Varga Roland a 93. percben nyerte meg a bajnokit a Győrnek

2014.04.13. 18:25
A Győr nem talált fogást a Kecskeméten (Fotó: Földi Imre)
Sokáig úgy tűnt, hogy a labdarúgó NB I huszonnegyedik fordulójának záró mérkőzésén a Győri ETO nem tudja kihasználni az éllovas Debrecen szombati botlását, ugyanis a lefújás előtti pillanatokig 1–1-re állt a Kecskemét elleni bajnoki mérkőzése, de a ráadás harmadik percében Varga Roland befejelte a győzelmet érő találatot.

NB I
24. FORDULÓ

Győri ETO FC–KTE-Phoenix Mecano 2
–1 (Strestík 65., Varga R. 93., ill. Gréczi 9.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nagy esélyt kapott a Debrecenhez történő felzárkózásra a Győri ETO, amely mestere, Horváth Ferenc korábbi csapatát, a Kecskemétet fogadta – amelyet éppen az edző jó barátja, Bekő Balázs vezet. Mégpedig nem is akárhogyan, lévén a lila mezesek szerezték meg a vezetést a 9. percben, amikor Vladan Szavics remek passzát Gréczi Gábor higgadtan gólra váltotta. 0–1!

Nem érhette szó az ETO háza elejét sem, ugyanis a hazaiak a kezdő sípszótól fogva hevesen rohamoztak, nem győzött röpködni a gólvonal előtt Vukasin Polekszics, előtte pedig Dejan Karan nyújtott rendkívüli teljesítményt, kiváló védőmunka mellett kétszer is hatalmasat blokkolva.

A fordulást követően a Győrtől kölcsönben Kecskeméten erősödő Simon András kétgólos vezetéshez juttathatta volna övéit, de Lubos Kamenár védte ziccerét – ahogyan az lenni szokott, érkezett is a büntetés, itt egy jól eltalált Marek Strestík-lövés képében. 1–1!

Továbbra is fölényben futballozott az ETO, de egyre gyengébb intenzitással és egyre kiszámíthatóbb módon, de elmaradoztak a vendégkontrák is.

A két mester a hajrára beküldte Rafael Burgost, illetve Bebetót, de nem ők, hanem a szintén csereként beállt Nemanja Andrics került helyzetbe, ám elpuskázta lehetőségét, majd Rudolf Gergely két lépésről képtelen volt a kapuba találni – amikor már úgy tűnt, hogy nem tudja kihasználni az éllovas Debrecen vereségét a Győr, a ráadás harmadik percében érkezett Kalmár Zsolt beadására Varga Roland, és két pontot érő gólt fejelt. 2–1!

Öt pont tehát már csak a különbség az éllovas Debrecen és a címvédő Győr között.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

„Nem tudok igazából haragudni senkire. Rengeteg kontránk volt, rengeteg. Nem tudtunk élni a lehetőségekkel. Benne volt, hogy ez megbosszulja magát, s ez így is lett. Ilyen a foci. Aki látta a meccset jól szórakozott” – nyilatkozta Bekő Balázs, a Kecskemét vezetőedzője.

„Úgy gondolom, nagyon jól játszottunk. Nem lett volna igazságos, ha döntetlen marad. Örülök neki, hogy az utolsó pillanatokig hittek a srácok a győzelemben. Ez a csapat morális erejéről tesz tanúbizonyságot” – összegzett Horváth Ferenc, a Győr szakvezetője.