A 90. percben jött a gól, a Fehérvár legyőzte az Újpestet

H. D.H. D.
2020.08.08. 09:50
A 90. percben jött a gól, a Fehérvár legyőzte az Újpestet (Fotó: Török Attila)
Az egyaránt a labdarúgó NB I jövő heti rajtjára készülő Mol Fehérvár és Újpest FC szombat délelőtt a Mol Aréna Sóstóban találkozott egymással. A felkészülési mérkőzésen sokáig nem született gól, ám Armin Hodzic a 90. percben betalált, így a fehérváriak 1–0-ra nyertek. Szombat délután mind a két csapatra vár még egy edzőmérkőzés: a Fehérvár a cseh Slavia Prahával, az Újpest az MTK-val találkozik.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MOL FEHÉRVÁR FC–ÚJPEST FC 1–0 (0–0)

Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 500 néző
Mol Fehérvár: Rockov – Bolla, Vágó G., Muszliu, Zeke – Nyári P., Nikolov – Bamgboye, Hodzic, Géresi (Major E., 75.) – Nikolics. Vezetőedző: Márton Gábor
Újpest: Pajovics – Kastrati, Bjelos (Lubaki, 66.), Csongvai, Katona M. – Szakály P., Sedlácek, Calcan, Stieber Z. (Rácz B., 62.) – Koszta, Gigics. Vezetőedző: Predrag Rogan
Gólszerző: Hodzic (90.)
Forrás: molfehervarfc.hu

Szombat délelőtt a Mol Aréna Sóstóban találkozott egymással a Mol Fehérvár és az Újpest. Az első félidőben a kapusoké volt a főszerep: a hazaiaknál a nyáron szerződtetett Emil Rockov, a vendégeknél Filip Pajovics mutatott be több nagy védést. Ráadásul ha már a kapusok sem tudtak segíteni, akkor jött a játékvezető, aki a partjelző jelzésére les miatt nem adta meg Nikolics Nemanja fejes gólját.

A játék képe a második félidőben sem változott, mind a két oldalon akadtak lehetőségek, gólra azonban egészen a 90. percig várni kellett: Armin Hodzic lefordult a védőjéről, majd 15 méterről lőtt, a labda a bal oldali kapufáról a kapuba pattant. 1–0

Szombat délután mind a két csapatra vár még egy edzőmérkőzés: székesfehérváriak a cseh Slavia Prahával, az újpestiek az MTK-val találkoznak. Az NB I 1. fordulójában mind a két együttes augusztus 15-én, szombaton lép pályára: az Újpest a Paksi FC, a Mol Fehérvár a ZTE FC vendége lesz.

MÁSODIK FÉLIDŐ

92. perc: Ez a vége, a Fehérvár a rendes játékidő utolsó percében szerzett góllal legyőzte az Újpestet.

90. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A FEHÉRVÁR! Armin Hodzic fordult le a védőjéről, majd 15 méterről lőtt, a labda a bal oldali kapufáról a kapuba pattant. 1–0

88. perc: Bravúr! Megint Lubaki lódult meg a szélen, majd eleresztett egy bombát, Rockovnagyot védett.

80. perc: Lubaki indult meg, majd éles szögből lőtt, de Rockov védett.

75. perc: Géresit a Vidi II fiatalja, Major Ernő váltotta.

67. perc: Ivószünet.

66. perc: Bjelos hagyta el a pályát, helyére Lubaki érkezett.

62. perc: Stieber Zoltán helyére Rácz állt be.

60. perc: Bamgboye és Nikolics indult meg az újpesti kapu felé, végül utóbbi lövése után Pajovics védett.

57. perc: Védés! Bolla beadása után Nikolics próbálkozott közelről, de Pajovics bravúrral védett.

55. perc: Bamgboye beadása után Nikolov 14 méterről lőtte a kapu mellé a labdát.

50. perc: Bamgboye ütközött Pajoviccsal, majd a nigériai támadót ápolni is kellett, de úgy tűnik, folytatni tudja a játékot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere egyik oldalon sem volt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első félidő.

37. perc: Hodzic 16 méterről lőtt, de nem találta el a kaput.

34. perc: Egy szöglet után Calcan 22 méterről lőtt kapásból, Rockovismét gond nélkül védett.

31. perc: Stieber Zoltán szabadrúgása után Rockov fogta meg biztosan a labdát.

26. perc: Bolla beadása után Nikolics fejelte hét méterről a kapuba a labdát, ám a partjelző ismét lest jelzett.

23. perc: Ivószünet.

21. perc: Bravúr a másik oldalon is! Géresi egy ügyes csellel megverte a védőjét, majd a bal alsót vette célba, Pajovicsodaért.

19. perc: Bolla beadása után a hosszún érkező Géresi próbálkozott, de becsúszva blokkolták a lövését.

18. perc: Védés! Egy pontos indítás után Bjelos 15 méterről lőhetett, Rockov viszont ismét védeni tudott.

17. perc: Hodzic indítása után Géresi Nikolicsot kereste, beadását követően az újpesti védők eltakarították a labdát.

14. perc: Bravúr! Gigics eresztett el egy kapáslövést 15 méterről, Rockov nagy védéssel hárította a bal alsó sarokra tartó labdát.

A fehérvári klubhonlap szerint nagyjából 500-an látogattak ki a mérkőzésre a Mol Aréna Sóstóba.

7. perc: Nikolics lőtt a tizenhatoson belülről, Pajovics védett, de a partjelző les miatt ismét a magasba emelte a zászlóját.

4. perc: Hodzic került helyzetbe, s 15 méterről a kapu mellé lőtte a labdát. Ráadásul a partjelző már lest is jelzett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az Újpest indította útjára a labdát.

Az Újpest tájékoztatása szerint a fehérváriak kérésére nem lesz élőképes stream a mérkőzésről.

A mérkőzésről a molfehervarfc.hu szöveges közvetítése alapján tudósítunk.

Az NB I első fordulójában mind a két csapat augusztus 15-én, szombaton lép pályára: az Újpest a Paks, a Mol Fehérvár a ZTE vendége lesz.

Ma délután még mind a két csapat pályára lép egy másik edzőmérkőzésen: a Fehérvár a cseh Slavia Prahával, az Újpest az MTK-val találkozik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Mol Fehérvár–Újpest felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

A MOL FEHÉRVÁR FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
július 25–augusztus 4., Bükfürdő
Július 25.:Haladás (NB II)–Mol Fehérvár0–0
Július 28.:Slovan Bratislava (szlovák)–Mol Fehérvár2–2(Stopira, Bambgoye)
Augusztus 1., Szombathely:Mol Fehérvár–NS Mura (szlovén) 1–1(Stopira)
Augusztus 4.Bük:Mol Fehérvár 2–2NK Nafta Lendava (Lendva, szlovén, II.)(Körmendi – öngól, Evandro)
Augusztus 8., 10.00:Mol Fehérvár–Újpest 1–0
Augusztus 8., 17.45, Frauenkirchen (Ausztria):Slavia Praha (cseh)–Mol Fehérvár

AZ ÚJPEST FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Július 18.:Budapest Honvéd II (NB III)–Újpest 2–0
Július 25.:Szeged-Csanád GA (NB II)–Újpest 0–2(Rácz B., Gigics)
Augusztus 1.:Újpest–DVTK 1–1(Máté Zs.)
Augusztus 8., 17.00:MTK–Újpest

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A MOL FEHÉRVÁR FC-NÉL
Érkezők:Evandro da Silva(brazil, CSZKA Szófia – Bulgária),Emil Rockov(szerb, FK Vojvodina – Szerbia),Budu Zivzivadze(grúz, Mezőkövesd)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:Bolla Bendegúz(ZTE FC)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:
Távozók:Berecz Zsombor(Mezőkövesd, kölcsön után végleg),Anel Hadzic(bosnyák-osztrák, szabadon igazolható),Huszti Szabolcs(visszavonult),Juhász Roland(visszavonult),Georgi Milanov(bolgár, szabadon igazolható),Mocsi Attila(Haladás),Szabó Bálint(budaörsi kölcsön után Paks, onnan Kaposvár),Tamás Krisztián(zalaegerszegi kölcsön után Bp. Honvéd),Vinícius(brazil-magyar, Club Nacional – Uruguay, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók: Gundel-Takács Bence(ETO FC Győr),Zsóri Dániel(Budafoki MTE)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:Elek Ákos, Futács Márkó

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ ÚJPEST FC-NÉL
Érkezők:Miroszlav Bjelos(szerb, Napredak Krusevac – Szerbia, szabadon igazolhatóként),Lirim Kastrati(koszovói, Bologna – Olaszország),Nikola Mitrovics(szerb, ZTE FC, szabadon igazolhatóként),Stieber András(Budaörs, szabadon igazolhatóként),Stieber Zoltán(ZTE FC, szabadon igazolhatóként),Junior Tallo(elefántcsontparti, Chambly – Franciaország, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe érkezők:Petar Gigics(szerb, Partizan Beograd – Szerbia)
Kölcsönből visszatérők: Szűcs Kristóf(Vác, ?),FilipovicsMarko(Vác, ?)
Mucsányi Márk
Kiszemeltek:Matej Cvetanoszki(északmacedón, FK Vardar – Észak-Macedónia, szabadon igazolható),Sztefan Jevtoszki(északmacedón, FK Rabotnicski – Észak-Macedónia),Filip Najdovszki(északmacedón, FK Vardar – Észak-Macedónia)
Távozók:Balázs Benjámin(MTK Budapest, szabadon igazolhatóként),Jonathan Heris(belga, KAS Eupen, Belgium, szabadon igazolhatóként),Litauszki Róbert(Vasas FC, szabadon igazolhatóként),Novothny Soma(szabadon igazolható),Antonio Perosevic(horvát, szabadon igazolható),Zsótér Donát(Bp. Honvéd, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:Corso Moussa Traoré(guineai, Vasalund – Svédország)