Felkészülés: Bajzát-duplával fordított a Kövesd a Loki ellen

2015.06.28. 19:45
Tisza duplájára volt még válasza a Mezőkövesdnek (Fotó: dvsc.hu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC-Teva felkészülési mérkőzésen 3–2-re kikapott a másodosztályú Mezőkövesd-Zsórytól.

Sikerrel mutatkozott be a kövesdiek kispadján Benczés Miklós, méghozzá egy korábbi debreceni, Bajzát Péter késői duplázásának köszönhetően.

Az onlajnok.com tudósítása szerint a gól nélküli első félidőt követően a Mezőkövesd a 61. percben Tóth révén megszerezte a vezetést (0–1), de a 72. és a 76. perc között Tisza Tibor kétszer is bevette a vendégcsapat kapuját, így az utolsó negyedórát már a Debrecen várta előnyben (2–1).

A 80. percben aztán emberelőnybe került a másodosztályú együttes, Berdó szabálytalankodott a labdát már továbbpasszoló Ráczcal szemben, amiért piros lapot kapott Solymositól.

A hajrában pedig jött az 1998 és 2004 között a Lokit erősítő – 129 bajnokin 38 gólt szerző – Bajzát és két találatával eldöntötte a mérkőzést (2–3).

A Debrecen így második felkészülési meccsén is alulmaradt, mint ismert, az első összecsapáson a Ferencváros örülhetett.

FELKÉSZÜLÉS
DVSC-TEVA–Mezőkövesd 2–3 (0-0)
Debrecen-Pallag. Vezette: Solymosi.
DVSC: Verpecz (Slakta 73.) – Nagy Z. (Kuti, a szünetben), Szatmári, Morozov (Króner, a szünetben), Barna – Szécsi, Berdó, Zsidai (Varga K. 58.), Sós (Sidibe, a szünetben) – Bereczki, Tisza
Mezőkövesd I. félidő: Dombó – Nagy J., Dvorschák, Fótyik, Engel – Takács P., Tajthy – Molnár G., Baracskai, Balajti – Máté J.II. félidő: Herceg - Hegedűs, Izing, Fótyik, Polényi – Takács P. (Sipos 73.), Szeles – Heffler, Rácz, Tóth L. – Bajzát
Gólszerző: Tisza (72., 75.), ill. Tóth L. (61.), Bajzát (81., 86.)
Forrás: dvsc.hu