Leonardo „kiszórta” a felcsútiakat – Fradi-győzelem a Puskás ellen

2014.04.12. 13:55
Leonardo „kiszórta” a felcsútiakat (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 24. fordulójának első szombati mérkőzésén a Ferencváros a Puskás Ferenc Stadionban David Mateos büntetőből szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a találkozót kilenc emberrel befejező Puskás Akadémiát.

A PAFC elleni volt az FTC első bajnokija az ősszel Akeem Adams tragédiája után, és a szemlátomást (teljesen érthetően) sokkolt zöld-fehérek 3–1-re kikaptak a felcsútiaktól.

FTC: végleg szerződtethetik a Werder védőjét
Korábban, német sajtóhírek alapján már beszámoltunk róla, hogy a Werder Bremen hajlandó lenne végleg elengedni a Ferencvároshoz horvát védőjét, Mateo Pavlovicot, aki a tavaszi szezonban kölcsönben szerepel a magyar csapatnál, a. A legfrissebb hírek szerint a Fradinál igényt is tartanának a 23 éves játékosra a jövőben is. BŐVEBBEN ITT»

Ezúttal jól kezdtek a Leonardo vezérelte ferencvárosiak, az első percekben saját kapujuk elé szorították a vendégeket, a helyzetek azonban elmaradtak.

Az első igazán nagy lehetőség a kontrákra építő felcsútiak előtt adódott. A 20. percben egy védelmi hiba után Szakály lőhetett az ötös jobb sarkáról, és csak a szöget jól záró Dibuszon múlt, hogy nem lett gól az akcióból.

Ezt követően is tanácstalanul futballozott a Fradi, a PAFC pedig egyre jobban játszott. Jöttek is az újabb lehetőségek, Czvitkovics lapos löketével az oldalhálót találta el, Lencse bombáját pedig Dibusz szedte ki a bal felső sarokból.

A szünet után sem sokat változott a játék képe, mezőnyfölényben játszott a Ferencváros, mégis a PAFC volt a veszélyesebb. Az 58. percben aztán Jenner gondolt egy merészet és szögletből kapura csavart, Hajdúch messze járt, Tamásnak kellett a gólvonalról kifejelnie a labdát.

A 66. percben Tamás mellett esett el Leonardo, a játékvezető pedig nem hezitált, felmutatta a védőnek a második sárgáját – az elsőt is a brazil felrúgásáért kapta a PAFC-védő –, és a büntetőpontra mutatott.

A vendégek és a zöld-fehérek ezt követően percekig vitatkoztak, hogy pontosan hová is kell letenni a labdát, de David Mateost ez nem zavarta meg, higgadtan a kapu jobb oldalába bombázta a labdát. 1–0

A végén még Szekeres is felvágta a labdát egyedül vezető Leonardót, így őt is kiállította Erdős József, de az eredmény már nem változott. A zöld-fehérek 1–0-ra legyőzték a Puskás Akadémia FC-t, és ezzel feljöttek a tabella harmadik helyére, valamint megakadályozták azt, hogy a PAFC megelőzze az Újpestet.

DOLL: ENNÉL TÖBB KELL A HARMADIK HELYHEZ

„Az első félidőben nem játszottunk jól, a tizenhatos előtti szituációkat sem oldottuk meg megfelelően, és a párharcokban is gyengék voltunk. A második félidőre sokkal lendületesebben jöttünk ki, látszott a fiúkon, hogy mindenképpen a maguk javára akarják fordítani a mérkőzést. Ez szerencsére sikerült is, ezért úgy érzem, megérdemelten győztünk. Fontos volt a siker, mert ezzel feljöttünk a harmadik helyre – bár a riválisaink még játszanak a mi mérkőzésünk után. Azt azonban tudjuk, hogy ennél jobban kell játszanunk, ha a szezon végén is a dobogón akarunk lenni” – olvasható Thomas Doll nyilatkozata a fradi.hu-n.