Kétgólos előnnyel utazhat az FTC Pápára

2013.02.20. 18:06
Böde Dániel remekelt a felkészülés során, és ezúttal is betalált (Fotó: Szabó Miklós – archív)<br />
A Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Ferencváros kétgólos előnyt harcolt ki a Lombarddal szemben. A hazaiak góljait Józsi György, Julian Jenner és Böde Dániel szerezte, a pápaiak erejéből csak a szépítésre futotta Goran Marics révén.

FERENCVÁROS–LOMBARD PÁPA

A téli szerzemények közül a Ferencvárosban Quenten Martinus, a Lombardban Beliczky Gergő és Tajthy Tamás is a kezdőben kapott lehetőséget. A hazaiak kezdtek aktívabban, ám negyedóra elteltével a pápaiak előtt adódott az első igazán nagy lehetőség, Beliczky lövésénél Jova Levente védett.

A folytatásban is a zöld-fehérek játszottak veszélyesebben, Böde Dániel közel járt a gólszerzéshez, majd Julian Jenner szabadrúgásánál sem sok hiányzott a gólhoz, Muhamed Besic pedig a lécet találta el. A 40. percben megszületett a hazai vezetés: Jenner beadása után Józsi György elé került a labda, a középpályás pedig Szűcs Lajos kapujába továbbított. 1–0

Még a szünet előtt növelték előnyüket a zöld-fehérek: ezúttal Sváb Dániel volt az előkészítő,Jenner a befejező, a holland szélső közelről továbbította a labdát a hosszúba. 2–0

Fordulás után elaludt a Ferencváros, így Tóth Bence átadása után Goran Marics került ziccerbe, ám a támadó Jovával szemben állva nem találta el a kaput. Böde révén viszonylag gyorsan büntetett a Fradi: jobb oldali beadás után Martinustól került az immár válogatott játékos elé a labda, aki közvetlen közelről értékesítette a helyzetet. Hamarosan jött a szépítés is, amikor Marics szépségdíjas találatot ragasztott a bal felső sarokba. 3–1

Az utolsó fél órában elsősorban a mezőnyjátékról és a cserékről szólt a mérkőzés, újabb találat már nem született, így Ricardo Moniz fiai kétgólos előnnyel várhatják a március 6-i pápai visszavágót.

LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FERENCVÁROS–LOMBARD PÁPA 3–1
(2–0)
Albert Stadion, 1200
néző. Vezette: Andó-Szabó (Medovarszki, Kormányos II G.)
FERENCVÁROS:
Jova – Alempijevics (Csilus, 41.), Besic, Batik, Sváb – Gyömbér – Jenner, Hakola, Józsi, Martinus (Perics, 79.) – Böde. Vezetőedző: Ricardo Moniz
PÁPA:
Szűcs L. – Nagy S., Balogh B., Tóth G., Németh M. – Tajthy – Quintero, Tóth B., Arszics – Marics, Beliczky (Király B., 65.). Vezetőedző: Zsivóczky Gyula
Gólszerző:
Józsi (1–0) a 40., Jenner (2–0) a 43., Böde (3–0) az 51., Marics (3–1) az 58. percben

PÉCSI MFC–BUDAPEST HONVÉD

Pécsen a piros-fekete csapatok összecsapásán gyorsan vezetést szerzett a hazai gárda: Nagy Olivér labdája után Miroszlav Grumics tüzelt a kapuba. Nem sokkal később Grumics növelhette volna az előnyt, ám fejese fölé szállt, majd Horváth Zsolt is fejjel volt veszélyes. 1–0

A túloldalon Dibusz Dénesnek bravúrt kellett bemutatnia Drissa Diarra próbálkozásánál, néhány perccel később azonban már a kapuvédő is tehetetlen volt a mali középpályással szemben, aki Souleymane Diaby beadása után egalizált. 1–1

A második játékrész eleje kicsit laposra sikerült, a hajrára fordulva azonban ismét volt miért lelkesedni: előbb egy jó kiugratás után a csereként beálló Davide Lanzafame szerezte meg első gólját tétmérkőzésen a Honvéd színeiben, majd nem sokkal később Wittrédi Dávid egyenlített 16 méterről. 2–2

Percekkel később Grumics fordíthatott volna, ám a labda kipattant a lécről, a 89. percben viszont összejött az újabb pécsi gól: Simon Attila lövése után kijött a labda Czuczi Mártonról, Wittrédi pedig újra betalált. A 94. percben Grumicsot szövegelésért még kiállította a játékvezető. A PMFC fordulatos mérkőzésen 3–2-es előnyhöz jutott a Honvéd ellen. A visszavágót ugyancsak március 6-án rendezik.

LIGAKUPA
PÉCSI MFC–BUDAPEST HONVÉD 3–2
(1–1)
Pécs, 300 néző. Vezette: Vad II I. (Tóth II V., Takács G.)
PMFC: Dibusz – Fodor F., Krejcí, Balogh B., Zeljkovic – Horváth A., Akassou (Uzoma, 40.) – Nagy O., Szatmári L. (Wittrédi, a szünetben), Horváth Zs. (Simon A., 68.) – Grumics. Vezetőedző: Lőrincz Emil
HONVÉD: Czuczi – Ikenne-King, Lovric, Pastariu, Baráth B. – Johnson (Zsivanovics, 25.), D. Diarra – Tchami, Hidi, Martínez (Délczeg, 65.), Diaby (Lanzafame, 70.). Vezetőedző: Marco Rossi
Gólszerző: Grumics (1–0) a 8., D. Diarra (1–1) a 33., Lanzafame (1–2) a 72., Wittrédi (2–2) a 77., Wittrédi (3–2) a 89. percben
Kiállítva: Grumics a 94. percben