Őszi első a Nyíregyháza, amely a Kozármislenyt is alaposan kitömte

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.12.04. 17:50
Kovácsréti Márk (jobbra) beadása után Farkas Bendegúz (balra) kezdte meg a nyíregyházi gólgyártást, amibe Géresi Krisztián (középen) is bekapcsolódott (Fotó: Nyíregyháza Spartacus/Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 17. fordulójának záró mérkőzésén, egyben rangadóján a Nyíregyháza 5–1-re kiütötte a több mint 60 percet emberhátrányban játszó Kozármislenyt.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–HR-RENT KOZÁRMISLENY 5–1 (3–1)
Balmazújváros,
Balmazújvárosi Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Antal Péter (Máyer Gábor, Király Zsolt)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Rjaskó M., Alaxai, Gengeliczki – Farkas B. (Gresó, 83.), Sigér Á., Kesztyűs B., Kovácsréti – Géresi (Pataki B., 83.), Ramos (Novák Cs., 71.), Nagy Dominik (Herjeczki, 58.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
KOZÁRMISLENY:
Lékai – Beke P., Gajág, Nagy E. (Tóth Z., 64.), Turi (Füredi, 64.) – Molnár Á., Kozics, Vajda R. (Schuszter R., a szünetben), Kirchner – Bor (Nagy Máté, 64.), Horváth P. (Hegedűs M. 70.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző:
Farkas B. (1.), Ramos (32.), Géresi (45.), Herjeczki (62.), Novák Cs. (84.), ill. Gengeliczki (28. – öngól)
Kiállítva: Beke P. (30.)

Előzetesen mindenki jó iramú, izgalmas mérkőzést várt a tabella élmezőnyében tartózkodó két csapat, a Nyíregyháza és a Kozármisleny összecsapásától. Főleg azért, mert az elmúlt fordulóban mindkét fél egyaránt 7-7 gólt lőtt ellenfele kapujába. A fordulót még az élen kezdő, de a tegnapi ETO-sikert követően a második helyre csúszó Szpari már az első percben megszerezte a vezetést. Kovácsréti ívelése után Farkas fejese kötött ki a bal felső sarokban. Az egyenlítésre a 28. percig kellett várni, Bor cselsorozata után a középre passzolt labda Gengeliczki lábáról pattant a nyíregyházi kapuba. Két perc múlva megfogyatkoztak a mislenyiek, az éppen eltiltása után visszatérő Beke rántotta le a gólhelyzetben kilépő Géresit, így egymást követő második mérkőzésén jutott a kiállítás sorsára. A Szpari gyorsan kihasználta az emberelőnyt, a 32. percben Ramos tekert a bal alsó sarokba. Ezzel még nem volt vége az első félidei gólgyártásnak, a 45. percben Ramos önzetlen passza nyomán Géresi talált be.

A Szpari a második félidőben sem vett vissza a tempóból, a 62. percben megint Ramos volt a főszereplő, aki ezúttal a csereként beálló Herjeczkit szolgálta ki. A kegyelemdöfést a szintén csereként pályára lépő Novák adta meg, aki a 84. percben szöglet után lőtt közelről a bal alsó sarokba. A parádés őszt produkáló Szpari mindössze egy vereséget szenvedett 17 forduló során, így megérdemelten zárja élen az őszi szezont. Az NB II azonban még nem megy szünetre, a hétvégén egy előrehozott tavaszi fordulót rendeznek majd. 5–1

18. Mosonmagyaróvár 17 2 4 11 15–37 –22 10

90+2. perc: VÉGE! Az emberelőnybe kerülő Nyíregyháza magabiztosan győzte le a Kozármisleny és újra a tabella élére állt. Köszönjük figyelmüket!

90. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

88. perc: Pataki lövését Lékai védte, a kipattanót Gresó lőtte kapásból a léc fölé.

84. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Bal oldali szöglet után a megcsúsztatott labda Novák elé került, a hórihorgas támadó pedig 5 méterről, ballal a bal alsóba gurított. 5–1!

83. perc: Kettőt cserélt a Nyíregyháza, Géresi helyére Pataki, Farkas helyére Gresó állt be.

75. perc: Géresi 16 méteres lövését védte gyors vetődéssel Lékai, majd Géresi emelése után Kovácsréti került helyzetbe, de Lékai az ő kísérletét is védeni tudta.

71. perc: Cserélt a Szpari is, Novák érkezett Ramos helyére.

70. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőség a Kozármisleny, Hegedűs érkezett Horváth helyére.

64. perc: Hármat cseréltek a vendégek, Nagy Erik helyére Tóth, Turi helyére Füredi, Bor helyére Nagy Máté állt be.

62. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Ramos az alapvonal közeléből passzolt a 11-es pont magasságához, a labda felpattant egy göröngyön, így az érkező Herjeczki bal lábáról végül a bal felső sarokban kötött ki. 4–1!

58. perc: Cserélt a Szpari, Herjeczki érkezett Nagy Dominik helyére.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

A szünetben cseréltek a vendégek, Schuszter Roland lépett pályára Vajda Roland helyén.

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Az emberhátrányban játszó Kozármisleny kétgólos hátránnyal vonulhat az öltözőbe, innen már meglepetés lenne, ha nem Szpari-győzelemmel zárulna a találkozó.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

45. perc: GÓÓÓÓÓL! ELDŐLNI LÁTSZIK! Nagy Dominik ugratta ki Ramost, aki betört a 16-oson belülre, majd Géresihez passzolt, aki 7 méterről a kapu közepébe lőtt. 3–1!

44. perc: Géresi ugratta ki Ramost, aki kisodródott helyzetből Kovácsrétihez sarkazta a labdát, Gajág rossz ütemben érkezett és mintha Kovácsréti lábát sodorta volna el a 16-oson belül, de a játékvezető sípja néma maradt.

32. perc: GÓÓÓÓÓÓL! MÁRIS KIHASZNÁLTA AZ EMBERELŐNYT A SZPARI! Egy kapu elé ívelt szabadrúgást követően Gajág hátáról került Ramos elé a labda, a támadó első lövését még sikerült blokkolni, a második kísérlet azonban már a bal alsó sarokban kötött ki. 2–1!

30. perc: PIROS LAP! Beke Péter most tért vissza egy piros lapos eltiltást követően, de most újabb "pihenő" vár majd rá, hiszen lerántotta a gólhelyzetben kilépő Géresit.

28. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlített a Kozármisleny! Bor cselezte be magát a 16-oson belülre, majd az alapvonal közeléből középre passzolt, a menteni igyekvő Gengeliczki pedig a saját kapujába juttatta a labdát. 1–1!

22. perc: Kozics erőből középre irányított passza mindenki mellett elszállt, a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

17. perc: Vajda unta meg a labdajáratást, majd 25 méterről a kapu fölé lőtt.

17. perc: Ramos ugratta ki Géresit, aki egy csellel befűzte Nagy Eriket, de lövését Lékai védeni tudta.

15. perc: Vajda passza után Kozics lőtt kapura 24 méterről, a megpattanó labdát könnyedén fogta Dala.

6. perc: Kovácsréti ismét balról teszi be középre a labdát, deLékai most jól lép ki és megszerzi azt.

1. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ramos passza után Kovácsréti ívelte a kapu elé a labdát, a berobbanó Farkas pedig védőjét megelőzve az ötös sarkának közeléből a bal felső sarokba fejelt. 1–0!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Nyíregyháza indította útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok, a Nyíregyháza feketében, a Kozármisleny kék-fehérben.

A mai lesz a két csapat hetedik egymás elleni összecsapása. Ez idáig a Nyíregyháza négy, míg a Kozármisleny két alkalommal tudott diadalmaskodni, döntetlen egyszer sem született. Az előző bajnokságban mindkét csapat osztályozót érő helyen végzett, az egymás elleni párharcaikat mindkétszer a Szpari nyerte 2–0-ra.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a forduló rangadóján az előző fordulóban egyaránt hét gólt szerző Nyíregyháza és Kozármisleny egymás ellen!