Nem született gól a Vasas és a Szeged hétfő esti fővárosi rangadóján

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.02.05. 19:50
Nem született gól a piros-kék mezes Vasas és a Szeged összecsapásán (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 19. fordulójának záró mérkőzésén a Vasas hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott vetélytársával, a Szeged-Csanád Grosics Akadémiával.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ
VASAS–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–0
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1326 néző. Vezette: Antal Péter (Máyer Gábor, Nagy Viktor)
VASAS: Jova – Ódor, Otigba, Baráth – Girsik A., Urblík, Hidi M., Doktorics – Holender (Hinora, 66.), Tóth M., Radó (Zimonyi, 78.). Vezetőedző: Desits Szilárd
SZEGED: Molnár F. T. – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Kővári – Papp Á. (Magyar Zs., 84.), Haris (Nyári P., 73.), Márkvárt, Zuigeber (Óvári Zs., 73.) – Borvető (Klausz M., 56.), Gajdos (Bíró B., 56.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics

Izgalmas mérkőzésre volt kilátás hétfő este az Illovszky Rudolf Stadionban. A találkozó előtt a tabella 4. helyét elfoglaló házigazda Vasas, a dobogó 3. helyén álló Szeged-Csanád Grosics Akadémiát fogadta. Az angyalföldieknek lett volna miért visszavágniuk, hiszen a bajnokság 2. fordulójában, Szegeden hétgólos mérkőzésen vereséget szenvedtek.

A hazaiaknál már a keretbe sem került be Novothny Soma, aki a legújabb hírek szerint visszatér Újpestre. Rögtön a kezdőben kapott helyet viszont az egyik új téli szerzemény, a Szombathelyről érkező Doktorics Áron. A Vasas kapuját ezúttal Jova Levente védte. A Szegednél az új szerzemények közül mindössze Zuigeber Ákos kapott lehetőség a kezdőcsapat tagjaként.

Eseménytelen első félidőt láthattak a kilátogató nézők, a Vasas nem tudta azt a lehengerlő játékot bemutatni, mint korábban a Nyíregyháza, a Honvéd vagy az ETO elleni rangadókon. A Szeged kontrákkal próbált operálni, de a Vasas védelme átjátszhatatlannak bizonyult.

A második félidőben előbb a Szeged vezetőedzője próbált cserékkel frissíteni csapatán, de a nagyobb lehetőségek mégis a hazaiak előtt adódtak. Az 59. percben Radó félmagas kapu elé lőtt labdájáról mindenki lemaradt középen, a 64. percben pedig Urblík indítása után Ódor hiába tálalt Holender elé, utóbbi nem tudott a kapuba találni. A meccslabdát a 75. percben Tóth Milán hibázta el, a Vasas támadója egy beívelést követően tisztán fejelhetett az ötös vonaláról, de nem célzott pontosan, így Molnár védeni tudott. A hosszabbítás perceiben még két szegedi lövés borzolta a kedélyeket, ám gól ezekből sem született. A döntetlennek Győrben örülhetnek leginkább, az ETO előnye ugyanis ezzel 4, illetve 5 pont vetélytársaival szemben. 0–0