A Videoton hat góllal küldte haza a Siófokot

2013.03.29. 18:54
Nikolics Nemanja (balra) kettőt lőtt a hat fehérvári gólból (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a negyedik Videoton a sereghajtó Siófokot fogadta. A vendégek az első félidőben nem kaptak gólt, de aztán Nikola Mitrovics megtörte a jeget, és végül hatig meg sem állt a Vidi.

TEKINTSE MEG ÉLŐ, ONLINE KÖZVETÍTÉSÜNKET A TALÁLKOZÓRÓL!

Mi tagadás, a remek formában lévő Videotonnak nem jött volna jól egy újabb forduló elhalasztása az NB I-ben, lévén a télen edzőváltáson átesett gárda remek formában halad előre, José Gomessel legutóbbi nyolc tétmérkőzéséből hetet megnyert, egyet döntetlenre adott; a Siófoknak pedig – hacsak Horváth Károly nem most akarta volna a nagyvilág elé tárni a két karmesteres, három csatáros, lapos passzos Balaton-partikitakát – a mély, sáros talaj ideálisnak ígérkezett a védekező hozzáálláshoz.

ÚJ SZELEK

Az első félidőben Takács Zoltán borzalmas nagyot rúgott Kovács Istvánba, de Vad II István nem fújt sípjába. A hazai cserejátékosok a kispadról egy tigrisugrással az oldalvonal mellett teremve heves reklamálásba kezdtek, de Gomes mester lehűtötte a kedélyeket, sőt, a pályán lévőket kérte lelkesebb, tüzesebb futballra.

A 3–4–3-as hadrendben felálló hazaiak kezdtek agilisabban, de az első negyedórában nem jutottak helyzetig. Ezen felbátorodtak kissé a vendégek, vezettek néhány bátortalan támadást, de a Vidi-nevelés Máté János elől csak üggyel-bajjal tudott menteni az ötösnél Filipe Oliveira. Az első igazi ziccerek mégis a hazaiak előtt adódtak, de Paraiba lövése harmatosra sikeredett, Vítor Gomes pedig hatalmas helyzetben előbb egy védőre fejelte a labdát, közeli lövését pedig Kurucz Péter kapta ki a bal sarok elől, bravúrral.

Kurucz egyébként a 20. perc körül elkezdte húzni az időt (és ezzel a hazai drukkereket), de nem rajta múlt, hogy innentől kezdve nem esett gól az első félidőben: a fehérváriak kapura teljesen veszélytelennek bizonyultak, belementek a sárharcokba, ebből pedig rendre a védekező fél szokott jobban kijönni.

A második félidő heves hazai rohamozással és még hevesebb záporral indult – az első ült el hamarabb, de az 59. percben – szinte várható módon – Nikola Mitrovics egy jól eltalált lövéssel vezetéshez juttatta övéit. Jó tíz perc múlva minden eldőlt, pontosabban előbb Kovács dőlt el az ötös előtt, az őt felrúgó Tímár Krisztián megkapta második sárgáját, majd Kurucz dőlt el balra, de Nikolics Nemanja büntetője a másik sarokba érkezett.

Egy helyzetig emberhátrányban is eljutott a Siófok, de Takács a kimozduló kapusba lőtt, majd a hajrára az addig több bravúrt bemutató Kurucz is megingott, mert benézte a csereként beálló Gyurcsó Ádám nem éppen acélos lövését.

Az utolsó tíz percre José Gomes előre küldte Juhász Rolandot Nikolics Nemanja mellé, és a felek egy-egy góllal jelezték, hogy készen állnak a kihívásokra, több értelemben is. Juhász új poszton tér vissza a válogatottba?

Olyannyira belelendült a Vidi, hogy a legvégén Juhász rossz labdalevételéből gólpassz lett: Filipe Oliveira adta meg a kegyelemdöfést a vendégeknek. Egy órán át stabilan tartotta magát a Horváth-legénység, de aztán beindult a fehérvári fergeteg.

Még hogy sáros pályán nem lehet hengerelni...