Az FTC kikapott a Siófoktól, a ZTE a Haladástól, a Videoton az MTK-tól

2011.08.31. 20:40
Siófokon a régi-új fiú, Sowunmi Thomas gólja döntött<br />(Fotó: NS-archív, Németh Ferenc)
A labdarúgó Ligakupa csoportkörének első fordulójában a Ferencváros a Siófok, a Zalaegerszeg a Haladás vendégeként szenvedett egygólos vereséget. A Vasas a Mezőkövesd vendégeként játszott döntetlent, az Újpest hazai pályán a Paks ellen.

A-CSOPORT

A Lombard Pápa–Győri ETO meccsen nem született gól, a találkozó legnagyobb helyzetét még az első félidőben puskázta el a pápai Lovrencsics Gergő, aki egyedül vezethette Molnár Péterre a labdát, de a kapusba lőtte a ziccert. Nem sikerült revánsot vennie a ZTE-nek sem a bajnoki vereségért, újból kikapott a nagy rivális Haladás vendégeként. Pedig Kovács Kristóf első félidei találatával a második játékrész közepéig nyerésre álltak a zalaiak, ám előbb Simon Attila egyenlített, majd a fiatal Czafit Richárd a győztes gólt is megszerezte a szombathelyiek számára.

B-CSOPORT

Miközben a ferencvárosi szurkolók mintegy kétszázan az Üllői úti székház előtt tartottak békés demonstrációt – a történtekről itt olvashat bővebben –, addig a zöld-fehér csapat Siófokon vendégszerepelt. Legalábbis a Nagy Tamás és Lipcsei Péter által irányított, döntően a második gárdára építő, de azért az első keret néhány rutinos játékosával megerősített vegyes csapat.

A mérkőzés 12. percében Pölöskei Péter harcolt, majd hagyott ki büntetőt – Fehér Zsolt rántotta le a tizenhatoson belül, a támadó belsővel gyatrán rúgott a kapu fölé –, a házigazdák két perc múlva büntettek, igaz akcióból.

Egy bal oldali szabadrúgásnál elaludtak a Fradi-védők, a beugró Lengyel Dániel légstoppal vette át a labdát, egyben becsapta a kivetődő Jova Leventét, majd közelről az üres kapuba helyezett (1–0). A 20. percben Pölöskei jóvá tette hibáját – legalábbis részben –, amikor egy bal oldali centerezésre középen jó ütemben érkezett és ziccerben higgadtan lőtt a kapu bal oldalááb (1–1). A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, bár inkább a hazaiak akarata érvényesült mezőnyben, mintsem a vendégeké. A győztes találatot a régi-új játékos, Sowunmi Thomas szerezte meg a 62. percben, amikor egy bal oldali beívelést kapásból zúdított hat méterrel a ferencvárosi kapuba (2–1).

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a magyar labdarúgó NB I-et?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

C-CSOPORT

A bajnoki címvédő Videoton meglehetősen erős csapattal állt ki az MTK ellen, de a másodosztályból visszajutni akaró kék-fehérek nyertek, 133 néző előtt... A fehérváriak az első félidőben meddő mezőnyfölényt harcoltak ki, a másodikban pedig megbánták, hogy nem váltották gólra helyzeteiket: a 72. percben Könyves Norbert lefutotta Waltert, majd egy csel után megszerezte az MTK győztes találatát. A C-csoportban végül mindkét NB II-es alakulat legyőzte élvonalbeli ellenfelét. A Gyirmót már a 16. percben vezetést szerzett a Honvéd ellen, és a kispestiek pedig örülhettek, hogy csak egygólos hátrányban voltak 45 percnyi játék után. A vendégek a fordulás után sem támadtak fel, az utolsó negyedórában pedig két újabb góllal a gyirmótiak lezárták a találkozót, amelyet így 3–0-ra nyertek meg.

D-CSOPORT

Volt miért visszavágnia az Újpestnek, mivel a bajnokságban a hónap elején 2–0-ra kikapott a Pakstól. Most is a vendégek szerezték meg a vezetést, már a 8. percben, de sokáig nem tartott ki előnyük, mivel a középkezdés után egyből jött az egyenlítő gól.Ezután mindkét oldalon kialakultak helyzetek, eredményes viszont csak Barczi Dávid volt, ő azonban kétszer is, így 3–1-es vezetéssel vonulhatott szünetre az Újpest.

A 67. percben Szabó Bence akár el is dönthette volna a mérkőzést, ám nagy helyzetben rosszul találta el a labdát, ennek pedig a következő percben lett még nagyobb jelentősége, a Paks ugyanis szépített Hrepka Ádám révén. A 82. percben ismét kapitulált a hazaiak védelme – Montvai Tibor használt ki egy ziccert –, így 3–3-mal ért véget a mérkőzés, amelyet az Újpest tíz emberrel fejezett be Rajczi Péter hajrában történt kiállítása miatt.

A Kecskeméti TE legyőzte második ligás ellenfelét: a lila-fehérek a hajrában döntötték el a Szolnok elleni mérkőzést. A KTE a 71. percig 1–1-re állt, de előbb Vladan Csukics talált be Rézsó Péter hálójába, majd a Videotontól „frissen kölcsönvett" Lencse László zárta le a nyitott kérdéseket.

E-CSOPORT

A Vasas az NB II-ből feljutásra pályázó Mezőkövesdhez látogatott, és egy ponttal távozott, bár könnyen három is lehetett volna belőle. Az angyalföldiek Beliczky Gergő és Boda József góljával a 78. percben már 2–0-ra vezettek, de a hazaiak hajrája sokkal jobban sikerült: a 80. percben Lakatos Béla szépített, a 83.-ban pedig Vámosi Csaba pontot mentett a Mezőkövesdnek.

Keleti rangadót játszottak Debrecenben, ahová a Diósgyőr látogatott. A DVSC-ben a bajnokikon kevés lehetőséget (vagy annyit sem) kapók játszottak, a DVTK „vegyes" csapattal állt fel. A debrecenieknek az első félidőben is volt több lehetőségük – Illés Gyula a lécet találta el, Nikolov Balázs kihagyott egy tizenegyest –, de csak egyet használtak ki: Nikolov passzából Selim Bouadla talált be. Fordulás után Adnan Alisic duplázta meg a hazai előnyt, a DVTK Máté Péter öngóljával felzárkózott, de egyenlíteni már nem tudott.

LIGAKUPA, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
HALADÁS–ZTE 2–1 (0–1)
Szombathely, 500 néző. Vezette: Pánczél K. (Takács G., Gyűrűsi G.)
HALADÁS: Gőcze – Sluka, Nagy II G., Jagodics, Farkas M. (Czafit, 53.) – Rajos, Irhás (Ugrai, a szünetben) – Skriba, Oross (Tar, 65.), Devecseri – Simon A. (Szakály A., 86.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
ZALAEGERSZEG: Jahic – Turcsik, Kovács Gergő, Szadek, Kovács K. – Csordás Sz., Hervás – Bujor (Krajczár, 86.), I. Delics (Juhász D., 77.), A. Delic – Kovács Gábor. Megbízott edző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Kovács Gábor (0–1) a 37., Simon A. (1–1) a 67., Czafit (2–1) a 76. percben
PÁPA–GYŐRI ETO 0–0
Pápa, Perutz-stadion 100 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Kepe, Kulman)
PÁPA: Szűcs L. – Rása (Német M., 79.), Rodenbücher, Tóth G., Présinger (Germán T., 70.) – Farkas A. (Horváth L., a szünetben) – Quintero (Szabó II Z., a szünetben), Varga G. (Zulevs, 80.), Ganugrava – Lovrencsics, Ferenczi I. Vezetőedző: Véber György
GYŐR: Molnár P. – Takács Á., Sztanisics, Zámbó, Szabó O. (Nagy Á., 70.) – Tokody (Nyitrai, 82. ), Nicorec (Kiss Sz., 57.), Windecker, Strestik (Miklós, 61.) – Dudás, Molnár T. (Varga T., 66.). Vezetőedző: Csertői Aurél
B-CSOPORT
BFC SIÓFOK–FERENCVÁROS 2–1 (1–1)
Siófok, 500 néző. Vezette: Radványi (Márkus T., Pápai Z.)
SIÓFOK: Mester – Mogyorósi, Lengyel D., Fehér Zs. (Huszák T., a szünetben), Pécseli – Szabó J. – Horváth A., Lattenstein (Gadó, 77.), Horváth B., Rebrik (Köntös, 63.) – Sowunmi. Vezetőedző: Mihalecz István
FERENCVÁROS: Jova – Vass M., Vattai, Balog Z., Tóth A. – Józsi, Peszmeg (Antal Zs., 74.) – Fitos (Szabó R., 71.), Varga B. (Nyilasi B., a szünetben), Gárdos – Pölöskey P. Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Lengyel D. (1–0) a 14., Pölöskey P. (1–1) a 20., Sowunmi (2–1) a 62. percben
Kedden játszották
Pécsi MFC–Kaposvári Rákóczi 1–2
C-CSOPORT
MTK BUDAPEST–VIDEOTON 1–0 (0–0)
Hidegkuti-stadion, 133 néző. Vezette: García (chilei) (Farkas B., Butkai)
MTK: Groppioni – Hajdú S., Szekeres A., Kelemen D. (Wolfe, 56.) Vadnai (Ladányi, 56.)– Macura (Zsidai, a szünetben), Gál A. – Könyves, Nikházi (Kanta J., a szünetben), Csiki – Molnár M. (Frank R., a szünetben). Szakmai igazgató: Garami József
VIDEOTON: Tujvel – Margitics, Vaskó, Vinícius, Oliveira – Polonkai (Brandao, 79.) – Nagy D. (Babos B., 61.), Szakály D. (Király P., a szünetben), Vasziljevics, Walter (Máté J., 82.) – Nikolics N. Vezetőedző: Paulo Sousa
Gólszerző: Könyves (1–0) a 73. percben
GYIRMÓT FC–BP. HONVÉD 3–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, 200 néző. Vezette: Erdős J. (Huszár B, Kóbor P.)
GYIRMÓT: Tarczy – Pirka (Czanik, 79.), Lázár P., Domanyik, Márton D. – Homonyik (Cseri T., 62.), Lannert, Horváth R., Polyák (Varga L., 69) – Csopaki (Tóth N., 75.), Laki B. (Weitner, 60.). Vezetőedző: Sós Imre
HONVÉD: Sánta A. – Remes (Debreceni, 58.), Baráth, Bjelkanovic, Szala – Nagy G. (Tisza K., 54.), Horváth A. (Futó, 66.), Ivancsics, Hajdú N. (Kapacina, 66.) – Hercegfalvi (Vernes, a szünetben), Szekulics. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Domanyik (1–0) a 16., Tóth N. (2–0) a 78., Tóth N. (3–0) a 87. percben
D-CSOPORT
ÚJPEST FC–PAKSI FC 3–3 (3–1)
Szusza Ferenc Stadion, 500 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Mohos)
ÚJPEST: Horváth T. – Privigyei, Mihajlovic, Szalai V., Pollák – Simon K. (Üveges, 79.), Wilson (Dombai V., 66.), Barczi (Kovács D., 59.), Markovics (Banai, 23.), Balogh B. – Szabó B. (Rajczi, 83.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
PAKS: Pokorni – Heffler T. (Báló, a szünetben), Racskó (Tamási, a szünetben), Gévay, Csehi T. – Bartha, Sipeki, Böde, Vayer (Heffler N., a szünetben) – Montvai, Kiss T. (Hrepka, a szünetben). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Gévay (0–1) a 8., Balogh B. (1–1) a 9., Barczi (2–1) a 22., Barczi (3–1) a 40., Hrepka (3–2) a 68., Montvai (3–3) a 82. percben
Kiállítva: Rajczi (második sárga lap után) a 88. percben
SZOLNOKI MÁV–KECSKEMÉTI TE 1–3 (0–1)
Szolnok, 200 néző. Vezette: Lovas L. (Demeter, Galán)
SZOLNOK: Rézsó – Bálint, Szakács, Mile, Balogh P., Pintér L. – Németh T. (Győrfi, 88.), Papp Sz., Blaskovits (Tóth N., 86.), Háda (Szecsei, 60.) – Kalmár (Nagy A., 79.). Vezetőedző: Romanek János
KECSKEMÉT: Ribánszki – Koszó, Urbán P., Balogh B. (Szabó Gy., 78.), Farkas A. (Bori, 55.) – Szavics – Alempijevics (Mihalkó, 69.), Stokic, Csukics – Urbán G. (Gyagya, 58.), Simon A. (Lencse, a szünetben). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Alempijevics (0–1) a 40., Mile (11-esből, 1–1), a 51., Csukics (1–2) a 71., Lencse (1–3) a 76. percben
E-CSOPORT
DEBRECEN–DIÓSGYŐRI VTK 2–1 (1–0)
Debrecen, 1200 néző. Vezette: Karakó (Medovarszki, Kulcsár J.)
DEBRECEN: Malinauskas – Bernáth, Máté P., Mijadinoszki, Fodor M. – Nikolov (Dombi, 60.), Spitzmüller, Alisic (Szilágyi P., 81.), Bouadla (Ludánszki B., 87.), Illés Gy. (Lucas, 69.) – Nikolic. Vezetőedző: Kondás Elemér
DIÓSGYŐR: Farkas B. – Czető, Gal, Budovinszky (Seydi, a szünetben), Gohér (Szabó P., 57.) – Dobos, Illés R. (Bogáti, 62.), Takács P. (Nagy T., a szünetben.), Arze – Carreno, George (Szabó D., 86.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Bouadla (1–0) a 43., Alisic (2–0) az 58., Máté P. (öngól, 2–1) a 73. percben
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–VASAS 2–2 (0–1)
Mezőkövesd, 500 néző. Vezette: Takács J. (Demeter, Kelemen)
MEZŐKÖVESD: Ficsór – Nagy P., Kaszás, Elek N. (Vámosi, 46.), Ur – Zováth (Sebe, a szünetben), Lakatos B., Bagi (Jeremiás, a szünetben), Lipusz (Palásthy, a szünetben) – Bogdány (Török S., a szünetben), Husanik. Vezetőedző: Huszák Géza
VASAS: Halasi – Merczel Zs. (Polényi, 79.), Papizsanszkij, Sütő (Matolcsi, 63.), Katona M. – Bakos Sz., Salem, Simek (Boda, 63.), Arszics – Ferkó (Mészáros Á., 88), Beliczky (Csoór, 90.). Edző: Urbán Flórián
Gólszerző: Beliczky (0–1) a 45., Boda (0–2) a 78., Lakatos B. (1–2) a 80., Vámosi (2–2) a 83. percben