A Nyíregyháza nagyon sima meccsen, de csak egy góllal nyert

2024.04.08. 22:00
Nyíregyházi gólöröm (Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu)
A labdarúgó NB II 27. fordulójának zárómérkőzésén a listavezető Nyíregyháza Spartacus a 15., azaz kieső helyen álló Pécsi MFC-t fogadta Balmazújvárosban, és már az 1. percben előnybe került. A Szpari végig nagy fölényben futballozott, de sok helyzetet kihagyott, így végül csak egy góllal, 2–1-re győzött.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–PÉCSI MFC 2–1 (2–0)
Balmazújváros, 500 néző. Vezette: Derdák Marcell (Nagy Viktor, Vrbovszki Pál)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B. (Vass P., 83.), Nagy D. (Sigér Á., 83.), Kesztyűs B., Nagy B. – Kovácsréti (Temesvári, 90+2.), Géresi (Novák Cs., 65.), Beke P. (Gresó, 65.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
PÉCS: Helesfay – Takács Zs., Rácz L., Pejovics, Hadaró (Majnovics, 65., Lacza, 78.) – Krausz (Miknyóczki, a szünetben), Bachesz, Hudák M. – Harsányi I. (Bukovics, 65.), Tóth-Gábor (Gera Z., 65.), Szabó M. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Géresi (1.), Gengeliczki (25.), ill. Hudák M. (82.)
Tímár Krisztián: – A helyzetkihasználásunkkal nem vagyok elégedett, de ez betudható a fáradtságnak, mégiscsak a harmadik mérkőzésünket játszottuk egy héten belül. A vége szoros lett, izgulni kellett, nehogy elsüljön valakinek a lába, és kapjunk még egy gólt, mint Budafokon. Örülök a három pontnak, és hogy szinte végig kontrolláltuk a mérkőzést, összességében a miénk volt a jobb csapat.
Mátyus János: – Ennyi hiba egy bajnokság alatt is sok, amit mi rövid időn belül kétszer elkövettünk: az előző fordulóhoz hasonlóan rögtön a kezdés után gólt kaptunk. A Nyíregyháza vendégeként nem szégyen kikapni, ám az első félidőben elfogadhatatlan teljesítményt nyújtottunk. A második játékrészben derekasan küzdöttünk, szereztünk egy szép gólt szabadrúgásból, de a Nyíregyháza megérdemelten győzött.

A Nyíregyháza Spartacus elmúlt tíz évének két meghatározó és talán legkedveltebb edzője, Tímár Krisztián, illetve Mátyus János együttese csapott össze hétfő este Balmazújvárosban. Kettejük közül előbbi várhatta nyugodtabban az összecsapást, hiszen a listavezető Szpari a forduló előtti hétpontos előnyét igyekezett tartani két legfőbb üldözőjével szemben, míg a piros-kékekkel 2016-ban NB III-as aranyérmet nyerő Mátyus János már azért dolgozik, hogy a Pécset a másodosztályban tartsa.

A körülményekből és a két gárda gólmutatójából kiindulva abban bízhattak a vendégek, hogy minél tovább kihúzzák gól nélkül. Géresi Krisztián aztán 58 másodperc elteltével meghiúsította a vendégek tervét, máris vezetett a Nyíregyháza (1–0). A ragyogóan teljesítő hazai játékosok közül is kiemelkedett a korábbi válogatott futballista, aki nem sokkal a gólját követően a lécre bombázott, majd a 25. percben Gengeliczki Gergő fejére varázsolta a labdát, aki növelte az előnyt (2–0). A nyíregyháziak ezután sem álltak le, működött a letámadásuk, és további helyzeteket alakítottak ki, akár az első félidőben lezárhatták volna a találkozót.

A játék képe a második játékrészre sem változott, a temérdek lehetőségét elpuskázó Spartacus magát és persze Hudák Martint okolhatta, hogy izgalmassá vált a vége, a PMFC középpályása ugyanis a semmiből, de kétségkívül szép szabadrúgással szépített a hajrában (2–1). A Szparinak így még azt is meg kellett mutatnia, hogyan védekezik, a vendégek erejéből azonban már nem futotta többre, így sorozatban a kilencedik bajnoki meccsükön maradtak nyeretlenek, míg a Nyíregyháza újabb lépést tett a bajnoki cím felé.