Felkészülés: gyirmóti döntetlen a horvátországi tornán

2017.02.01. 17:13
A Gyirmót FC Győr csapata gól nélküli döntetlent játszott az NK Novigraddal az Istria Winter Cup elnevezésű felkészülési tornán, így jelenleg négy ponttal áll.

Kezdőként léphetett pályára a Gyirmótban Tamás Krisztián, akinek szerződtetését tegnap jelentette be a gárda. Az NB I sereghajtója a korábbi években kétszer is találkozott a horvát másodosztályú együttessel, mindkétszer a magyar csapat nyert.

Az első félidőben mindkét csapat két helyzetet tudott kidolgozni, a Novigrad támadásainak végén mindkétszer védett a magyar alakulat kapuját őrző Nagy Sándor. Gyirmóti részről Simon András fejjel, Kiss Máté szabadrúgásból veszélyeztetett.

A szünetben mindkét csapat jelentős változtatásokat hajtott végre. Öt sárga lapot, valamint több gólhelyzetet is feljegyezhettünk mindkét részről, azonban gólt nem – döntetlenre végzett tehát második csoportmeccsén a Gyirmót.

ISTRIA WINTER CUP, FELKÉSZÜLÉSI TORNA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
NK Novigrad (horvát II.)–Gyirmót 0–0
Gyirmót, 1. félidő:
Nagy Sándor – Kolcák, Bojovics, Radeljic – Vass P., Kiss Máté, Veres, Tamás K. – Tancsik, Bebeto, Simon András
Gyirmót, 2. félidő:
Rusák – Achim, Lázár, Présinger – Szegi, Paku, Veres, Madarász – Máté, Novák Cs., Csiki

A GYIRMÓT FC GYŐR TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
január 5.
Edzőtábor:
január 28. – február 5., Novigrad (Horvátország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 14., Tokod: Dorog–Gyirmót 3–3 (Máté J., Veress, Szegi)
Január 18.: Gyirmót–Mosonmagyaróvári TE 2–0 (Kiss M., Novák Cs.)
Január 21–22.: Alcufer-kupa (Győr), teremtorna – 2. hely (5 győzelem, 2 döntetlen)
Január 27.: Kaposvári Rákóczi–Gyirmót 1–2 (Simon András, Máté J.)
Január 30., Novigrad, Istria Winter Cup: GOSK Gabela (bosnyák II.)–Gyirmót 0–5(Novák Cs. 2, Vass P., Bebeto, Csiki)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A GYIRMÓT FC GYŐRNÉL
Érkezők: „Bebeto” Bara Mamadou Lamine Ndiaye (szenegáli, Doxa Katokopiasz – Ciprus), Kristián Kolcák (szlovák, MFK Ruzomberok – Szlovákia), Nagy Sándor (ukrajnai, Bp. Honvéd, szabadon igazolhatóként), Anto Radeljic (bosnyák, Zrinjski Mostar – Bosznia-Hercegovina), Tamás Krisztián (Spezia Calcio – Olaszország), Volodimir Tancsik (ukrán, Olimpik Doneck – Ukrajna)
Kölcsönbe érkezők: Veres Szilárd (romániai, CFR Cluj – Románia)
Kölcsönből visszatérők: Máté János
(Balmazújváros)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:

Távozók: Balogh Béla (Mezőkövesd, szabadon igazolhatóként), Filkor Attila (szabadon igazolható, felbontották a szerződését, érdeklődnek iránta: Vancouver Whitecaps – Kanada), Horváth Adrián (Kisvárda, szabadon igazolhatóként), Nagy Sándor (Ceglédi VSE, szabadon igazolhatóként), Nagy Olivér (Soroksár, szabadon igazolhatóként), Simon Attila (Dorogi FC, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatértek klubjukhoz: Jancsó András (Haladás), Sallói Dániel (Sporting Kansas City – Egyesült Államok)
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Gyurján Bence