Ligakupa: magabiztos MTK és Loki, szenvedő DVTK

2013.09.04. 18:18
A labdarúgó Ligakupa csoportkörének első fordulójában az MTK és a DVSC-Teva is magabiztos győzelmet aratott, míg a Budapest Honvéd meglepetésre vereséget szenvedett az NB II-es Szigetszentmiklós otthonában. A DVTK nem bírt a Kisvárdával, ahogy a Puskás Akadémia sem a Cegléddel.

A-CSOPORTA-CSOPORT

Az NB II újonca, a Kisvárda a DVTK-t látta vendégül. Az élvonalbeli gárda kezdett jobban, a nyáron szerződést hosszabbító Hornyák Marcell kétszer is veszélyeztetett az első percekben. Gólt mégis a hazaiak szereztek a 8. minutumban: William Alves volt szabálytalan a saját tizenhatosán belül, a megítélt büntetőt Lakatos László a jobb alsó sarokba lőtte, Gelei Vince érezte az irányt, de védeni nem tudott. (1–0)

A bátran játszó Hornyáknak egy ütközést követően felszakadt az arcán a bőr, így le kellett cserélni. Gosztonyi András révén közel került az egyenlítéshez a diósgyőri csapat, ám középre lőtt szabadrúgásánál a kapufánál álló védő még tisztázni tudott, így a szünetben a Várda vezetett.

A szünet után gyorsan egyenlített a DVTK: Eperjesi húzott el a jobb oldalon, majd középre passzolt Nikházi Márknak, aki a kapu jobb oldalába helyezett bal lábbal. (1–1)

Az A-csoport másik meccsén két fővárosi csapat találkozott, az MTK és a Vasas. Garami József legénysége a 36. percben megszerezte a vezetést: a Vasas hivatalos honlapjának tudósítása szerint Hajdú indította a most debütáló Eppel Mártont, aki 10 méterről kilőtte a bal alsót. (1–0)

A Pakstól kölcsönvett csatár nyolc perccel később megduplázta maga és csapata góljainak számát: Eppel első lövése levágódott egy angyalföldi védőről, majd a kipattanót ballal a bal alsóba lőtte. (2–0)

A szünet után sem lassított az MTK: Horváth Péter lefutotta Nagyházit, majd 10 méterről leadott gyenge lövését elnézte Hermány Bence, így gól lett. A végeredményt a 78. percben Boka állította be, aki a jobbösszekötő helyéről elemi erővel lőtt a jobb felső sarokba. (3–1)

B-CSOPORT

Keleti rangadót rendeztek a B-csoportban, a DVSC-Teva a Nyíregyházát fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben szűk negyedóra alatt két gólt is kapott a Szpari. Az 52. minutumban Ferenczi János a bal oldalon kapott labdát, betört a tizenhatoson belülre és laposan kilőtte a hosszú alsót. (1–0)

A DVTK-tól igazolt L'Imam Seydi beállása után a 66. percben újabb gólt szereztek a debreceniek: Ferenczi szöglete után Dusan Brkovics öt méterről fejelt a vendégek kapujába. Nyolc perccel később jött a mindent eldöntő találat: egy újabb Ferenczi-szögletet követően Slimane Bouadla gyűjtötte be a kipattanót, majd Ibrahima Sidibéhez játszott, aki öt méterről passzolt a hálóba, ezzel kialakította a végeredményt. (3–0)

Jobban kezdett a kvartett másik mérkőzésén az NB II-es Balmazújváros, mely a 42. percben meglepetésre vezetést szerzett: Pintér Norbert indította Belényesi Miklóst, aki a tizenhatos vonaláról lőtt a kapuba. (0–1)

A fordulás után felpörgött az NB I-es újonc Mezőkövesd: a 67. percben Harsányi találatával előbb egyenlített, majd a következő minutumban egy eladott labda után Olasz Dénes közvetlen közelről kotorta a hálóba a labdát, így a Mezőkövesd megnyerte a mérkőzést.

D-CSOPORT

Fordulatos meccset hozott a Puskás Akadémia ceglédi vendégjátéka. A házigazdák a 12. percben Koncz Zsolt révén megszerezték a vezetést, majd fordított az NB I újonca: a 43. percben Zsolnai Róbert egy kezezés után megítélt büntetőt váltott gólra, a fordulás után pedig Baracskai Roland volt eredményes. Ám a Cegléd nem adta fel, a 77. percben Medgyesi László találatával egyenlített, így döntetlenre mentette a találkozót. (2–2)

A kvartett másik összecsapásán az NB II-es SzTK lenyomta a Budapest Honvédot. A szigetszentmiklósiak már az első percben góllal sokkolták élvonalbeli riválisukat: a honvedfc.hu tudósítása szerint Fekete Ádám lövését védte Czuczi, majd a kipattanót Pilavdzic a kapuba fejelte. (1–0)

Ezután hiába támadott többet a Honvéd, a 72. percben újabb gólt kapott: Takács Tamás egy hosszú indítást követően 15 méterről helyezett a kispestiek kapujába, ezzel eldöntötte a három pont sorsát. (2–0)

LIGAKUPA, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT

MTK BUDAPEST–VASAS 3–1 (2–0)

Hungária körút, 100 néző. Vezette: Radványi (Szalai D., Horváth Z.)
MTK: Hegedüs L. (Abu, 73.) – Pintér A., Tóth F., Baki, Hangya – Sipos B., Hajdú Á., Ayub, Gera D. (Sági, 67.) – Eppel (Horváth P., a szünetben), Frank. Vezetőedző: Garami József
VASAS: Hermány – Horváth L. (Marcsek, a szünetben), Nagy G., Schulz, Engel – Vida, Gál M., Cseke B. (Recklet, 42.), Remili – Zamostny, Boka. Vezetőedző: Dirk Berger
Gólszerző: Eppel (1–0) a 36., Eppel (2–0) a 44., Horváth P. (3–0) a 49., Boka (3–1) a 78. percben

Kisvárda–Diósgyőri VTK 1–1 (1–0)
Kisvárda, 500 néző. Vezette: Veizer
KISVÁRDA: Nacsa – Farkas M., Oláh D. (Lakatos I., 62.), Soós T., Tóth Gy. – Varga A. (Bouard, 54.), Üveges – Horváth L., Lakatos L., Kapacina – Pavlov (Fodor A., 66.). Szakmai igazgató: Révész Attila
DIÓSGYŐR: Gelei V. – Eperjesi, Debreceni, W. Alves, Gohér – Szabó B. (Vági, 76.), Abdouraman, Thiago Bonfim (Nikházi, a szünetben) – Batioja, Hornyák (Takács P., 16.), Gosztonyi. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics

B-CSOPORT
DVSC-TEVA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–0 (0–0)
Debrecen, 2500 néző. Vezette: Berger (Kormányos, Szvetnyik)
DVSC: Novakovics – Nagy Z. (Dombi 48.), Brkovics, Trninics, Korhut – Bernáth, Spitzmüller, Sl. Bouadla, Ferenczi J. – Szécsi M. (Seydi 64.), Sidibe
NYÍREGYHÁZA: Ovszijenko – Benkő (Polényi 67.), Dajka, Gengeliczki, Patály – Minczér (Sándor D. 72.), Pákolicz (Huszák 67.), Reznek, Szathmári – Szilágyi P., Katona
Gólszerző: Ferenczi J. (1–0) az 52., Brkovics (2–0) a 66., Sidibe (3–0) a 74. percben

Mezőkövesd-Zsóry–Balmazújváros 2–1 (0–1)
Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Takács J. (Medovarszki J., Kulcsár J.)
MEZŐKÖVESD: Horváth T. – Búrány, Szalai V., Fótyik (Bogdány, 63.), Gévay – Sigér – Kiss M., Petneházi (Bognár I., a szünetben), Pilibaitis – Hamar (Harsányi, 20.), Olasz D. Vezetőedző: Véber György
BALMAZÚJVÁROS: Mester – Bokros, Müller, Forgács, Németh Á. – Kónya – Sárközi (Tóth D., 45.), Demjén (Kiss L., 13., Virágh A., a szünetben), Oláh G., Pintér – Belényesi. Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Belényesi (0–1) a 43., Harsányi (1–1) a 66., Olasz D. (2–1) a 68. percben

Szigetszentmiklós,
300 néző. Vezette: Nagy R. (Kis Z., Galán)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Horváth L. – Kornis (Sz. Jakovljevics, 75.), I. Jakovljevics, Pollák – Kvekveskiri, Barna – Nagy J., Zsivoczky (Bonifert, 81.), Khous – Fekete Á., Pilavdzic (Takács T., 64.). Vezetőedző: Zoran Kuntics
HONVÉD: Czuczi (Szemerédi, a szünetben) – Botka, Tandia, Lovric, Moga – Csábi M., Lőrinczy, Mancini (Ikenne-King, 81.), Kozma R. (Mensah, a szünetben) – Daud, Testardi. Vezetőedző: Marco Rossi
Gólszerző: Pilavdzic (1–0) az 1., Takács T. (2–0) a 70. percben

CEGLÉDI VSE–PUSKÁS AKADÉMIA 2–2 (1–1)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen, Varga II G.)
CEGLÉD: Kovács A. – Robson, Miklósvári, Szabó M., Pesti – Koncz (Kenderes, 65.), Oláh M. – Markó, Rebrik (Koós, 77.), Juhász D. (Viniczai, 72.) – Medgyesi. Vezetőedző: Ványi Zsolt
PUSKÁS AKADÉMIA: Papp M. – Vachtler, Vaszicsku, Papucsek, Nagy Zs. – M. Luque (Spandler, a szünetben) – Gajdos (Molnár T., 66.), U. Nikolics, Bertus (Károly, 75.), Baracskai – Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Koncz (1–0) a 13., Zsolnai (11-esből, 1–1) a 44., Baracskai (1–2) a 49., Medgyesi (2–2) a 78. percben

1. SZTK-ERIMA 1 1 0 0 2–0 2 3
2. PUSKÁS AKADÉMIA FC 1 0 1 0 2–2 0 1
3. CEGLÉDI VSE 1 0 1 0 2–2 0 1
4. BUDAPEST HONVÉD 1 0 0 1 0–2 -2 0