A DVSC lesz a bajnok, nem zár dobogón az FTC - olvasóink szerint

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.07.30. 17:57
null
Olvasóink szerint a szezon végén bajnoki címet is ünnepelhet a Loki (Fotó: Grnák László)
A Nemzeti Sport Online olvasóinak szavazása szerint a DVSC-Teva megvédi bajnoki címét a labdarúgó NB I-ben, megelőzve a Videotont és a Győrt, miközben a Ferencváros még dobogón sem végez. A többség szerint kiesik a Dunaújváros és a Lombard Pápa.

 

A Nemzeti Sport Online-on az elmúlt évek során immár hagyománnyá vált, hogy megkérdezzük olvasóink véleményét a bajnokság végeredményéről. Az előző szezont megelőzően Ferencváros, Videoton, Győr sorrendet tippeltek a tabella élén, míg kieső helyre a Mezőkövesdet és a Lombard Pápát várták. Ez alapján csak a Mezőkövesd kiesését sikerült telibe találniuk. Idén ismét megkérdeztük az „ezerfejűt", és a szavazás némileg meglepő eredménnyel zárult.

A meglepetést az jelenti, hogy a Ferencváros, amely az előző egy-másfél évben szinte mindegyik szurkolói szavazásunkban kiemelkedően teljesített, most nem az élen zárt. Sőt, a legtöbben arra voksoltak a Fradi kapcsán, hogy még dobogón sem végez a csapat, a 4–8. helyezést tartják reálisnak.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mindössze egyetlen szavazat döntött a 4–8, illetve az 1. pozíció között, előbbi javára. Ettől függetlenül tény, az Európa-ligában mutatott, a vártnál gyengébb játék után a jelek szerint már a zöld-fehér szimpatizánsok sem bíznak feltétlenül a célul kitűzött bajnoki cím megszerzésében.

Más a helyzet Debrecenben. A szezon végén bajnoki címet ünneplő DVSC-t tavaly csak a 4–6. hely közé tippelték olvasóink, ezúttal viszont a Lokira leadott szavazatoknál a legtöbben Szakály Péterék címvédésére számítanak. Az optimizmust táplálhatja, hogy a debreceniek főbb riválisaikkal szemben még állnak a nemzetközi porondon, kedden pedig a BATE Boriszov legyőzésével tettek egy lépést a reménybeli folytatás felé.

A 2–3. helyre az új szezonban a Videotont és a Győrt várják a tippelők. Előrelépést várnak az előző idényhez képest a legutóbb 13. helyen záró Újpesttől, viszont némi visszaesésre számítanak a tavasszal 10. Kecskeméttől.

Az NSO-olvasók szerint a szezon végén a Dunaújváros és a Lombard búcsúzik majd az élvonaltól – a pápaiakat tehet egy éven belül másodszor várják kiesőnek. Kenesei Krisztiánék az előző kiírásban bizonyították, hogy képesek még meglepetésre, meglátjuk, most is sikerül-e megmenekülniük.

 

OLVASÓI SZAVAZÁSUNK VÉGEREDMÉNYE
1. DVSC (45 százalék)
2–3. Videoton (48), Győri ETO (45)
4–10. FTC* (33), DVTK (62), MTK (50), Bp. Honvéd (59), PMFC (50), Újpest (49), Haladás (46)
11–14. Kecskemét (61), Paks (53), Nyíregyháza (52), Puskás Akadémia (51),
15–16. Dunaújváros PASE (59), Lombard (57)
*A Fradi az egyetlen csapat, amelynél két megadott opció szinte teljesen megegyező százalékkal zárt. Csak egyetlen szavazaton múlt, hogy nem az elsőre, hanem a 4–10. hely közé került a csapat, ezért helyeztük végül ennek a csoportnak az élére.

 

 

Legfrissebb hírek

Ötvös Bence elmondta, mennyire volt feldúlt Robbie Keane az öltözőben

Labdarúgó NB I
19 órája

„Hogyan volt ez tizenegyes?” – Keane élesen bírálta a játékvezető ítéleteit

Labdarúgó NB I
20 órája

Az Újpest és a Honvéd is negyeddöntős a női labdarúgó Magyar Kupában

Labdarúgó NB I
21 órája

Otthon vesztett pontokat a Honvéd és a Vasas, vége a BVSC rossz sorozatának – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
21 órája

Őrült hajrá és döntetlen a Ferencváros és a Paks rangadóján

Labdarúgó NB I
22 órája

Pontokat vesztett a Videoton, a Kövesdnek negyedóra foci is elég volt

Labdarúgó NB II
Tegnap, 14:47

„Hiba volt, amikor azt mondták, már abba kellene hagynom” – Dzsudzsák Balázs az ETO FC elleni góljáról

Labdarúgó NB I
Tegnap, 8:48

Dzsudzsák szabadrúgásgólja után az egy pontnak is örülhetett a Loki az ETO ellen

Labdarúgó NB I
2025.10.04. 21:27
Ezek is érdekelhetik