Pontot rabolt a Puskás Akadémia a Győrtől

2013.10.27. 18:25
A felcsútiak alaposan megdolgoztatták az ETO-t (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I tizenkettedik fordulójának záró mérkőzésén a Győri ETO nem tudta kihasználni vetélytársai botlását, mert hazai pályán csak kettő kettes döntetlenre végzett a Puskás Akadémia FC-vel.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A forduló záró mérkőzésén a bajnok az egyik újoncot fogadta, és a mérkőzés egyértelmű esélyese a Győri ETO volt, hiszen a zöld-fehérek legutóbbi nyolc bajnokijukból csak egyszer, a Kecskeméttől kaptak ki, öt győzelem mellett. A Győrhöz hasonlóan a Puskás Akadémia sem vett villámrajtot, és bár azóta szépen gyűjtögeti a pontokat Benczés Miklós alakulata is, csakhogy jellemzően nem idegenben.

Mivel riválisai közül egyik sem tudott győzni a hétvégén, nagy esélyt kaptak a hazaiak, akik azzal a tudattal léptek pályára, hogy egy sikerrel a dobogó alatti területig ugorhatnak. Ennek megfelelően kezdett az ETO, az 5. percben Nemanja Andricstól három felcsúti játékos sem tudta elvenni a labdát, a szerb légiós pedig góllal büntetett. 1–0!

Nem sokáig tartott a hazaiak öröme és vezetése, két perc múlva kapusuk, Lubos Kamenár tulajdonképpen egyenlített, ugyanis egy hazaadást rárúgott az előtte felugró győri születésű és nevelésű Lencse Lászlóra, a labda pedig a kapu közepébe pattant. 1–1!

Két gólt lőttek győriek, két gólpasszt adtak a győriek, mégis egy egy volt a mérkőzés állása...

A következő negyedórában egy-egy lövést kellett védeniük a kapusoknak bravúrral, Czvitkovics Péter és Marek Strestík próbálkozott, utóbbi a bokáját fájlaló Koltai Tamás helyére állt be egyébként a 18. percben. Strestík igyekezett hasznossá tenni magát, némi mezőnyjáték után az első félidő hajrájában egy újabb védelmi hibát követően szépen tálalt Rok Kronaveter elé, aki higgadtan helyezett a bal sarokba. 2–1!

Nem sok kellett hozzá, hogy az előny ne tartson ki a pihenőig, mert Kamenár újra „alkotott", szerencséjére Zsolnai Róbert nem tudott élni a lehetőséggel.

A második félidő Strestík veszélyes lövésével indult, majd Kamenár mentett szépen egy védőjéről rossz helyre lecsorgó labdát – a mérkőzés is szép csendesen csordogált, egyformaságban teltek a percek, csak néhány technikai hiba dobta fel a hangulatot. Mondjuk ezt úgy is, hogy az összecsapás maga nyílt maradt, mert egyáltalán nem adta fel a PAFC, időről időre meglendült a vendégcsapat (beállt Tischler Patrik is) a győri kapu irányába, csak éppen fantázia és átütőerő nélkül.

A 76. percben azonban a győri védelem besegített, ketten valósággal szétszéledtek Uros Nikolics elől, a harmadik bekk, Michal Svec a biztonság kedvéért még hasra is esett, a cserejátékos pedig magabiztosan értékesítette ziccerét. 2–2!

Felpaprikázta a kapott gól a Győrt, mert perceken belül ötször is kapura lőttek a hazaiak, többször, mint korábban az egész mérkőzésen, Lubos Hajdúch azonban bravúrt bravúrra halmozott – kollégája és druszája, Kamenár pedig, akár hiszik, akár nem, kis híján újra gólt rúgatott Lencsével, éppen úgy, mint a mérkőzés elején.

A Lubosok közötti különbség döntött, tekerhetnénk ki a régi futball-közhelyet, amely, mint a közhelyek általában, nem fedik a teljes igazságot, de nagyon sok igazságelemet tartalmaznak.

Hogy a mérkőzésről magáról mi az igazság? Nagy hibák után kettő kettes döntetlenre végződött.

A MÉRKŐZÉS UTÁNI ÉRTÉKELÉSEK
„Tudtuk, hogy egy nagyon jó és felkészült csapat az ellenfelünk, de nagyon jól kezdtük a mérkőzést, és meg tudtuk szerezni a vezetést. Olyan gólt rúgott ezután az ellenfél, amit nem is nagyon tudok mire vélni. Ezután megint meg tudtuk szerezni a vezetést, volt több olyan lehetőségünk is, amellyel eldönthettük volna a mérkőzést, ám nagy bravúrokat mutatott be az ellenfél kapusa, és utána elkövettünk egy olyan hibát, amit kihasználtak. Sajnos ilyen a labdarúgás” – Pintér Attila teljes nyilatkozatát itt olvashatják.
Először is dicsérnem kell Pintér Attila csapatát, mert ilyen nyomás alatt még senki nem tartott minket ebben a bajnokságban. Szerencsére sikerült felnőnünk a feladathoz. Talán akkor lettem volna bosszús, ha most kikapunk, mert voltak nekünk is lehetőségeink – hozzáteszem, a Győrnek több –, de úgy gondolom benne volt a győzelem is a meccsben. Ugyanakkor nem lehetek elégedetlen, a játékosaim fejlődnek, és külön örülök annak, hogy a fiatal akadémisták felnőnek a feladathoz. Ma is négy fiatalunkat tudtam játszatni egy bajnokcsapat ellen” – Benczés MIklós teljes nyilatkozatát itt olvashatják.