A Fradi ellen készülő Vidi nem bírt a Honvéddal

2011.03.09. 20:09
Vaskó Tamásék az első félidőben fennakadtak a Honvédon, de így is ők várhatják kedvezőbb helyzetből a visszavágót (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán a Budapest Honvéd hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az erősen tartalékosan kezdő Videotonnal szemben. A Honvéd az első félidőben Lukas Zelenka első tétmeccsen szerzett kispesti góljával vezetéshez jutott, de a második félidőben a cserék következtében megélénkült a Videoton támadójátéka, és Nikolics Nemanja egyenlíteni tudott. Kecskeméten a KTE-Ereco 5–1-re kiütötte a Siófokot.

HONVÉD–VIDEOTON 1–1

A Honvéd épphogy csak túl van a Ferencváros elleni bajnokin (a kispestiek vasárnap otthon 1–0-ra kikaptak a zöld-fehérektől), míg a Videoton éppen arra készül. A fehérváriak vezetőedzője, Mezey György talán éppen a közelgő szombati rangadó miatt több kulcsjátékosát is pihentette a mai, Honvéd elleni idegenbeli Magyar Kupa-meccsen.

André Alvest még csak nem is nevezték a találkozóra a vendégek, míg a bajnokin általában csak a cserepadon helyet kapók közül Szakály Dénes, Bojan Djordjic, Lencse László és Damir Milanovic is a kezdőcsapatban kapott helyet.

Az első félidőben nem sok helyzetet láthatott a néhány száz fős nézősereg. A Honvédban tétmérkőzésen először volt kezdő a télen szerződtetett cseh Lukas Zelenka, aki egy másik téli szerzemény, a horvát Ivan Lovric beadásából szerezte meg a vezetést közelről, a hosszú oldalon érkezve. 1–0

A vendégek legnagyobb lehetőségét a 44. percben a hosszan tartó sérülése után már egészséges Hídvégi Sándor puskázta el, aki egy mélységben ívelt passz után nem találta el a kaput.

A Videoton a szünetben kettőt is cserélt, beállt Nikolics Nemanja és Polonkai Attila is, később pedig Gosztonyi András is pályára lépett.

A cserék következtében megélénkült a vendégek támadójátéka, és a 71. percben egyenlíteni is tudtak. Gosztonyi a szélen egy csellel becsapta Hajdú Norbertet, középre lőtt labdáját pedig Nikolics három lépésről a kapuba továbbította. 1–1

Négy perccel később ismét Gosztonyi került helyzetbe, előbb Kemenes Szabolcs védte a lövését, majd az ismétlésnél a védők felszabadítottak.

Az 1–1-es döntetlennel a Videoton várhatja kedvezőbb helyzetből a jövő heti visszavágót.

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BUDAPEST HONVÉD–VIDEOTON 1–1 (1–0)
Bozsik József Stadion. Vezette: Szabó Zs. (Kispál R., Forgács A.)
HONVÉD: Kemenes – Botis, Lovric, Sadjo, Debreceni – Hajdú, Hidi, Horváth A. (Akassou, 64.), Zelenka – Vólent (Bright, 77.), Danilo (Dyjan Azevedo, 64.). Vezetőedző: Supka Attila
VIDEOTON: Bozsovics – Hidvégi, Lipták, Vaskó, Lázár P. – Djordjic (Polonkai, a szünetben), Vasziljevics, Szakály D. (Gosztonyi, 64.), Sándor Gy., Milanovic (Nikolics, a szünetben) – Lencse. Vezetőedző: Mezey György
G: Zelenka (22.), ill. Nikolics (71.)
Supka Attila: – Méltó ellenfelei voltunk a Videotonnak, mindkét csapatnak volt esélye a győzelemre, és mindkettőnek maradt esélye a továbbjutásra.
Mezey György: – Remek kupamérkőzés volt! A Honvéd az első félidőben jobb volt, míg a fordulás után nekünk voltak helyzeteink, és a győzelem is benne volt a játékunkban.

KECSKEMÉT–SIÓFOK 5–1

Az elmúlt egy hétben a Kecskemét kétszer is három gólt szerzett a DVSC ellen (az MK-visszavágón 3–1-re, a bajnokságban 3–0-ra nyertek a kecskemétiek), már-már kezdett úgy tűnni, a kecskemétieknek mindig a Lokival kellene játszaniuk egy több gólos győzelemhez (a kupában az ősszel Debrecenben is 3–0-ra nyert a KTE), de ma hazai pályán a Siófokot is alaposan megszórták Tököli Attiláék az MK-negyeddöntő első meccsén.

A válogatott csatár már a 8. percben a vendégek kapujába fejelt Alekszandar Alempijevics beadásából (a siófoki kapus, Molnár Péter elsőre a lécre tolta a labdát, sőt az ismétlésnél is bele tudott ütni abba, de a partjelző már gólt jelzett). 1–0

Két perc múlva már 2–0-ra vezetett a Kecskemét: Tököli tálalt Goran Vujovics elé, aki közelről a kapuba passzolt.

A szünetig még kétszer mattolták a hazaiak a siófoki védelmet. A 22. percben Tököli átlépte Bori Gábor középre passzolt labdáját, amelyet Vujovics a bal alsóba helyezett. 3–0

Nem sokkal a szünet előtt egy bal oldali szöglet után Vladan Szavics a tizenhatos sarkánál csinált egy cselt, majd kilőtte a jobb felsőt. 4–0

A 47. percben a télen Kecskemétről Siófokra szerződő Csordás Csaba egy veszélyes lövéssel szögletet harcolt ki, majd a sarokrúgásból Márton Dávidnak köszönhetően szépítettek a vendégek. 4–1

Az 5–1-es végeredmény már a 49. percben kialakult: Foxi lövése Fehér Zsolt lábáról pattant a siófoki kapuba.

A Magyar Kupa negyeddöntőjének tegnapi eredményeit itt olvashatja!

MAGYAR KUPA
KTE-ERECO–BFC SIÓFOK 5–1 (4–0)
Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Veizer R. (Berettyán P., Horváth R.)
KTE: Ribánszki – Gyagya, Radanovic, Balogh B., Mohl – Alempijevics, Szavics (Ebala, 72.), Bori – Litsingi, Tököli (Foxi, a szünetben), Vujovics (Bertus, 64.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
SIÓFOK: Molnár P. – Mogyorósi (Pécseli, a szünetben), Fehér Zs., László A., Márton D.– Melczer, Lukács T., Ludánszki, Katona A. (Horváth A., a szünetben) – Délczeg, Csordás (Marozsán, 64.). Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
G: Tököli (8.), Vujovics (10., 23.), Szavics (41.), Fehér Zs. (49. – öngól), ill. Márton D. (46.)

Tomiszlav Szivics: – Komolyan vettük a mérkőzést, és olyan eredményt értünk el, ami nagyon biztató a visszavágóra. A második félidőben kicsit leeresztettünk, ami érthető, ugyanakkor azt szeretném, ha a fejekben az lenne, hogy egy mérkőzés kilencven percig tart.
Ifj. Mihalecz István: – Ezt a meccset túlélni, és nem megélni akartuk. Az első félidőben annyira kellett volna tisztelni a játékot és magunkat, hogy megfelelően koncentráljunk.