A Csákvár megállította az Ajka nagy tavaszi menetelését

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2024.04.14. 16:50
Az Ajka (fehérben) 2024-ben először szenvedett vereséget bajnoki mérkőzésen (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában megszakadt az Ajka 10 meccses veretlenségi sorozata, a kiesés elől menekülő Csákvár a hajrában szerzett Simon András-góllal 1–0-ra győzött. Az Ajka először szenvedett vereséget 2024-ben.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ
FC AJKA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–1 (0–0)
Ajka, 800 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Nagy Viktor, Máyer Gábor)
AJKA: Szabados – Tóth G., Tar, Jagodics B., Présinger – Görgényi, Sejben – Babos B., Csizmadia (Pantovics, 63.), Nagy K. (Horváth P., 75.) – Szarka Á. (Borsos F., 63.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Karacs, Gregor, Murka – Farkas A., Mészáros D. (Dencinger, 74.), Dusinszki (Tamás N., 34.) – Gazdag V. (Ominger, 74.), Nagy Z. (Simon A., 74.), Szakály D. (Jablonszkij, 61.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Simon A.  (88.)
Schindler Szabolcs: – Ha minden tizenegyedik meccsen kikapunk, egy szót sem szólhatunk. Kockáztattunk, ahogyan hazai pályán illik, a vendégek egy jó lövéssel elvitték a három pontot.
Tóth Balázs: – A saját játékunkra figyelve futballoztunk, egészen jó ritmusú meccset nyertünk meg.

Kevés igazi helyzetet hozó, feszült hangulatú összecsapást vívott a két együttes. Rengeteg szabálytalanság tarkította a mérkőzést, Zierkelbach Péter játékvezető nem állt mindig a helyzet magaslatán. A tavasszal menetelő, tíz meccséből nyolcat megnyerő, kettőn döntetlenre végző Ajka nem talált fogást a rendkívül szervezetten védekező Csákváron. A vendégek kapusának, Zelizi Patriknak nem is kellett igazi bravúrt bemutatnia a kilencven perc során, hogy megőrizze kapuja érintetlenségét.

Az első félidőben mindkét oldalon egy-egy kisebb helyzet alakult ki, de sem Nagy Zoárd, sem Csizmadia Zoltán fejese nem jutott a hálóba. A szünet után folytatódott az öldöklő küzdelem. A Gregor, Karacs kettős kivette a játékból a hazaiak legveszélyesebb emberét, Szarka Ákost, ezzel ki is húzták az ajkaiak méregfogát. Ugyanakkor Szakály Dénes fejesénél csak a szerencse mentette meg a hazaiakat a góltól. Ami nem sikerült a vendégeknek a második félidő elején, az összejött a hajrában. Már-már úgy tűnt, a nagy birkózás pontosztozkodással ér véget, amikor jött Simon András, és 11 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Ezzel véget ért az Ajka tavaszi menetelése, míg a Csákvár hat fordulóval a zárás előtt hét pontra eltávolodott a kiesést jelentő 15. helytől. 0–1