Öngóllal nyert az Újpest Debrecenben

2013.03.31. 16:20
Mészáros Norbert sokszor ment előre, de gólt nem szerzett (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a forduló előtt az ötödik helyen álló Debrecen a 13. helyezett Újpestet fogadta, és a lila-fehérek Dajan Simac öngóljával elvitték a három pontot.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem a legjobb formában érkezett az Újpest Debrecenbe, a hazaiak mestere, Kondás Elemére nem is győzte hangsúlyozni játékosainak, hogy nagyon komolyan kell venni a mérkőzést, hiszen egy Loki–Újpest általában szoros eredményt hoz. A vendégeket ismét átmeneti jelleggel gardírozó mester, Marc Leliévre szerint csapata lerázta magáról a hosszúra nyúlt bajnoki szünetben az idénykezdet nyűgjeit, és minimum egy pontot szereznek majd az Oláh Gábor utcában.

A vendégek mellett szólt az is, hogy „csak” két sérültjük akadt a mérkőzés előtt, amely a közelmúlthoz képest kifejezetten örömteli tény, és a mély, átázott pályán nem kell annyira aggódniuk a debreceniek szélsői miatt. A hazaiaknál középcsatárként ezúttal Ibrahima Sidibe kezdett, ott volt viszont már a kispadon a rebellis gólkirály, Adamo Coulibaly.

SZEREPCSERE
Érdekes öngól volt, szent igaz, az egykori debreceni Kabát tulajdonképpen vaktában lőtte kapu elé a labdát, Simac lövése pedig talán be sem megy, ha a kapufa előtt Verpecz nem paskol bele...

A legnagyobb segítséget az Újpestnek mégis a debreceni védelem szolgáltatta: a 9. percben Simon Krisztián beadása után Kabát Péter belekapott a bal alsó előtt a labdába, amely elment volna keresztbe az ötösön belül, ám Dajan Simac higgadtan a kapuba helyezett – Verpecz István sem állt éppen a helyzet magaslatán, a labda róla került végül a hálóba. Öngól: 0–1.

Kis híján „támadásfordultából” egyenlített a DVSC, de Pölöskey Péter közelről a kapufára fejelt, a másik kapu előtt pedig egy parádés Vermes Krisztián, Bruno Moraes villámkontra végén Grégory Christ került helyzetbe, de elvétette a kaput. A 20. percben már sokkal jobban célzott a francia légiós, ám Verpecz egy hatalmas védéssel feledtette a gólnál elkövetett hibáját.

PLUSZ FÁJDALOM

Lázár ominózus esése után még egy sárgát is kapott, mert előtte kezezett. Sokak szerint műesésért kellett volna kapnia...
Az első diagnózis szerint a vállízületében elszakadtak a szalagok – adta hírül az Újpest labdarúgócsapatának facebook-oldala.

Lázárt azonnal Budapestre szállították, de a röntgen szerencsére nem erősítette meg az elsődleges diagnózist, a szalagok épek maradtak, így nincs szükség operációra, a csatár az otthonában töltheti az éjszakát.

Igyekezett a hazai csapat, előbb Ferenczi János lőtt kapu mellé, majd Chema Antón szerzett kis híján öngólt, Balajcza Szabolcs azonban résen volt. Ezt követően az első félidőben már nem veszélyeztetett a hajdúsági csapat, kifejezetten említésszámba ment egy pontatlan Selim Bouadla-lövés (a középpályás egyébként kopasz frizurájával a Varga József-hasonmásversenyek örök győztese lesz).

A szünetben beállt Coulibaly, éppen Bouadla helyére, de mégis a vendégek veszélyeztettek először: ismét Christ dolgoztatta meg Verpeczet. Váratlanul parázs mérkőzés kerekedett a szemerkélő esőben, közhellyel szólva „felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de az irányzékkal gondok akadtak”.

TÖMEGVEREKEDÉS, 30 ELŐÁLLÍTÁS

A találkozót követően tömegverekedés tört ki, amely után 30 főt állítottak elő. (MTI)

Bővebben itt olvashat a hírről!

Leliévre a statikusabb Moraes helyett Lázár Bencét dobta harcba, Lázár pedig magát el a 101. NB I-es bajnokiját vívó Luis Ramos belépője után, az esés vége súlyosnak tűnő vállsérülés lett – a csere cseréje pedig Filip Sztaniszavljevics. Ment, ment előre a címvédő, az akarattal nem volt gond, viszont továbbra sem tudta kihasználni az ellenfél védelmének megingásait.

Kondás Szécsi Márkot és Dombit Tibort is bevetette a hajrára, így összeállt a Szécsi, Sidibe, Coulibaly, Dombi támadókvartett, közülük a 90. percben Sidibe közelről a kapufára lőtt, Coulibaly pedig Balajcza ölébe mamlaszkodta a kipattanót két lépésről.

Az általában fantázia nélkül támadó hazaiak kapufákig és egy öngólig jutottak – a harcos Újpestnek ma ennyi elég is volt a három megszerzéséhez.

NYILATKOZATOK

„Elég sokat voltunk az ellenfél kapuja előtt, de nem tudtunk gólt lőni – ismerte el önkritikusan Kondás Elemér, a debreceniek szakvezetője a mérkőzés után az M1-nek adott nyilatkozatában. – Nem játszottunk jól, inkább küzdöttünk, de a minőség hiányzott a játékunkból. Ennek ellenére megvoltak a helyzeteink, ám azokat nem tudtuk értékesíteni. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen az időjárás irreálissá tette a körülményeket. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy bár hibákkal játszottunk, a játékosok mindent megtettek, küzdöttek. Sajnos ez most kevés volt nemcsak a győzelemhez, hanem még a pontszerzéshez is. A szünetben középpályán és támadásban is váltottunk, mert a passzokat nem mindig időben tettük meg. Pontosan ez hiányzott a középpályáról, ez a minőség a játékunkból, hogy felgyorsuljunk és megcsináljuk azokat a passzokat, amelyek szükségesek ahhoz, hogy gólt tudjunk lőni. Az Újpest pedig egy ilyen góllal, úgymond öngóllal elvitte tőlünk mindhárom pontot.”

„Büszke vagyok a csapatomra, bár azt hozzá kell tennem, ezen a meccsen nem biztos, hogy a jobb együttes győzött – ismerte el sportszerűen Marc Leliévre, az újpestiek megbízott vezetőedzője. – Megvoltak a helyzeteink, ahogy az ellenfelünknek is, ők viszont nem tudtak kihasználni belőle egyet sem. Csapatként, igazi csapatmunkával nyertük meg ezt a mérkőzést. Továbbra is másodedzőnek tartom magam.”
„Támadott a Debrecen, de mi jól játszottunk, a nagyobb helyzetek pedig előttünk adódtak – nyilatkozta a lefújást követően a mérkőzést közvetítő M1-nek Kabát Péter. – Csapatunkat jóval összeszedettebbnek érzem, mint volt korábban, mindenki mindenkiért harcol, és zárt védekezésből próbálunk kontrázni, ami az alap lenne.”