Döntetlen a Győri ETO-Videoton szuperrangadón

2013.04.14. 16:20
Újra összecsap az ETO és a Videoton (Fotó: Veres Viktor, archív)
A labdarúgó NB I 23. fordulójának csúcsrangadóján a bajnoki listavezető, húsz mérkőzés óta veretlen Győri ETO fogadta a Videotont. A találkozón a vendégek szereztek vezetést a 64. percben Tóth Balázs góljával, majd három perccel később Djordje Kamber révén egyenlítettek a házigazdák. Az 1–1-es döntetlennel mindkét csapat megőrizte a helyét a tabellán (1. és 3.), de a Győr immár tíz ponttal vezet az MTK előtt.

PERCRŐL PERCRE: A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA!

„Nincs jobb csapat a mai magyar mezőnyben a Győrnél. Hazai győzelmet, és ami nagyon fontos, remek mérkőzést várok” – mondta a mérkőzés előtt Verebes József, a Mágus, aki almágusként (tanácsadóként) jelenleg is az ETO-t segíti, de edzőként annak idején a Videotonnál is bizonyított.

Nos, utódai mai mércével kifejezetten remek NB I-es csapatokat építettek erre a tavaszra, és egyikük sem tagadta: a bajnoki címre törnek. A „bajnoki döntőre” a hazaiak mestere, Pintér Attila (Verebes nagy kedvence játékosként) azt találta ki, hogy a Nikola Trajkovics, Djordje Kamber kettőssel kihúzza a Vidi méregfogát, a karmester Kovács Istvánt, középcsatárként pedig Nemanja Andricsot veti be az eltiltott Marek Strestík helyett – kollégája, José Gomes egy szem támadóként Torghelle Sándor bevetésével okozott fejtörést a hazai védelemnek. Gomes eddigi legnehezebb hazai mérkőzése előtt állt, talán ezért is váltotta a kezdőben a gólerős Nikola Mitrovicsot a szűrő Tóth Balázs.

Verebes mesterhez hasonlóan mindkét klub történelmében fontos szerepelt játszik Burcsa Győző, nem véletlen, hogy éppen ő végezhette el a szuperrangadó kezdőrúgását – egy másik ETO-ikonnal, az olimpiai bajnok Keglovich Lászlóval karöltve.

Pintér jobbhátvédként a rutinos Tokody Tibort vetette be a sérült Michal Svec helyén, és éppen Tokody hagyta üresen „felségterületét” egy bedobás után nem sokkal a mérkőzés elindulása után, Kovács azonban az ötös sarkától nem tudta elrúgni a labdát a remekül kilépő hazai kapus, Szasa Sztevanovics mellett. Egyébként csaknem 10 ezer néző és a magát végre megmutató Nap előtt zajlott a mérkőzés, amelynek első negyedórája a taktikai csata jegyében zajlott, magyarán kevés izgalmat tartogatott.

Az első hazai helyzetre a 24. percig kellett várni, de Kovács után Varga Roland sem tudta kihasználni ziccerét, pedig már ő is csak a kapussal szemben állt. A Vidi válaszára sem késett sokat, de Paraiba középtávoli lövése nem volt pontos, így kirúgás következett, majd Arturo Álvarez variált túl sokat az ötös előtt, így Takács Ákos blokkolni tudta próbálkozását.

1984, Burcsa Győző

Több százan kísérték el a fehérvári csapatot, a helyzeteken felbuzdulva a szurkolók is egyre hangosabbak lettek, kifejezetten rangadóérzete volt az ember hallószerveinek is – volt nagy hujogatás a vendégszektorban, amikor Álvarez sokadik jó cselsorozatát is pontatlan lövéssel zárta le, vagy amikor Paraiba ziccerét kikapta a bal alsó elől Sztevanovics.

A hazai szurkolók egy idő múlva pedig elhűlve nézték, hogy lefutballozzák kedvenceiket a vendégek…

A fordulás után a 16-os elől induló Álvarez ismét nagyon megkavarta a győrieket, talán ez ihlette arra Pintért, hogy a középcsatár Andrics helyére a középpályás Pátkai Mátét küldje be. „Stabilizálta magát” a Győr, sőt, Kamber remek tekerésénél már Mladen Bozsovicsnak kellett bravúrt bemutatnia, az 57. percben pedig Varga hagyott ki hajmeresztően nagy helyzetet. Izgalmas, lüktető volt a mérkőzés, és jó fél órával a vége előtt mindkét edző frissített csapatán: Trajkovicsot Dudás Ádám, a mezőny addigi legveszélyesebbjét, Álvarezt pedig Gyurcsó Ádám váltotta.

Gomes mester sokakat meglepett Álvarez lehozatalával, azonban ezen a vasárnapon (is) remek megérzései voltak a portugál szakembernek: a 64. percben éppen Gyurcsó adott be jobbról, az egyedül hagyott Tóth Balázs pedig a 11-espontról higgadtan lőtt a jobb sarokba. 0–1!

Felébredt a kapott góltól az ETO, három percre rá Rok Kronaveter ívelt be jobbról egy szabadrúgást, a Tarmo Kinkkel párban érkező Djordje Kamber pedig ballal a kapu közepébe helyezett: 1–1!

A gólszerzőre egy védő sem jutott, pedig ismerhették volna: Kamber hatgólos a bajnokságban, ebből ötöt szöglet- vagy szabadrúgás után szerzett...

Az egalizálás után nyilvánvaló volt, hogy három pontért érkezett a Vidi, mert Gomes mester Vítor Gomes helyére Mitrovicsot küldte be, Torghellét pedig Nikolics Nemenja váltotta – Pintér is bedobott a hajrára egy friss támadót, a nemrégiben felépült Koltai Tamást, akivel Kink pacsizhatott elsőként. Tokody pedig kis híján az egész csapattal, de az ötös jobb oldala elől eleresztett kapáslövése a kapu tetején landolt.

Maradt erő a játékosokban az utolsó percekre is, mindkét fél bátran rohamozott a győztes gólért, Gyurcsó, Kronaveter és az üres kapu tetejére ívelő Nikolics is közel állt ehhez (a két edző pedig az infarktushoz, de ezúttal csak módjával harcoltak a játékvezetői csapattal). Maradt a döntetlen, és maradt feszültség a lefújás után a játékosokban és a vezetőkben is, de sokat nem kell várniuk a visszavágóra: szerdán ismét találkoznak egymással, a Magyar Kupa elődöntőjében.

Remek mérkőzést láthattunk, amelynek végén csak egyetlen csapat örülhetett szívből a döntetlennek: a két gárda között álló MTK.