H. D. 2020.08.08 09:50 Frissítve: 2020.08.08 12:57

A 90. percben jött a gól, a Fehérvár legyőzte az Újpestet

Az egyaránt a labdarúgó NB I jövő heti rajtjára készülő Mol Fehérvár és Újpest FC szombat délelőtt a Mol Aréna Sóstóban találkozott egymással. A felkészülési mérkőzésen sokáig nem született gól, ám Armin Hodzic a 90. percben betalált, így a fehérváriak 1–0-ra nyertek. Szombat délután mind a két csapatra vár még egy edzőmérkőzés: a Fehérvár a cseh Slavia Prahával, az Újpest az MTK-val találkozik.

A 90. percben jött a gól, a Fehérvár legyőzte az Újpestet (Fotó: Török Attila)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MOL FEHÉRVÁR FC–ÚJPEST FC 1–0 (0–0)

Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 500 néző
Mol Fehérvár: Rockov – Bolla, Vágó G., Muszliu, Zeke – Nyári P., Nikolov – Bamgboye, Hodzic, Géresi (Major E., 75.) – Nikolics. Vezetőedző: Márton Gábor
Újpest: Pajovics – Kastrati, Bjelos (Lubaki, 66.), Csongvai, Katona M. – Szakály P., Sedlácek, Calcan, Stieber Z. (Rácz B., 62.) – Koszta, Gigics. Vezetőedző: Predrag Rogan
Gólszerző: Hodzic (90.)
Forrás: molfehervarfc.hu

Szombat délelőtt a Mol Aréna Sóstóban találkozott egymással a Mol Fehérvár és az Újpest. Az első félidőben a kapusoké volt a főszerep: a hazaiaknál a nyáron szerződtetett Emil Rockov, a vendégeknél Filip Pajovics mutatott be több nagy védést. Ráadásul ha már a kapusok sem tudtak segíteni, akkor jött a játékvezető, aki a partjelző jelzésére les miatt nem adta meg Nikolics Nemanja fejes gólját.

A játék képe a második félidőben sem változott, mind a két oldalon akadtak lehetőségek, gólra azonban egészen a 90. percig várni kellett: Armin Hodzic lefordult a védőjéről, majd 15 méterről lőtt, a labda a bal oldali kapufáról a kapuba pattant. 1–0

Szombat délután mind a két csapatra vár még egy edzőmérkőzés: székesfehérváriak a cseh Slavia Prahával, az újpestiek az MTK-val találkoznak. Az NB I 1. fordulójában mind a két együttes augusztus 15-én, szombaton lép pályára: az Újpest a Paksi FC, a Mol Fehérvár a ZTE FC vendége lesz.

MÁSODIK FÉLIDŐ

92. perc: Ez a vége, a Fehérvár a rendes játékidő utolsó percében szerzett góllal legyőzte az Újpestet.

90. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A FEHÉRVÁR! Armin Hodzic fordult le a védőjéről, majd 15 méterről lőtt, a labda a bal oldali kapufáról a kapuba pattant. 1–0

88. perc: Bravúr! Megint Lubaki lódult meg a szélen, majd eleresztett egy bombát, Rockov nagyot védett.

80. perc: Lubaki indult meg, majd éles szögből lőtt, de Rockov védett.

75. perc: Géresit a Vidi II fiatalja, Major Ernő váltotta.

67. perc: Ivószünet.

66. perc: Bjelos hagyta el a pályát, helyére Lubaki érkezett.

62. perc: Stieber Zoltán helyére Rácz állt be.

60. perc: Bamgboye és Nikolics indult meg az újpesti kapu felé, végül utóbbi lövése után Pajovics védett.

57. perc: Védés! Bolla beadása után Nikolics próbálkozott közelről, de Pajovics bravúrral védett.

55. perc: Bamgboye beadása után Nikolov 14 méterről lőtte a kapu mellé a labdát.

50. perc: Bamgboye ütközött Pajoviccsal, majd a nigériai támadót ápolni is kellett, de úgy tűnik, folytatni tudja a játékot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere egyik oldalon sem volt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első félidő.

37. perc: Hodzic 16 méterről lőtt, de nem találta el a kaput.

34. perc: Egy szöglet után Calcan 22 méterről lőtt kapásból, Rockov ismét gond nélkül védett.

31. perc: Stieber Zoltán szabadrúgása után Rockov fogta meg biztosan a labdát.

26. perc: Bolla beadása után Nikolics fejelte hét méterről a kapuba a labdát, ám a partjelző ismét lest jelzett.

23. perc: Ivószünet.

21. perc: Bravúr a másik oldalon is! Géresi egy ügyes csellel megverte a védőjét, majd a bal alsót vette célba, Pajovics odaért.

19. perc: Bolla beadása után a hosszún érkező Géresi próbálkozott, de becsúszva blokkolták a lövését.

18. perc: Védés! Egy pontos indítás után Bjelos 15 méterről lőhetett, Rockov viszont ismét védeni tudott.

17. perc: Hodzic indítása után Géresi Nikolicsot kereste, beadását követően az újpesti védők eltakarították a labdát.

14. perc: Bravúr! Gigics eresztett el egy kapáslövést 15 méterről, Rockov nagy védéssel hárította a bal alsó sarokra tartó labdát.

A fehérvári klubhonlap szerint nagyjából 500-an látogattak ki a mérkőzésre a Mol Aréna Sóstóba.

7. perc: Nikolics lőtt a tizenhatoson belülről, Pajovics védett, de a partjelző les miatt ismét a magasba emelte a zászlóját.

4. perc: Hodzic került helyzetbe, s 15 méterről a kapu mellé lőtte a labdát. Ráadásul a partjelző már lest is jelzett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az Újpest indította útjára a labdát.

Az Újpest tájékoztatása szerint a fehérváriak kérésére nem lesz élőképes stream a mérkőzésről.

A mérkőzésről a molfehervarfc.hu szöveges közvetítése alapján tudósítunk.

Az NB I első fordulójában mind a két csapat augusztus 15-én, szombaton lép pályára: az Újpest a Paks, a Mol Fehérvár a ZTE vendége lesz.

Ma délután még mind a két csapat pályára lép egy másik edzőmérkőzésen: a Fehérvár a cseh Slavia Prahával, az Újpest az MTK-val találkozik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Mol Fehérvár–Újpest felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

A MOL FEHÉRVÁR FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
július 25–augusztus 4., Bükfürdő
Július 25.: Haladás (NB II)–Mol Fehérvár 0–0
Július 28.: Slovan Bratislava (szlovák)–Mol Fehérvár 2–2 (Stopira, Bambgoye)
Augusztus 1., Szombathely: Mol Fehérvár–NS Mura (szlovén) 1–1 (Stopira)
Augusztus 4. Bük: Mol Fehérvár 2–2 NK Nafta Lendava (Lendva, szlovén, II.) (Körmendi – öngól, Evandro)
Augusztus 8., 10.00: Mol Fehérvár–Újpest 1–0
Augusztus 8., 17.45, Frauenkirchen (Ausztria): Slavia Praha (cseh)–Mol Fehérvár

AZ ÚJPEST FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Július 18.: Budapest Honvéd II (NB III)–Újpest 2–0
Július 25.: Szeged-Csanád GA (NB II)–Újpest 0–2 (Rácz B., Gigics)
Augusztus 1.: Újpest–DVTK 1–1 (Máté Zs.)
Augusztus 8., 17.00: MTK–Újpest

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A MOL FEHÉRVÁR FC-NÉL
Érkezők: Evandro da Silva (brazil, CSZKA Szófia – Bulgária), Emil Rockov (szerb, FK Vojvodina – Szerbia), Budu Zivzivadze (grúz, Mezőkövesd)
Kölcsönbe érkezők: –
Kölcsönből visszatérők: Bolla Bendegúz (ZTE FC)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: –
Kiszemeltek: –
Távozók: Berecz Zsombor (Mezőkövesd, kölcsön után végleg), Anel Hadzic (bosnyák-osztrák, szabadon igazolható), Huszti Szabolcs (visszavonult), Juhász Roland (visszavonult), Georgi Milanov (bolgár, szabadon igazolható), Mocsi Attila (Haladás), Szabó Bálint (budaörsi kölcsön után Paks, onnan Kaposvár), Tamás Krisztián (zalaegerszegi kölcsön után Bp. Honvéd), Vinícius (brazil-magyar, Club Nacional  – Uruguay, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók: Gundel-Takács Bence (ETO FC Győr), Zsóri Dániel (Budafoki MTE)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: –
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: Elek Ákos, Futács Márkó

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ ÚJPEST FC-NÉL
Érkezők: Miroszlav Bjelos (szerb, Napredak Krusevac – Szerbia, szabadon igazolhatóként), Lirim Kastrati (koszovói, Bologna – Olaszország), Nikola Mitrovics (szerb, ZTE FC, szabadon igazolhatóként)Stieber András (Budaörs, szabadon igazolhatóként), Stieber Zoltán (ZTE FC, szabadon igazolhatóként), Junior Tallo (elefántcsontparti, Chambly – Franciaország, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe érkezők: Petar Gigics (szerb, Partizan Beograd – Szerbia)
Kölcsönből visszatérők: Szűcs Kristóf (Vác, ?), Filipovics Marko (Vác, ?)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
 Mucsányi Márk
Kiszemeltek: Matej Cvetanoszki (északmacedón, FK Vardar – Észak-Macedónia, szabadon igazolható), Sztefan Jevtoszki (északmacedón, FK Rabotnicski – Észak-Macedónia), Filip Najdovszki (északmacedón, FK Vardar – Észak-Macedónia)
Távozók: Balázs Benjámin (MTK Budapest, szabadon igazolhatóként), Jonathan Heris (belga, KAS Eupen, Belgium, szabadon igazolhatóként), Litauszki Róbert (Vasas FC, szabadon igazolhatóként), Novothny Soma (szabadon igazolható), Antonio Perosevic (horvát, szabadon igazolható), Zsótér Donát (Bp. Honvéd, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók: –
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Corso Moussa Traoré (guineai, Vasalund – Svédország)
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: –

2020.09.21 17:05:20

Labdarúgó NB I PÓR KÁROLY

Megnéztük, mire mentek az NB I-ben az elmúlt két évtized meghatározó válogatott játékosai.

2020.09.20 14:26:41

Labdarúgó NB I H. D.

Nikolics Nemanja duplázott, Márton Gábor csapata könnyedén továbbjutott a legjobb 64 közé.

2020.09.18 19:58:19

Labdarúgó NB I BORBOLA BENCE

Menedzsere, Varga Sándor szerint sem könnyű eset, de már 25 éve az egyik legjobb barátja.

2020.09.20 12:07:19

Labdarúgó NB I BACSKAI JÁNOS

A Tiszaújváros vezetést szerzett odahaza a kispestiek ellen, de a címvédő meg sem állt aztán hét gólig.