Kettős győzelemmel búcsúztatta az FTC a Lombardot

2014.04.01. 16:56
Ugrai Roland betalált a Lombardnak Pápán (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Ferencváros labdarúgócsapata 2–0-ra legyőzte idegenben a Lombardot a Ligakupa negyeddöntőjének visszavágóján, így kettős sikerrel jutott a legjobb négy közé. A fővárosiaknál a pápai találkozón Ugrai Roland és Ulysse Diallo volt eredményes.

Gyakorlatilag az esélytelenek nyugalmával várhatta a Lombard a Ferencváros elleni negyeddöntő visszavágóját, ugyanis a pápai együttes 4–0-ra kikapott a fővárosban. A címvédő megnyugtató előnye ellenére is jobban kezdett a Lombard vendégeként, a 11. percben Horváth Gábor rossz passza után Andrei Ionescu nem tudott az üres kapuba emelni, mellé lőtt.

A 25. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros, Vladan Csukics ugratta ki Ugrai Rolandot, a Haladástól igazolt támadó pedig 16 méterről higgadtan a bal alsóba helyezett a tehetetlen Horváth Gábor mellett. (0–1)

Egy perccel később kis híján egyenlített a Lombard, Lazar Arszics szabadrúgását középen Struhár csúsztatta meg, a labda az egyik ferencvárosi védőről a keresztlécre pattant, onnan pedig az alapvonalon túlra. Az első félidő utolsó előtti percében megduplázta előnyét a Ferencváros, Andrei Ionescu kiugratásával Ulysse Diallo lépett ki és 14 méterről a bal oldali kapufa segítségével a hálóba talált, így a szünetben kétgólos (összesítésben pedig hatgólos) előnyben volt a Fradi. (0–2)

A fordulás után igazán nagy gólszerzési lehetőség egyik csapat előtt sem adódott, hiába próbált mindkét tréner cserékkel frissíteni együttesén. A Ferencváros így kettős győzelemmel búcsúztatta a Lombardot, az elődöntőben a DVTK-val találkozik.

LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
LOMBARD PÁPA–FERENCVÁROS 0–2 (0–2)
Pápa, 300
néző. V: Radványi (Ring Gy., Kispál)
PÁPA: Horváth G. – Nagy S., Jagodics B., Struhár (Tóth G., a szünetben), Présinger – Sekour, Nagy T. – Király B. (Marics, 63.), Kulcsár K., Arszics (Eszlátyi, a szünetben) – Horváth R. Vezetőedző: Tóth Bálint
FTC: Jova – Jovanovic, Pavlovic (Busai, a szünetben), Hídvégi, Laczkó Zs. (Gyurácz, 78.) – Csukics, Ionescu, Józsi – Ugrai, U. Diallo, Jenner (Holman, 63.). Vezetőedző: Thomas Doll
Gólszerző: Ugrai (0–1) a 25., U. Diallo (0–2) a 44. percben
Továbbjutott: a Ferencváros, 6–0-s összesítéssel

90. perc: VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ!
89. perc:
Holman kerül ziccerbe, de hét méterről, a jobb oldalról Horváth Gáborba lövi.
88. perc: Kulcsár Kornél lő fölé 25 méterről.
85. perc: Horváth Richárd bal oldali beadását Eszlátyi fejeli mellé.
81. perc: Hidvégi kap sárgát kezezésért.
78. perc: Itt van a Fradi harmadik cseréje a találkozón, Laczkó Zsoltot Gyurácz András váltja.
75. perc:
Lecsendesedik a találkozó, a Lombardnak negyedóra alatt kellene hét gólt szereznie a továbbjutáshoz.
64. perc: Marics rögtön helyzetbe is kerül, de 10 méterről erőtlenül Jova kezébe lő.
63. perc: Thomas Doll is változtat, Jennert Holman Dávid váltja.
63. perc: Cserél a Lombard, Király Botondot Goran Marics váltja.
59. perc: A túloldalon is egy lövés, Jenner egy csel után 15 méterről tüzel, de Horváth Gábor fölé paskolja a próbálkozást.
58. perc: Horváth Richárd a tizenhatos vonaláról lő, de Jova védi a kísérletet.
50. perc: A második félidő egyelőre kevésbé eseménydús, a zöld-fehérek némi mezőnyfölényben vannak.
46. perc: A Lombard kettőt is cserélt a félidőben, Struhár és Arszics ment le, Tóth Gábor és Eszlátyi István állt be.
46. perc: Cserélt a Ferencváros a szünetben, Pavlovicot BUSAI váltotta.
46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

46. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
44. perc: GÓÓÓL! Ionescu indítja ULYSSE DIALLÓT, a légiós Struhár mellett begyalogol a tizenhatoson belülre és 14 méterről, középről talál be, a labda a bal oldali kapufáról vágódik a hálóba. 0–2
42. perc: Kulcsár emel a tizenhatoson belülre, Sekour hét méterről, éles szögből tűzi kapura a labdát, Jova azonban kiüti a lövést.
40. perc: Julian Jenner 20 méterről teker kicsivel a jobb alsó mellé.
37. perc: Józsi György jobb oldali szögletét Diallo fejeli a bal alsó mellé nem sokkal.
36. perc: KULCSÁR KORNÉL kap sárgát labdaelrúgásért.
30. perc: Julian Jenner bombáz fölé egy szabadrúgást 30 méterről.
29. perc: Már hat gólt kellene szereznie a Lombardnak a továbbjutáshoz.
28. perc: NAGY SÁNDOR kap sárgát, amiért felrúgja Diallót.
26. perc: KAPUFA! Kis híján azonnal jön a pápai válasz: Arszics csavar középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, a középen érkező Struhár csúsztatja meg, a labda az egyik ferencvárosi játékosról a keresztlécre pattan és onnan az alapvonalon túlra.
25. perc: GÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! Vladan Csukics ugratja ki UGRAI ROLANDOT, a támadó egy az egyben vezeti Horváthra, majd 16 méterről a bal alsóba helyez a pápai kapus mellett. 0–1
22. perc: Arszics szép cselsorozat végén a jobbösszekötő helyéről, 12 méterről lő fölé.
19. perc: STRUHÁR is besárgul, Ionescu lökéséért.
17. perc: Sekour átadásával Horváth Richárd lép ki, ám 14 méterről fölé durrant.
11. perc: ZICCER! Horváth Gábor egy hazaadás után rossz helyre rúgja a labdát, mely így Ionescu elé kerül, ám a légiós 17 méterről nem tud az üres kapuba emelni, mellé pattan a labda.
8. perc: Jovanovics beadását Diallo fejeli kapura nyolc méterről, egyenesen Horváth Gábor kezébe.
7. perc: LACZKÓ ZSOLTÉ a meccs első sárgája, lerántja a megiramodó Király Botondot.
4. perc: Kulcsár Kornél 18 méterről emel kapura, Jova Levente azonban könnyedén véd.
2. perc: Remek, tavaszias időjárás fogadja a csapatokat, erre nem lehet panasz.
1. perc: A pápaiak sárga mezben és fekete rövidnadrágban lépnek pályára, a fővárosiak szokásos zöld-fehér csíkos szerelésükben.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Lombard indítja útjára a labdát.

Vajon a Ligakupában vissza tud vágni Tóth Bálint legénysége? Hamarosan kiderül.

A két együttes a hétvégén is összecsapott, a pápaiak akkor sem úszták meg egy négyes nélkül: a Fradi ismét 4–0-ra nyert Budapesten.

A párharc első felvonásán a Fradi 4–0-ra kiütötte a pápai együttest a Puskás Ferenc Stadionban, így megnyugtató előnnyel várhatja az összecsapást.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Lombard–Ferencváros találkozó a Ligakupa negyeddöntőjében. Tartsanak velünk!