Micsoda bravúr! Két góllal nyert a Debrecen a Vidi otthonában

2015.04.22. 17:25
A debreceniek őszi bajnoki sikerük után ismét győzelmet – és továbbjutást – ünnepelhettek Fehérváron (Fotó: Mirkó István, archív)
A hazai egygólos vereség után a Debrecen 2–0-ra nyert idegenben a Videoton ellen a Ligakupa negyeddöntőjének visszavágóján, így a hajdúságiak jutottak a legjobb négy közé, a Ferencváros, az MTK és a Budapest Honvéd mellé.

LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Videoton FC–Debreceni VSC 0
–2 (0–1)
Székesfehérvár
, Sóstói Stadion. Vezette: Bognár Tamás (Szilasi Szabolcs, 24.)
Videoton: Calatayud – Brachi, P. Vinícius, Sakla, Fejes – Simon Á. (Sándor Gy., a szünetben), Trebotic – F. Oliveira (Gyurcsó, 62.), Kovács I. (Nikolics, 69.), Heffler T. (Maréval, 82.) – Ivanovszki (Feczesin, 69.). Vezetőedző: Joan Carrillo
A kispadon:
Horváth T. (k.), Szolnoki
Debrecen: Verpecz – Nagy Z., Máté P., Morozov, Barna Sz. – Bereczki (Sós, 59.), Ludánszki, Berdó (Szatmári, 90.), Mihelic (Karikás, 90.) – Kulcsár T. (Varga K., 90.), Sidibe. Vezetőedző: Kondás Elemér
A kispadon:
Slakta (k.), Györky
Gólszerző:
Máté P. (4.), Kulcsár T. (73.)

Továbbjutott: a Debreceni VSC, 4–3-as összesítéssel

Kettős előnyben a Videoton a visszavágó előtt – írtuk a mérkőzés előtt, ugyanis egyrészt az első mérkőzésen 3–2-re nyertek a fehérváriak, másrészt most otthonukban léphettek pályára a DVSC ellen. A kettős előnyből rögtön hármas lett a kezdőcsapatok összeállítását böngészve, ugyanis Kondás Elemér igencsak tartalékos csapatot küldött pályára – ehhez képest az első tíz percben négy helyzetet is kialakított a Loki. Kulcsár Tamás csúnyán elhibázta ziccerét, Ibrahima Sidibe fejesét kipiszkálta a bal felső elől Juan Calatayud, Álvaro Brachi hatalmasat mentett Sidibe elől a kapu torkában, Máté Péter azonban okosan kihasználta, amikor Rene Mihelic beadása után egyedül maradt a labdával az ötösön. 0–1!

A 13. percben Mirko Ivanovszki csodaszép, de kissé pontatlan emelése jelezte, hogy felébredt a Vidi, és amikor lendületbe jött, jó hat percre leállt a játék: megsérült a játékvezető, Bognár Tamás, és Szilasi Szabolcs lépett elő a tartaléksorból. Nem zavarta meg a közjáték a házigazdát, és továbbra is veszélyes támadásokat vezetett, ám Filipe Oliveira lövése elzúgott a léc fölött, Kovács István pedig éppen a lécet találta el egy – nem túlzás! – zseniális egyéni megmozdulás végén. Fokozta az izgalmakat, hogy a fellocsolt pályán szinte ugyanazon a helyen, ahol meghúzódott Bognár vádlija, elcsúszott Szilasi, de szerencsére folytatni tudta.

A szünetben Sándor György váltotta Simon Ádámot, és a karmester pár perc alatt két gólpasszt jegyezhetett volna, de előbb Oliveira, majd Ivanovszki lőtt pontatlanul kecsegtető helyzetben. Kondás Elemér csereembere, Sós Bence első labdaérintéséből majdnem bombagólt lőtt, de ballábas rakétáját megállította a keresztléc.

Egyik csapat sem vett vissza tehát a tempóból, sőt, kifejezetten szikrázó belépők, férfias összecsapások tették még izgalmasabbá a rangadót – hiába, no, ha nem hiányzik az akarat és az elszántság, már nem lehet rossz egy mérkőzés!

Az akarat és az elszántság fontosságát mi sem jelzi jobban, mint hogy amikor Joan Carrillo bevetette két cserecsatárát (a Feczesin Róbert, Nikolics Nemanja kettőst), hogy egyenlítsen csapata, Kulcsár Tamás egy pompás kontra végén kettőre növelte a DVSC előnyét: és a 0–2 már debreceni továbbjutást jelentett!

Izgalmasra sikeredett a hajrá is, amelyben előbb Nikolics, majd Feczesin is ziccert rontott – két góllal nyert tehát idegenben a DVSC, és bejutott az elődöntőbe a kisebbik magyar kupában; a Ferencváros, az MTK és a Budapest Honvéd mellé. Az elődöntőben a DVSC az MTK-val, az FTC a Honvéddal találkozik.

Kettős hátrányból így lett kétgólos siker.

A döntőt 2015. június 3-án játsszák.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, TOVÁBBJUTOTT A DEBRECEN!

90. perc Varga Kevin be, Kulcsár le.

90. perc Sós Bence odacsúszik hátulról Brachinak, sárga.

90. perc Berdó Péter le, Szatmári Csaba be.

90. perc Maréval bal oldali beadását hat méterről Feczesin a bal felső mellé-fölé bólintja!

Három perc a ráadás.

90. perc Karikás Krisztián váltja a végére Mihelicet.

88. perc MI MARADT KI! Gyurcsó ad be jobbról pontosan az akciót indító Nikolicsnak, aki hat méterről jobbal lő, de éppen az előtte álló Morozovba!

87. perc Verpecz István húzza az időt, de lebukik. Sárga.

86. perc Ludánszki nagyot rúg Nikolicsba, de sárga nincs. Fejes elmenne a balon, de les.

82. perc
A csereember a 16-os elől Verpecz ölébe lő.

82. perc Rémy Maréval be, Heffler le.

81. perc Mihelic szögletét kifejelik, Sós a kipattanót ballal 23-ról a léc alá lőné, de Calatayud magabiztosan fogja a labdát.

Máté adta a gólpasszt, saját térfeléről.

73. PERC ÚJABB LOKI-GÓL! KULCSÁR TAMÁS egyedül tör kapura egy újabb kaotikus Vidi-védekezés után, kicselezi Viníciust, majd az ötös bal sarka elől jobbal higgadtan a túlsó alsóba teker. 0–2!

72. perc HELYZET! Gyurcsó bal oldali szabadrúgását Vinícius az ötösről nem sokkal fejeli a jobb sarok mellé!

Ez a Ligakupa hetedik kiírása, a DVSC és a Vidi közül az egyik csapat mindig ott volt a fináléban. Tavaly speciel egyszerre.

71. perc Heffler jobbal magasan a léc fölé vágja Brachi pompás visszagurítását.

70. perc
Sós rossz megoldása után Gyurcsó adhat be jobbról, de pontatlan a középre adás.

69. perc Kovács és Ivanovszki le, Feczesin Róbert és Nikolics Nemanja be.

63. perc
Máté nagyot lök Ivanovszkin, aki kakaskodik picit. Sárgák nincsenek.

62. perc Gyurcsó Ádám
váltja Oliveirát.

61. perc SÓS! SISTERGŐS BOMBA!
Máté ívelését Sós ballal, 10-ről, kissé balról a lécre lövi, hatalmas erővel.

60. perc Mihelic bal oldali szögletét lehalássza Sidibe elől Calatayud a kapu torkában.

59. perc Sós Bence váltja Bereczkit.

56. perc Nagy visszatér, Heffler meg lemarad a kapu előtt Brachi jobbos beadásáról, pontosabban remek ütemben vetődött ki elé Verpecz.

54. perc Sándor 22 méteres bombájába belenéz Nagy, majd összeesik. Nagyon fáj neki, reméljük, nincs baj.

53. perc
Sándor újabb remek indítása, a Nagyot lefutó Ivanovszki 15-ről jobbal a jobbra eldőlő Verpeczbe lő!

52. perc Oliveira!
Sándor ügyes passza után kicselez három védőt, majd jobbal az ötös jobb sarka elől a léc fölé emel!

49. perc
Brachi jelentkezik egy igen pontatlan szabadrúgással. Oliveira kiharcolta, Brachi 30-ról elrontotta.

46. PERC FOLYTATJUK!

45. perc Simont Sándor György váltja.

A közelmúltban a kupákban (Magyar Kupa, Ligakupa, Szuperkupa) 7-szer a Vidi, 3-szor a Loki nyert, kétszer osztoztak csak úgymond a pontokon.

A két csapat legutóbbi hét fehérvári bajnokijából egy sem végződött döntetlenre: hármat a Vidi nyert, négyet (minden alkalommal egy gól különbséggel) a Loki.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Paulo Vinícius lő jó 30-ról a jobb sarok mellé, jó egy méternyivel.

45. perc Simon Ádám fejel a léc fölé Oliveira jobb oldali beadása után.

45. perc
Mihelic lőhet az ötös jobb sarka elől Sidibe passza után, de Sakla bevetődve blokkolja.

Hét perc a ráadás.

43. perc
Oliveira két pontatlan jobb oldali beadása borzolja a hazai közönség idegeit.

40. perc Álvaro Brachi kap sárgát Mihelic megrúgásáért.

39. perc LÉC! Kovács egy zseniális labdaátvétel és egy csel után jobbal 14-ről a lécre lő.

36. perc Kulcsár bátran nekiindul négy védőnek, de Sakla szereli, és még dobhat is.

35. perc Rene Mihelic nyújtott lábbal fejbe rúgja Hefflert, sárga. Minimum.

34. perc Majdnem! Oliveira jobb oldali beadása után elcsúszik a kapu előtt Verpecz, érkezik azonban Ivanovszkival együtt Morozov, és becsúszva szögletre ment.

33. perc
Heffler feladja ballal a szabadrúgást Verpecznek.

32. perc A Kovácsot a 16-os előtt buktató Nagy Zoltán kap sárgát, Szilasi pedig elcsúszik ugyanott, ahol az előbb Bognár. De folytatja.

28. perc
Oliveira bal oldali szabadrúgásáról éppen csak lemarad a bal sarok előtt Sakla! Verpecz a gólvonalon ragadt.

26. perc Brachi gyönyörűen megy el a jobbon, beadását a második hullámban érkező Oliveira jobbal a léc fölé vágja 16-ról.

24. perc
Most már tényleg folytatjuk.

LIGAKUPA-ADATBANK ITT!

Folytatjuk lassan. Megkerült.

Áll a játék, Szilasi rejtélyes okokból eltűnt az öltöző mélyén.

19. perc Sérülés! Rosszul lép Bognár Tamás játékvezető, Szilasi Szabolcs lép elő tartaléksorból. Állítólag vádliszakadás.

16. perc
Szép Heffler Tibor, Kovács akció végén ment becsúszva Morozov, a szöglet után meg Ivanovszkit véletlenül fejbe rúgja Ludánszki Bence. De folytatja a légiós.

13. perc
Szép! Igor Morozov elnéz egy passzt a balon, Mirko Ivanovszki kapura tör, és a 16-osról jobbal centiméterekkel ível csak a jobb felső fölé!

12. perc Filipe Oliveira bal oldali beadása csemege Verpecz Istvánnak.

10. perc Kulcsár helyzetben, de kissé jobbról, 10-ről, Szofian Sakla mellől jobbal gyatrán a kapus ölébe lő.

8. perc
Mihelic jobbról most Sidibét futtatja, aki az ötös bal sarka elől jócskán eltéveszti a rövid felsőt. Ballal.

6. perc
Kulcsár jobb oldali beadását Sidibe két lépésről kapura tenné, de Álvaro Brachi becsúszva hatalmasat ment!

4. PERC VEZET A LOKI! Egy jobbról, bal lábbal középre tekert Rene Mihelic-beadás után MÁTÉ PÉTER az ötös jobb sarka elől a túlsó alsóba lő. Jobbal. Borzalmasan futott ki a Vidi-védelem, három debreceni maradt az ötös előtt a labdával. 0–1!

3. perc Fejes újra szögletre ment, a sarokrúgás után Ibrahima Sidibe 11-ről a bal felsőbe fejelne, de Juan Calatayud kikapja a labdát a bal felső előtt.

1. perc
Kulcsár Tamás lőhetne a 16-os elől, de inkább jobbra passzol Bereczki Dánielnek. De pontatlanul, Fejes András szereli.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak vörös-kékben, a vendégek tiszta fehérben.

„Bármelyik csapat nehezen élte volna meg, ha három tizenegyest ítélnek ellene. Még egymást követő három meccsen egy-egy büntetőt kapni sem mindennapos dolog, nem egyetlen mérkőzésen, emiatt nyilván bosszúsak voltunk – így a DVSC válogatott védője, Lázár Pál a dvsc.hu-n. – A visszavágón úgy kell pályára lépnünk, hogy amennyiben lehetőségünk adódik, azt ki kell használnunk. A Videoton erős csapat. Ők vannak előnyben, és hazai pályán játszhatnak, ám megpróbálunk minél több gólt rúgni, és nem kapni egyet sem, csak ezzel a hozzáállással lehet kifutni a gyepre."

„Úgy edzettem az elmúlt napokban, hogy számíthat rám a vezetőedző a DVSC elleni Ligakupa-mérkőzésen″ – nyilatkozta Kovács István a mérkőzés előtt a vidi.hu videójában.

Kondás Elemér elárulta a mérkőzés előtt, hogy ma azokra épít, akik a hétvégi bajnokin nem vagy keveset játszottak, míg Joan Carrillo szerint a két csapat mindig izgalmas mérkőzést vív egymással, és ma is erre számít.

Egy kis örökmérleg! A két csapat 64-szer találkozott eddig a bajnokságban, és 30-szor a Debrecen, 19-szer a Vidi nyert. A gólkülönbség 96–75 a DVSC-nek.

Lázár Pál 82-szer, Kulcsár Tamás 12-szer lépett pályára a Vidiben.

JÖTTEK-MENTEK!
A Videotontól a Debrecenhez:

2009, Mohl Dávid
A Debrecentől a Videotonhoz:
2009, Demjén Gábor
2005, Sitku Illés

Jó hír ugyanakkor, hogy az Achilles-ín-műtét után lábadozó Zsidai László elkezdte a futóedzéseket.

Egyelőre nem lehet tudni, meddig nem számíthat az NB I-ben szereplő Debrecen Nenad Novakovics kapusra, aki a hét végi, Paks elleni bajnoki előtti bemelegítés során sérült meg. A klub közleménye szerint a kapusévekkel ezelőtt megműtött lábában érprobléma lépett fel, a vizsgálatok eredményeire még napokig várni kell.

Ellenben az ősszel nyert itt már a Debrecen, bajnokin.

Nagy előnyben a Vidi: idegenben három kettőre diadalmaskodott.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VIDEOTON FC–DEBRECENI VSC-TEVA LIGAKUPA-NEGYEDDÖNTŐ VISSZAVÁGÓJÁNAK ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!