (2–2), így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás. Ráadásul ekkor már emberelőnyben játszottak a hazaiak, mert az esetnél Botka megkapta második sárga lapját is.

Az emberfórt kíméletlenül kihasználta a Vác, előbb Pallagi, majd Nagy lőtt távolról a felső sarokba, aztán Gulyás második büntetőjét is értékesítette (5–2). A 120. percben még a KTE is kapott egy tizenegyest, de Palásthy kivédte Balázs lövését, így a Vác végül 5–2-re legyőzte a Kecskemétet, a 3. forduló egyik legnagyobb szenzációját szolgáltatva.

A 18 órakor kezdődő mérkőzéseken „kettős győri siker” született, a Gyirmót otthon 1–0-ra legyőzte a Kaposvárt, az ETO pedig idegenben 2–1-re a Mezőkövesdet.

A legjobb 16 csapat között hét alacsonyabb osztályú együttes található és csak kilenc élvonalbeli.

MAGYAR KUPA
3. FORDULÓ
ESMTK (III.)–Ferencváros 0–3 (Kukuruzovic 18., Böde 32., Csukics 83.)
Újpest FC–Haladás 2–0 (Vasziljevics 22., 78.)

SAJÓBÁBONYI VSE–DIÓSGYŐRI VTK 1–4
(0–2)
Sajóbábony, 2200 néző. Vezette: Gaál Gy. (Farkas B., Kovács II G.)
SAJÓBÁBONY: Pallai – Kalász, Hronyecz, Molnár Cs., Tóth I. – Sipos L. (Tátrai, 58.), Nyeste J., Titkó (Szajkó, 82.), Balogh D. (Sebők B., 68.) – Bazsányi, Erdei Nagy. Vezetőedző: Bodnár József
DIÓSGYŐR: Antal – Eperjesi, Szalai V., Debreceni, Husic (Marjanovics, a szünetben) – Egerszegi (Csirszki, a szünetben) – Bacsa, Bori (Szabó B., 69.), Barczi – Takács T., Grumics. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Grumics (0–1) a 14., Takács T. (0–2) a 24. Takács T. (0–3) a 64., Nyeste J. (1–3) a 78., Marjanovics (1–4) a 88. percben

SALGÓTARJÁN–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–3 (0–0)
Salgótarján, 400 néző. Vezette: Radványi (Pápai, Vígh-Tarsonyi)
SALGÓTARJÁN: Vadon – Szlezák B. (Popovics), Privigyei, Csornij, Kerényi – Maicon (Üveges) – Banai B., Liszka (Nagy K.), Lenkó, Kiss K. – Horváth R. Vezetőedző: Oláh Béla
BÉKÉSCSABA: Czuczi – Vozár, Balog Zs., Balogh Miklós, Juhász Gy. – Bagi (Borbély), Birtalan B., Balogh Milán (Koszó), Berki – Szilágyi P. (Kertész), Viczián. Vezetőedző: Zoran Szpisjak
Gólszerző: Viczián (0–1) az 52., Berki (0–2) a 74., Horváth R. (11-esből, 1–2) a 80., Birtalan B. (1–3) a 81. percben

FC AJKA–SOROKSÁR 2–1 (0–1)
Ajka, 200 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Huszár, Kóbor)
AJKA: Jánosa – Mogyorósi, Köles, Pákai, Gunther – Horváth V. (Asztalos D.), Csordás Sz., Varga G. (Mihalecz P.) – Matetits (Zámbó), Csordás S., Major N. Vezetőedző: Klement István
SOROKSÁR: Rácz G. – Simita, Pandur, Farkas A., Tóbiás – Lannert, Pintér D. – Balaskó Cs., Kincses (Lovrencsics B.), Nyilas – Péter A. (Szabó R.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Péter A. (0–1) a 23., Pákai (1–1) a 49., Major N. (2–1) a 91. percben

PUSKÁS AKADÉMIA–DVSC-TEVA 0–2 (0–0)
Felcsút, Pancho Aréna, 200 néző. Vezette: Pintér Cs. (Kormányos II G., Horváth Z.)
PUSKÁS AKADÉMIA: Hajdúch – Lorentz, Tar, Kelic, Tamás M. – Papp M. (Margitics, 81.), Czvitkovics – Denkovics, Sallai R. (Szakály D., 62.), Harsányi (Tischler, 72.) – Lencse. Vezetőedző: Benczés Miklós
DEBRECEN: Novakovics – Lázár P., Brkovics, Mészáros N., Korhut – Jovanovic (Tisza, 92.), Varga J., Zsidai, Szakály P. (Vadnai, 90.) – Sidibe, Seydi (Kulcsár T., 73.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Szakály P. (0–1) az 54., Kulcsár T. (0–2) a 93. percben

KISVÁRDA MASTER GOOD–NYÍREGYHÁZA 3–2 (0–2)
Kisvárda, 1200 néző. Vezette: Veizer (Horváth R., Punyi)
KISVÁRDA: Szécsi G. – Kardos N., Hegedűs T., Oláh D. (Brankovics, 58.), Molnár R. – Minczér, Kornutjak – Miskolczi (Nagy R., a szünetben), Erős G. (Milovac, 87.), Fodor A. – Bouard. Szakmai igazgató: Révész Attila
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Szokol, Fodor F., Gengeliczki, Törtei – Kosztics (Huszák, 58.), Spitzmüller – Pákolicz, Koller (Sándor I., 83.), Pekár – Bajzát (Lázár B., a szünetben). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Spitzmüller (0–1) a 4., Pákolicz (0–2) a 11., Bouard (1–2) az 57., Erős G. (2–2) a 70., Brankovics (3–2) a 79. percben

JÁSZAPÁTI VSE–MTK 0–9 (0–2)
Jászapáti, 200 néző. Vezette: Kulcsár K. (Király K., Máyer)
JÁSZAPÁTI: Hamar Zs. – Káplár, Kiskapusi, Hegedűs M., Somodi – Tajti N., Ulviczki – Németh T. (Szabari, 59.), Vén, Benedek (Pető M., 55.) – Kotula (Bagi, 52.). Játékos-edző: Kotula László
MTK: Groppioni – Vukmir (Hajdú Á., 69.), Kelemen, Hidvégi – Bese, Poór, Thiam, Kanta J. (Pölöskei Zs., a szünetben), Vass P. – Torghelle (Hrepka, a szünetben), Horváth Zs. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Horváth Zs. (0–1) a 31., Vass P. (0–2) a 34., Hrepka (0–3) a 67., Bese (0–4) a 68., Pölöskei Zs. (0–5) a 72., Pölöskei Zs. (0–6) a 75., Hrepka (0–7) a 78., Thiam (0–8) a 81., Horváth Zs. (0–9) a 89. percben

VÁC FC–KECSKEMÉT 5–2 (0–0, 2–2, 4–2) – hosszabbítás után
Vác, 400 néző. Vezette: Takács J. (Varga II G., Szilágyi N.)
VÁC: Palásthy D. – Kovács G., Tányéros G., Farkas P., Milkó (Németh G., 62.) – Pallagi, Rása (Nagy R., 97.) – Greff (Pölöskei P., a szünetben), Gulyás G., Zsolnai R. – Fábri. Vezetőedző: Csank János
KECSKEMÉT: Németh V. – Gyagya, Karan, Varga R. – Botka, Patvaros, Farkas A. (Bebeto, a szünetben), Eninful, Pilipovics – Gréczi, (Vukaszovics, 73.), Novák (Balázs Zs., a szünetben). Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző: Zsolnai R. (1–0) a 71., Balázs Zs. (1–1) a 83., Vukaszovics (1–2) a 90., Gulyás G. (11-esből, 2–2) a 92., Pallagi (3–2) a 95., Nagy R. (4–2) a 101., Gulyás G. (11-esből, 5–2) a 114. percben
Kiállítva: Botka (gólhelyzetben lökte fel Pölöskei Pétert) a 90. percben

GYIRMÓT FC GYŐR–KAPOSVÁR 1–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 300 néző. Vezette: Oláh G.(Takács G., Aradi)
GYIRMÓT: Deli – Hajba T., Balog Z., Lengyel D., Csemer – Sós (Papp K.), Madarász (Kiss M.) – Kákonyi, Paku, Présinger – Andorka (Magasföldi). Vezetőedző: Sisa Tibor
KAPOSVÁR: Ruszák – Földes, Kovács O., Bank, Lakatos G. (Dominic) – Házi (Karacs), Albert Á., Hampuk (Kovács T.), Kiss M., Kozics – Király V. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Andorka (1–0) a 47. percben

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–GYŐRI ETO 1–2 (0–1)
Mezőkövesd, 1000 néző.Vezette: Kassai (Ring, Georgiou)
MEZŐKÖVESD: Kunsági – Búrány, Izing, Csató, Engel – Takács P., Szeles, Kulcsár K., Hanzl (Pantovics, 84.), Máté J. (Molnár G., 66.), Balajti (Baracskai, 67.). Vezetőedző: Tóth László
GYŐR: Kamenár – Wolfe, Lipták, Lang (Svec, 72.), Dinjar – Koltai (Rudolf, 75.), Stieber, Pátkai, Kamber – Priskin, Varga R. (Andrics, 62.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Priskin (0–1) a 28., Baracskai (1–1) a 74., Wolfe (1–2) a 79. percben