A győri Strestík két gólt szerzett, mégis 2-1-re nyert az MTK

2014.09.27. 16:25
Hegedüs Lajost (balra) egyszer mattolták a győriek, de ez is belefért az MTK-nak (Fotó: Veres Viktor)
Az MTK 2–1-re nyert a Győri ETO otthonában a labdarúgó NB I 9. fordulójában. Marek Strestík góljával a második félidőben a hazaiak szerezték meg először a vezetést, ám a cseh válogatott támadó aztán a saját kapujába is betalált, majd érkezett Hrepka Ádám, aki a 86. percben eldöntötte a találkozót.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Győri ETO FC–MTK Budapest 1–2 (Strestík 57., ill. Strestík 80. – öngól, Hrepka 86.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Sokat elmond a Győr és az MTK mérkőzésének első félidejéről, hogy a legnagyobb lelátói ováció a reklamáló Torghelle Sándornak felmutatott sárga lapot fogadta. Pedig láthattunk acélkemény belépőket, lendületes elfutásokat (rendre rossz befejezéssel) és két hazai helyzetet is: az elsőnél éppen Torghelle lépett rá a labdára egy szöglet után, de az egykori MTK-s Pátkai Máté az égbe postázta az ajándék passzt, majd Windecker József remek indítását követően Rudolf Gergely a kapu előtt lövés helyett inkább a védőkhöz sarkazta a labdát egy elegánsnak szánt megoldással.

A szünet után egyre elszántabban támadott az ETO, és egyre rogyadozóbb lábakon állt az MTK-védelem: két kimaradt sansz után az 57. percben Marek Strestík már nem hibázott. 1–0!

Járt is egy puszi a lelátón helyet foglaló ifjabb Strestíknek a gólszerzőtől, Iványi Zoltánnak pedig nem volt szíve sárgát adni a pályaelhagyó győrinek.

Jobban csipkedte magát a kapott gól után az MTK, helyzetekig azonban nem jutott, és unalmas, sablonos játékán nem segített Csiki Norbert beállása sem. Jobb híján középtávoli lövésekkel operált az ETO, de ezek nem jelentettek gondot Hegedüs Lajos számára. A hajrára Garami József beküldött még két támadót, de mégis Marek Strestík szerzett újabb gólt, ám a légiós egy szöglet után az ötös elől saját kapujába csúsztatott fejjel. 1–1!

Annyira megzavarta az egyenlítés a Győrt, hogy egy pompás Kanta József-passzt követő higgadt Hrepka Ádám-lövéssel fordítottak a fővárosiak (1–2), és ezzel el is vitték a három pontot a zöld-fehérektől.

„Jól játszottunk, kontroll alatt tartottuk a meccset, az MTK-nak semmilyen lehetősége nem volt. Kaptunk egy buta gólt, utána természetesen mentünk a győzelemért, kinyíltunk, és kaptunk egy újabb gólt kontrából. Ez van” – nyilatkozta Horváth Ferenc a mérkőzést közvetítő MTVA-nak.

„Volt a mérkőzésnek egy olyan szakasza, ahol megvert bennünket az ellenfél, mégpedig a bal oldalon – mondta Garami József, az MTK szakmai igazgatója. – Úgy láttam, hogy az egész mérkőzésen a küzdelem dominált, mindkét csapat odatette magát, hajtottak a játékosok. Egy-két helyzet adódott itt is, ott is, ebből most mi jöttünk ki jobban.

1. Videoton FC 8 8 23–2 +21 24
2. MTK Budapest 9 7 2 14–10 +4 21
3. MVM Paks 8 5 3 15–4 +11 18
4. Diósgyőri VTK 7 5 2 13–6 +7 17
5. Ferencvárosi TC 8 5 3 13–8 +5 15
6. Újpest FC 9 3 5 1 6–5 +1 14
7. Győri ETO FC 8 3 1 4 13–14 –1 10
8. Budapest Honvéd 9 3 1 5 9–10 –1 10