A Debrecen élre állt a Vidi legyőzésével

2013.09.15. 16:25
Versenyfutás: a két élcsapat meccsén a Vidi hosszú rossz debreceni szériájának megtörése is tét volt (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I hetedik fordulójának legnagyobb rangadóján a Debrecen kettő egyre legyőzte otthonában a Videotont, és ezzel a tabella élére állt.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az eddigi hat forduló két legjobb magyar csapata találkozott egymással Debrecenben, a két gárda éppen egymást váltotta négy forduló után a táblázat élén – a forduló előtt a második helyen álló hazaiak természetesen arra készültek, hogy egy győzelemmel ismét az élre ugorjanak (illetve, ha már Debrecenben vagyunk: ugorgyanak).

Lázár Pálnak (13) az arcára van írva: nem volt könnyű dolga
(Fotó: Török Attila)
Lázár Pálnak (13) az arcára van írva: nem volt könnyű dolga (Fotó: Török Attila)

Természetesen könnyebb volt egykoron a kisdiákokat Pósalaky bácsinak dirigálnia, mint most Kondás Elemérnek sikerre vezényelni övéit a rendkívül motivált fehérváriak ellen, de két dologra mindenképpen támaszkodhatott „Eli bá”: az összeszokottságra (a csapat-mag évek óta együtt játszik, még az MTK-ból érkezett Zsidai László, Vadnai Dániel szűrőkettősre is igaz ez) és a hagyományokra (a Vidi tizenkét éve nem nyert bajnokit a Hajdúságban).

A vendégek mellett szólt viszont a valamivel jobb bajnoki forma, valamint az a tény, hogy a bár a két csapat sérültjeiből egy egészen jó kis kezdőcsapatot ki lehetett volna állítani, ám a jóval gazdagabb Videoton kerete jóval erősebb, így José Gomes könnyebben pótolta hiányzóit.

Kellemes őszi időben kezdődött a mérkőzés, jó ötezer néző előtt – és langyos mezőnyjátékkal. Az első kapura lövésekkel a vendégek jelentkeztek, de gondot nem okoztak ezek a próbálkozások Verpecz Istvánnak, az első negyedóra végére pedig kimondottan unalmassá vált a mérkőzés.

Majdnem harminc percet kellett várni az első hazai helyzetre, akkor Vadnai lőtt a léc fölé az ötös sarka elől. Addig „nagy taktikai csatát”, „védekezésre helyezett hangsúlyt” és „fogáskeresést” láthattunk – és igen, már ekkor tudni lehetett, bármi is legyen a végeredmény, „tesszük a dolgunkat, dolgozunk keményen és megyünk tovább”. Nem, nem viccelünk, csak korábbi szakvéleményeket idéztünk, a vicc az, hogy amikor a 33. percben az örök ígéret Kulcsár Tamás ziccerbe került a kaputól pár lépésre, lövése után bedobással jöhetett a Vidi.

A szünet után nem sokkal megszületett a mérkőzés első találata, méghozzá igazi csapatmunkában: a debreceni Máté Péter rúgott egy hatalmas gyertyát saját ötösén, de így is csak nézte a tőle másfél méterre álló Gyurcsó Ádámot, aki kis híján kihagyta az ordító helyzetet, de a kapus lábáról végül a hálóba vágódott lövése. 0–1!

Kondás azonnal a pályára vezényelte Ibrahima Sidibét, és a szenegáli játékos nem sokkal később remekül indította Szakály Pétert, aki ugyan kihagyta ziccerét, de a kipattanóra a feladó érkezett a legjobb ütemben: 1–1!

Felbolydult a mérkőzés, Gomes beküldte Zé Luíst (Torghelle Sándor is ott ült a kispadon), Kulcsár és Mészáros Norbert elpuskázott egy-egy ziccert, miközben egyre bizonytalanabbá vált a vendégvédelem.

Amikor egy negyedórával a vége előtt Paraíba váltotta Gyurcsót, a lecserélt játékos szép lassan bandukolt le a pályáról, azaz elégedettek lehetettek a vendégek a mérkőzés állásával – ám a nagy nyomást nem bírták ki, a 79. percben Szolnoki Roland igen rossz helyre csúsztatott egy beadást, Dalibor Volas pedig a lehető legjobb helyen állt, nem mellesleg üresen is. 2–1!

Kondás: Az egyenlítő gól után megérezték a fiúk, hogy meg is lehet nyerni ezt a mérkőzést.
Gomes: Az egyik gólunkat nem adták meg, a második debreceni gól előtt pedig szabálytalankodtak a hazaiak.
Itt olvashatja el az edzők bővebb nyilatkozatát!

Kis túlzással ez volt a szlovén támadó első labdaérintése a mérkőzésen, pedig a kezdőcsapat tagja volt – de ilyen a csatársors, Volas gólja győztes gólnak bizonyult.

Elveszítette bajnoki veretlenségét a Debrecenben immáron hagyományosan rosszul szereplő Videoton, a DVSC pedig az NB I élére állt. A második félidő kifejezetten élvezetesre, lendületesre sikeredett, a végére elszabadultak az indulatok, de ez is hozzátartozik egy rangadóhoz – nagy kár, hogy mindehhez el kellett szenvednünk a szünet előtti 45 percet.