Kirchner találata döntött, az Ajka elszenvedte második tavaszi vereségét

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2024.04.21. 16:50
Tizenegyesgóllal nyert a Kozármisleny (Fotó: Kurdi József)
Az első félidőben nem született találat, majd a második játékrészben Kirchner Krisztián értékesített egy büntetőt, ezzel el is döntötte a három pont sorsát, így győzött a Kozármisleny az Ajka ellen a labdarúgó NB II 29. fordulójában (1–0).

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ
HR-RENT KOZÁRMISLENY–FC AJKA 1–0 (0–0)
Kozármisleny, 500 néző. Vezette: Takács Tamás (Kulman Tamás, Vrbovszki Pál)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter, Szabó B., Füredi, Turi – Bor (Horváth Péter, 70.), Major S. – Molnár Á., Tóth Z. (Vogyicska Bálint, 86.), Kirchner – Daru. Vezetőedző: Aczél Zoltán
AJKA: Szabados – Tóth G. (Horváth Péter, 78.), Tar, Jagodics B., Csemer – Csizmadia Z. – Babos B., Sejben, Pantovics (Kenderes, 82.), Borsos F. (Zsolnai R., 65.) Nagy K. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Kirchner (69. – 11-esből)
Kiállítva: Jagodics B. (80.)
Aczél Zoltán: – Alaposan felforgatott csapattal álltunk ki. Az első félidőben akadt egy nehéz tízperces időszakunk, amit átvészeltünk. Szünet után sok helyzetet alakítottunk ki, ezért megérdemeltük a három pontot.
Schindler Szabolcs: – Egy ilyen vereség után csak annyit tudok mondani, hogy mindkét csapatnak gratulálok…

A hazai csapat igen felforgatott kezdővel állt fel, mivel eltiltás miatt nem léphetett pályára három alapember (Kozics, Nagy E. és Horváth D.), míg sérülés okán négy játékos nem állt rendelkezésre (Gajág, Beke P., Nagy M., Ikonomou). Az első félidőben nagy küzdelem jellemezte a találkozót, kiegyenlített mérkőzést láthattak a nézők. Helyzetek akadtak mindkét oldalon, de gól nélkül ért véget az első 45 perc.

A második játékrészt aktívan kezdte a hazai csapat, sok helyzetet dolgozott ki, de vagy az utolsó ember mentett, vagy Szabados mutatott be bravúrokat, vagy a kapufa hárított. Aztán a sok kimaradt helyzet után büntetőből megszerezte a vezetést a Kozármisleny Kirchner Krisztián révén. A mérkőzés 80. percében történt egy kiállítás, Jagodics Bence próbálta meg lerántani az őt kicselező Tóth Z.-t, majd mikor ez nem sikerült, még utána is rúgott. A játékvezető nem is hezitált, azonnal piros lapot mutatott fel neki. Mindent egy lapra feltéve próbálkozott az Ajka, egy helyzetig el is jutott, de Füredi nagyot mentett, így a végig nagy szívvel játszó hazai csapat otthon tartotta a három pontot. 1–0

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy a három meccse nyeretlen Kozármisleny a tavaszi veretlenségét az előző fordulóban elveszítő Ajka ellen.