Feczesin első labdaérintéséből indította útnak a 16 felé a Videotont

2014.11.11. 17:56
Remili, a Vasas támadója kapufáig jutott (Fotó: Korponai Tamás)
Az NB I-ben listavezető Videoton 1–1-es döntetlent játszott az NB II-ben a feljutásért küzdő Vasas otthonában a magyar Ligakupa ötödik fordulójában, ezzel ismét az E-csoport élére állt.

LIGAKUPA, 5. FORDULÓ
E–CSOPORT
Vasas–Videoton 1–1

18.00, Budapest, Illovszky Rudolf Stadion.Játékvezető: Pintér Csaba.
KEZDŐCSAPATOK
VASAS: Németh G. – Preklet, Görgényi, Tamás L., Grúz – Gál M., Lázok (Nagy T. 65.), Hajdú N. (Polényi 79.) – Nagy Dániel, Remili, Ferenczi I. (Ádám 79.). Vezetőedző: Szanyó Károly.
VIDEOTON: Horváth – Brachi, Vinícius, Chakla (Caneira 62.), Szolnoki – Nagy, Sándor – Heffler, Trebotic, Géresi (Feczesin 62.) – Oliveira. Vezetőedző: Juan Carillo.
Gólszerző: Brachi (öngól) 9., ill. Feczesin 62.

Az első félidő kezdetén – a legerősebb összeállításában játszó – Vasas meg tudta lepni tartalékos összeállításban pályára lépő ellenfelét, két kisebb helyzetet követően a 9. percben zörrent először a háló az Illovszky Rudolf Stadionban.

A jobb oldalon futott végig a hazaiak támadása, a korábban a fehérváriak mezét viselő Nagy Dániel adott középre, ahol az NB II góllövőlistájának vezetője, Remili érkezett, de nem ő, hanem a menteni igyekvő, sarokkal szerencsétlenül labdába érő Brachi talált saját kapujába öt méterről. 1–0.

A kapott gól után az NB II góllövőlistáját vezető Remili növelhette volna az előnyt, de nem tette. Ezt követően magához vette a kezdeményezést a Videoton, de nem tudta feltörni ellenfele védelmét, a legközelebb Géresi beadása után járt a gólhoz a 39. percben.

A játékrész utolsó percében Remili 21 méterről a kapufát lőtte telibe a Videoton kapujától 21 méterre megítélt szabadrúgásból.

A második félidőben kiegyenlített, nem túl mozgalmas játék folyt, több fehérvári helyzettel. Egy óra elteltével Juan Carillo kettős cserére szánta el magát, ami jó döntésnek bizonyult.

A 62. percben a Videotonban először kezdő Géresit váltó Feczesin Róbert első labdaérintéséből gólt szerzett, Heffler jobb oldali beadására érkezett középen, 6 méterről bólintott a kapuba. 1–1.

Feczesin Róbert a két kupasorozatban kiválóan szerepel, ez már a 12. gólja volt ebben az idényben. A Ligakupában a mai találatával öt meccsen már hatnál jár, a Magyar Kupában pedig az első három fordulóban volt hatszor eredményes, a negyedikben nem játszott.

A Videoton a döntetlennel gyakorlatilag igen, matematikailag nem harcolta ki a továbbjutást, az utolsó körben egy nagy vereséggel még kieshetnek a székesfehérváriak. A Vasas és az Újpest egymás ellen dönthet.

A Ligakupa szerdai játéknapjának további eredményeiről ide kattintva olvashat!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, Brachi első félidei öngóljára a csereként beálló Feczesein első labdaérintéséből válaszolt. 1–1 a vége.
90. perc:
Kettő perc lesz a ráadás.
88. perc:
Sándor jobb oldali beadása veszélyes volt, Trebotic maradt le kevéssel középen.
86. perc:
Feczesinnek jól jött kapásra, de lecsúszott a támadó lövése.

84 .perc: Brachi tette ki a kezét, sárga lapot kapott a hátvéd.
80. perc:
Remili bal oldalról ívelt középre egy szabadrúgást, tisztázott a Videoton.
79. perc:
Két percen belül kettőt cserélt Szanyó Károly: Hajdú és Ferenczi ment le, Polényi és Ádám állt be.
76. perc: S
ándor adott precíz kiugratást Nagy Zsoltnak, aki a kapus mellett eltolta a labdát, de a kaput már nem találta el.
74. perc: Remili kapott sárga lapot, Canierát rúgta meg.
73. perc:
Gál lőhetett tisztán, Horváth odaért a lövésre.
69. perc:
Sándor próbálta meglepni egy Némethet egy távoli, lapos lövéssel, a Vasas kapusa csak másodikra tudta fogni.
67. perc:
Heffler újabb veszélyes beadása után Hajdú mentett Oliveira elől középen.
65. perc: Cserélt a Vasas is:
Lázok helyén Nagy Tamás a pályán.
63. perc:
Fecezsin most előkészíteni próbált, Oliveira bólintott mellé.
A GÓL:
Heffler jobb oldali beadására Feczesin Róbert érkezett középen, a csatár első labdaérintéséből fejelt gólt 6 méterről.
62. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A VDEOTON! 1–1!
62. perc: Kettőt cserélt a Videoton:
Chakált Caneira, Géresit Fecezsin váltotta.
61. perc:
Oliveirát állította meg lesen a partjelző.
57. perc: Egyenlítési lehetőség a Videoton előtt!
Trebotic passzolt Oliveira elé a tizenhatoson belül, első lövését blokkolták, ollózását pedig Németh védte.
56. perc: Ferenczi lőtt keményen 16 méterről, Horváth fogta.
53. perc:
Heffler harmadszor a mezőnyből adhat be, de nagyon magas a labdája, elérhetetlen Szolnokinak.
52. perc
: Heffler rögtön ismételhet is a másik oldalról.
51. perc: Brachi beadása után Tamás lábáról pördült ki a labda. Szöglet a Videotonnak.
47. perc: Vinícius hosszú indítása tényleg hosszú a hiába sprintelő Oliveirának.
46. perc: Heffler és Preklet találkozása után utóbbit kell ápolni.
46. perc: Csere nem volt a szünetben.
46. perc:
Folytatódik a mérkőzés, a Videoton hozta ismét játékba a labdát.

„Meg tudtuk lepni őket, szeretnénk a második félidőben is megtartani az előnyünket" – nyilatkozta a Sport Tv kamerájának a korábban a Videotonban szereplő, az eddigi egyetlen gólt előkészítő Nagy Dániel a szünetben.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő!
Brachi öngólja után minimális előnyben a hazai pályán játszó Vasas.
45.+1 perc:
Ferenczi beadása okozott veszélyt, de mindenki lemaradt középen.
45. perc: KAPUFA!
Remili állt a labda mögé, 21 méterről jobbal a rövid oldali lécre tekert. Befelé pattant a labda, de nem eléggé. Ezt megúszta a Videoton!
45. perc:
Vinícius buktatta Nagyot, 21 méterről kapott szabadrúgást a Vasas.
44. perc:
Nagy méretes bedobása elment Ferenczi fejéig, de átvenni már nem tudta a támadó.
41. perc: Nagy Zsolt
sárgult be a Videoton csapatából, Gált buktatta még korábban, Pintér játékvezető most szankcionálta.
38. perc:
Lázok beadása után Szolnoki mentett a fejelni készülő Ferenczi elől.
37. perc:
Végül Trebotic zárta le egy lövéssel a fehérvári akciót.
37. perc:
Heffler ívelte középre a szabadrúgást, Németh vetődve kapott bele a hosszú alsó felé tartó tekerésbe.
36. perc:
Oliveira kapott egy hosszú indítást Sándortól, majd egy szabadrúgást harcolt ki a tizenhatos bal oldalán.
33 .perc: Remili balos lövése kapott tapsot!
Gál emelt a támadó elé, aki 16 méterről egy pattanás után tüzelt, Horváth csak másodszorra tudta fogni a löketet.
31. perc: Preklet hiába lépett vissza, lesen kapta a labdát Nagytól.
30. perc: Továbbra is a Vasas vezet Brachi öngóljával, de már a Videoton kezdeményez többet támadásban.
28. perc: Lázok kérte vissza a labdát Remilitől a bal oldalon, beadását Ferenczi várta középen, de túl magas volt a labda.
27. perc:
Géresi kapott egy kiugratást, a tizenhatoson belül Preklet szerelte szabályosan.
24. perc:
Beszorult a Vasas, nem tudtak felszabadítani a hazaiak, dolgukat Géresi könnyítette, meg, saját cselében botlott el.
22. perc: Remili kapott hosszú indítást a bal oldalon, les miatt állította meg a játékvezető.
20. perc: Nagy Dániel lőtt kapu mellé.
18. perc:
Sándor lőtt keményen tizenhat méterről, de középre, így nem okozott gondot Némethnek.
17. perc: A Vasas középpályása hordágyon távozott a pályáról.
17. perc:
Hajdú lába ragadt lent, a földre rogyott, ápolni kell.
15. perc: Németh fogta Trebetic bal alsó felé tartó lövését.
13. perc: Heffler gyengére sikerült lövése beadásnak sem volt jó.
11. perc: Tovább támad a Vasas. A gól után Preklet jelentkezett egy ígéretes beadással szintén a jobb oldalról, Remili 12 méterről lőtt kapu fölé.
A GÓL: A jobb oldalon futott végig a Vasas támadása, Nagy Dániel adott középre, ahol az NB II góllövőlistájának vezetője, Remili érkezett, de nem ő, hanem a menteni igyekvő, de sarokkal szerencsétlenül labdába érő Brachi talált saját kapujába öt méterről.
9. perc: GÓL! ÖNGÓL! Vezet a Vasas!
1–0!
7. perc:
Az első lövés! A szöglet után Remili lőtt keményen kapura a tizenhatos vonaláról, a bal oldalról, Horváth vetődve ütötte szögletre a labdát.
6. perc: Szolnoki rántotta le Nagy Dánielt, nincs sárga lap. A szabadrúgást Lázok tekerte középre, de nem járt sikerrel.
5. perc: A Vasas szöglete után a vendégek jöhettek szabadrúgással.
4. perc: Lázok került helyzetbe, Brachi érkezett nagy lendülettel és vágta ki szögletre a labdát.
A vendégek számára a továbbjutás, a hazaiaknak az esélyek életben tartása a cél ma este.
A Vasas piros-kékben, a Videoton fehérben futballozik.
1. perc:
Elkezdődött a találkozó, a Vasas indította útjára a labdát.
A két együttes szeptemberi találkozóját 5–1-re a fehérváriak nyerték.
– A csapatok már a pályán melegítenek, perceken belül kezdetét veszi a találkozó, amelyre ingyenes volt a belépés.

ELŐZMÉNYEK
A Ligakupa E-csoportjában keddi, Ajka elleni 4–1-es győzelmével az Újpest átvette e vezetést, de a Videoton egy győzelemmel visszaszerezheti az elsőséget. A Vasas hat pontjával (két győzelem, két vereség) a harmadik, a székesfehérváriak három győztes kör után az Újpesttől kikaptak az előző körben, jelenleg kilenc egységgel állnak.