A Fradi kiütötte az eddig veretlen Lombardot

2014.03.19. 17:58
A címvédő Ferencváros a négy közé igyekszik a Ligakupában (Fotó: Grnák László – archív)
A labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Ferencváros 4–0-ra legyőzte a Lombard Pápát. A zöld-fehérek a vendégek nagy egyéni hibái után már az első tíz percben kétgólos előnyre tettek szert Ugrai Roland duplájával, majd a második félidőben Julian Jenner és Holman Dávid vette be a sárga-feketék kapuját. A címvédő könnyedén, visszafogott játékkal is kitömte a sorozatban eddig veretlen, ezúttal azonban erősen tartalékos Lombardot.

LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
FERENCVÁROS–LOMBARD PÁPA 4–0 (2–0)
Puskás Ferenc Stadion. Vezette:
Fábián (Viszokai, Varga Zs.)
FTC: Jova – Besic, Pavlovic, Mateos (Busai, 59.), Hidvégi – Csukics, Gyömbér (Józsi, a szünetben) – Somália (Leonardo, a szünetben), Holman, Jenner – Ugrai. Vezetőedző: Thomas Doll
LOMBARD:
Markek – Venczel, Jagodics B., Struhár (Csizmadia, 62.), Németh M. (Présinger, a szünetben) – Tóth G. (Nagy T., 67.) – Király B., Kulcsár K., Baldauf, Horváth R. – Eszlátyi. Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerzők:
Ugrai (5., 10. – az elsőt 11-esből), Jenner (61.), Holman (84.)
A visszavágót április 1-jén rendezik a pápai Perutz-stadionban.

TÓTH BÁLINT: EZ A KOCOGÁS MÉG EDZÉSEN IS KEVÉS

Thomas Doll: – Az első húsz percben, a kettő nullás vezetésünkig nagyon jól játszottunk, de a következő időszak nem tetszett, mert könnyedén elszórtuk a labdát. Elégedett vagyok, hogy nem kaptunk gólt, a bajnokságban is így kéne lennie. A saját játékunkkal foglalkoztunk, arra törekedtünk, minél több gólt szerezzünk, hogy könnyebb dolgunk legyen a visszavágón. Mivel a bajnokságban csak a nyolcadik helyen állunk, keményen kell dolgoznunk, hogy feljebb jussunk.

Tóth Bálint: – Azt hiszem, a megszeppenés enyhe kifejezés [a fiatalok játékára]. Én nem ezt vártam tőlük, ez a teljesítmény, ez a kocogás még edzésen is kevés, nemhogy egy Ferencváros elleni Ligakupa-mérkőzésen. Megmérettünk, és könnyűnek találtattunk, ez elfogadhatatlan részemről. Aki ilyen lehetőséget kap, és ez a mai csapat hetven százalékára vonatkozik, az tegye oda, pakolja oda magát, és mutassa meg a szurkolóknak, hogy érdemes őket nézni. Markek Tomi és [Peter] Struhár példamutató volt, és egy-két idősebb játékos, de a fiatalokban nagyot csalódtam.

Hidvégi Sándor:
– A legfontosabb, hogy nem kaptunk gólt, a tavaszi bajnoki mérkőzéseken ez eddig nem sikerült. Örülünk, ha a kapusunknak kevés dolga van, de amikor kellett, ott volt a helyén. Szerintem van rá esélyünk, hogy megvédjük a címünket. Komolyan vesszük ezt a sorozatot is, én is az őszi sérülésem után erőltetem a játékot, mindenki nagyon hajt.

Forrás: Sport Tv

Gyakorlatilag pillanatok alatt eldőlt a mérkőzés, miután a pápai védelem kétszer is kisegítette a hazaiakat az első tíz percben. Mindkétszer a fiatal Venczel Zoltán hibázott, előbb az ő szorítása mellett került a földre tizenegyest érően Somália, majd pár perccel később borzalmas passzára csapott le Ugrai Roland, aki a büntetőt követően így duplázott.

A két gyors gól egyáltalán nem tett jót a meccsnek, a Fradi lesüllyedt a tartalékos Lombard szintjére, és csaknem fél óra telt el újabb kapu felé tartó lövés nélkül, mire végre Hidvégi Sándor, majd Julian Jenner eleresztett egy-egy töltényt. A pápaiak támadójátéka pedig a KTE ellen mutatottakhoz képest – akkor két meccsen kilenc gólt szereztek – gyakorlatilag nulla volt.

A második félidőben a cserék időszakonként felpörgették a Fradi játékát, Leonardo jól szállt be a meccsbe, két gólpasszt is adott: előbb Julian Jenner, majd Holman Dávid vette be a kaput, de Thomas Doll csapata akár nagyobb különbségű győzelmet is arathatott volna nagyobb elszántsággal és koncentráltsággal. A továbbjutás kérdése viszont gyakorlatilag így is eldőlt, visszavágó április 1-jén Pápán.

91. VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. Az FTC könnyed sikerrel lépett túl ma a Lombardon.

89. Busai lövése után Markek védett újra nagyot.

84. ELDŐLT A TOVÁBBJUTÁS IS. Leonardo újabb gólpasszt adott, a kiváló szöktetés után Holman Dávid gyönyörű cselt mutatott be, majd higgadtan a kapuba helyezett. 4–0

83. Király távoli lövés szállt fölé.

81. Besic kapott sárga lapot, ő is buktatás miatt.

79. Eszlátyi éles szögből leadott szabadrúgása után Jova öklözött. Az első pápai lövés, ami kaput talált.

77. Ugrai elől rúgta ki a labdát Jagodics.

74. Bal oldali szabadrúgás után Kulcsár csavart fölé.

70. Eszlátyi bicegett le a lábát fogva, de végül vissza tudott menni a játéktérre.

67. Az utolsó csere: Tóth Gábor ment le, Nagy Tamás állt be.

66. Újabb bravúr a pápai kapustól: a szöglet után tisztáztak a vendégek, Józsi átvétel után lőtt, Markek nagyot nyújtózva ütötte ki a labdát a léc alól.

65. Nagy Fradi-helyzetek: előbb Holman lövését öklözte Markek, majd Ugrai megpattanó lövése ment éppen mellé.

62. Pápai csere: Struhár ment le, Csizmadia érkezett.

61. JENNER EZÚTTAL HIGGADT VOLT. Leonardo passzolt jobbról középre, Busai elvétette a labdát, ami azonban így tökéletes lett Julian Jennernek, aki 15 méterről laposan a bal alsóba helyezett. 3–0

59. Doll harmadszor is cserélt: Mateos helyére Busai szállt be.

58. Hidvégi előtt alakult ki helyzet, lövése 10 méterről jócskán fölé szállt.

57. Ugrai szabálytalankodott, majd a sípszó után szövegel. Fábián figyelmezteti.

55. Leonardo szöglete után Ugrai csúsztatott a röviden fölé.

52. Jenner szemrevaló passza után Holman nem tudta átvenni a labdát, pedig ziccer lehetett volna.

49. Leonardo passza után Ugrai tört be a 16-oson belülre, majd a gólszerző elesett Struhár mellett. Gyatra próbálkozás, megérdemli a sárga lapot műesésért.

46. Tömeges cserék voltak a szünetben: a Fradinál Leonardo és Józsi György érkezett, a vendégeknél Présinger Ádám.

46. Elkezdődött a második félidő.

„Köszönöm szépen a gratulációt! Személy szerint nagyon gólcentrikus játékosnak tartom magam. Tizenöt perc alatt szereztünk két gólt, azt hiszem, jól is játszunk, dinamikusak vagyunk, ezt kell folytatni, és még további gólokat kell szerezni” – Ugrai Roland értékelte a látottakat a Sport Tv-nek.

45. Szünet. Végre.

A félidő végére felpörgött a meccs: az előző 10 perc hozott két lövést is, ami nem talált kaput.

43. Holman passza után Jenner laposan lőtt 20 méterről, veszélyes volt, de mellé ment.

40. Venczel nyert nagy futópárbajt Mateosszal szemben.

38. Struhár buktatta a 16-os vonalán Holmant, ezúttal elmaradt a 11-es.

36. Úgy tűnik, Csukicsnak minden sárgához köze van, ismét szenvedő fél volt, amikor Kulcsár megrúgta hátulról.

34. Végre egy lövés! A balhátvéd, Hidvégi jobbal lőtt életerősen, a labda az oldalhálóban landolt.

32. Tóth Gábor ütközött Jovával a gólvonal előtt, miközben a labda a magasból hullott alá. Szabadrúgás kifelé.

A két korai gól erősen rányomta a bélyegét a meccsre, alig történik futballra emlékeztető látványosság, legalábbis ha azt izgalomfaktorhoz kötjük.

28. Kulcsár került a földre, miután ütközött a labdát elrúgó Mateosszal. A szögletet követően Tóth Gábor lőtt fölé.

23. Sorra jönnek a hazai szögletek, sorozatban a harmadik, ezúttal Jenner beadását mentették sarokrúgásra a vendégek.

22. Gyors Fradi-ellentámadás végén Jenner lőtt, Jagodics blokkolt, szöglet.

18. Struhár kezéről pattant le a labda a büntetőterületen belül, de Fábián – alighanem helyesen – nem ítélte szándékosnak a mozdulatot.

16. Jenner szöglete után Mateos fejelt, Gyömbér még belepiszkált a labdába, de Markek rávetődött a labdára.

15.Csukics is gyorsan besárgult: rossz passza után lerántotta Horváthot. Ez sem vitatható.

14. Tóth Gábor buktatta hátulról a meglóduló Csukicsot, jogos a sárga.

10. ÓRIÁSI EGYÉNI HIBA UTÁN 2–0. Venczel rontott el csúnyán egy passzt hátrafelé, ráadásul méterekkel, amire Ugrai Roland lecsapott, maga mögött hagyta Struhárt, majd Markek mellett a kapu közepébe passzolt.

9. Király iramodott meg középen, de egy csel után nem mert lőni, a passza viszont lesen találta Horváthot.

5. BENT VAN, GÓL. Ugrai Roland higgadtan a kapu közepébe rúgta a labdát a balra vetődő Markek felett. 1–0

4. TIZENEGYES A FERENCVÁROSNAK! Somália lépett ki Struhár és Venczel között, utóbbi megtámasztotta a derekánál, a Fradi légiósa a földre került, és harsant Fábián sípja.

3. Előbbi Somália gurított be jobbról, nagyon mélyre sikerült a beadás, majd Holman balról, de a labdát lehúzta Markek, és amúgy már les is volt.

Mindössze két szektort nyitottak meg a meccsre, de ott is jócskán maradtak helyek.

1. Elkezdődött a mérkőzés.

A kezdőrúgást a 30. születésnapját ünneplő Fradi-drukker, Szabó András végezte el.

Tóth Bálint a meccs előtt a Sport Tv-nek elmondta, hogy játékosának ünnepnap a mai, hiszen többen még látogatóban sem jártak a Puskás-stadionban, ma pedig a Ferencvárossal játszanak.

Az FTC kispadja: Dibusz (k), Bönig, Józsi, Böde, Diallo, Busai, Leonardo.
A Lombard kispadja: Horváth G. (k), Nagy T., Marics, Présinger, Griffiths, Csizmadia.

A bajnokságban mindkét csapat nyeretlen még a tavasszal: két döntetlen mellett egy vereség mindkét fél mérlege.

A bajnokságban egymás mellett áll a két csapat: a hazaiak 29 ponttal a 8. helyen állnak, míg a vendégek négy pont lemaradással követik őket.

Az előző körben a Ferencváros a Haladást (0–0, 2–0), míg a Lombard a KTE-t (5–1, 4–0) búcsúztatta. A pápaiak egyébként még veretlenek a Ligakupában: a csoportkörben 3 győzelem és 3 döntetlen volt a mérlegük. A Fradinak egy veresége van, Győrben kikapott 4–1-re.

A negyeddöntő eddigi mindhárom meccsén döntetlen született (DVSC–Puskás Akadémia 1–1, PMFC–Videoton 1–1, DVTK–Szigetszentmiklós 2–2).