Emberhátrányban is begyűjtötte a három pontot a PMFC

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.11.26. 12:50
Csak egy gólt kapott a Budafok, de így is vesztesen távozott Pécsről (archív fotó)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a Pécsi MFC megszerezte hatodik gólját az idényben, és ezzel mindhárom pontot be tudta gyűjteni a Budafok ellen egy kaotikus, játékvezetői hibákkal is tarkított mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

PÉCSI MFC–BUDAFOKI MTE 1–0 (1–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 400 néző. Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Máyer Gábor)
PMFC:
Helesfay –Terbe, Rácz L., Pejovics, Majnovics – Bachesz, Krausz, Gyurkits (Szeles, 71.) – Harsányi (Hudák M., 90+3.), Tóth-Gábor (Takács Zs., 82.), Szabó M. (Hadaró, 82.).Vezetőedző:Kulcsár Árpád
BUDAFOK: Gundel-Takács –Bíró M. (Pintér Á., 84.), Lorentz, Horgosi, Kalmár O. (Szerető, 84.) – Csonka, Horváth O. (Elek B., a szünetben) – Kocsis B., Merényi (Németh M., a szünetben), Vasvári – Kovács D. Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Krausz (44.)
Piros lap: Rácz L. (80.)
Kulcsár Árpád:– Az első játékrészben sok lehetőséget alakítottunk ki, a második félidő miatt azonban van hiányérzetem. Azt érzékeltem, hogy megjött az edzőváltáskor szokásos mentális plusz.
Erős Gábor:– Gyakorlatilag egykapuztunk a második félidőben, Helesfay Donát extra kapusteljesítményt nyújtott. Volt néhány kétes eset, amelyet én máshogy ítéltem volna meg.

Ugyan sem a PMFC, sem a Budafok nem kezdett sziporkázó játékkal, mégis mindkét együttesnek megvolt a lehetősége arra, hogy megszerezze a vezetést – a kér kapus, Helesfay és Gundel-Takács azonban jó formában védett, így nem változott az eredmény. Egészen a 44. percig, amikor is egy lapos Terbe-centerezést Krausz 14 méterről a keresztlécre lőtt, ahonnan a gólvonalra pattant le a labda. Bana Gergely játékvezető és segítői megadták a találatot, pedig közben egyetlen hazai játékos sem reklamált gólt, hanem folytatták az akciót…

A fordulást követőenBana Gergely játékvezető teljesen elvesztette a mérkőzés irányítását, s sok téves ítéletével a mérkőzés végkimenetelét is befolyásolta. Egyrészt elmaradt Krausz második sárgája, illetve Németh Márió egy durva sportszerűtlenséget, egy ütést követően is pályán maradhatott. Ráadásul Bana nem ítélt meg egy egyértelmű vendégbüntetőt sem, miközben a hazaiak csapatkapitánya, Krausz egy tiszta szerelés után kapta meg a második színes kártyáját. Végül a PMFC Helesfay bravúrjainak köszönhetően így is be tudta gyűjteni a három pontot.

18. Mosonmagyaróvár16141112–36–247

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Harsányi helyére Hudák Martin érkezett a Pécsnél.

90+2. perc: Egy jobbról érkező beadást Helesfay középre ütött ki, de szerencséjére Németh Márió fölé lőtt.

86. perc: Helesfaynak kellett bemutatni két bravúrt Elek lövését, és Németh Márió ismétlést követően.

84. perc: Bíró helyett Pintér Ádám, Kalmár helyett Szerető érkezett a vendégeknél.

83. perc: Hadaró egy bodicsekkel máris begyűjtött egy sárgát.

82. perc: Kettőt cserélt a PMFC! Szabó Mátét Hadaró, Tóth-Gábort Takács Zsombor váltotta.

80. perc: Rácz tiszta becsúszásáért megkapta a második sárgáját, így emberhátrányban fejezi be a Pécs.

77. perc: Lorentz balról érkező ívelésébe Elek Bence tette bele a fejét. Fölé!

75. perc: Gundel-Takács védett óriásit lábbal Bachesz kísérlete után.

73. perc: Kocsist buktatta Majnovics a tizenhatoson belül, a játékvezető nem vette észre.

71. perc: Gyurkits helyére Szeles érkezett a hazaiaknál!

68. perc: Gundel-Takács kapott sárga lapot miközben köze se volt a játékhoz. A játékvezető a tizenhatoson belül megítélt egy közvetlen szabadrúgást, csak nem tudni miért, mert a labda a vendég büntetőterület közelében sem járt. Gundel-Takács védte Pejovics 14 méteres kísérletét.

64. perc: Egy közeli csúsztatást tolt fölé Helesfay.

62. perc: Egy jobb oldali beadást Elek Bence ollózott öt méterről kapura, de a gyenge kísérletet Helesfay kiütötte.

60. perc: Kocsis Bence letalpalását követően kisebb tömegjelent alakult ki, ami közben Németh Márió leütötte Ráczot. Mindkét játékost sárga lapot kapott, a derékmagasságban elkövetett talpalásért Krausz nem kapta meg a saját második lapját.

55. perc: Tűzijátékot rendezett a Budafok egy szöglet után! Hárman is próbálkoztak lövéssel, de Helesfay majd Pejovics is mentett. Vasvárié volt az utolsó kísérlet, aki közelről a keresztlécet találta el, majd a labda Helesfay hátáról pattant mellé.

47. perc: Kovács Dávid és Majnovics fejelt össze a felezőnél, a leérkezés után a vendég játékos gyorsan stabil oldalfekvésbe húzta az ellenfelet, aki úgy tűnt, elvesztette az eszméletét.

46. perc: Folytatódott a találkozó! Kettőt cseréltek a vendégek. Horváth Olivér helyett Elek Bence, Merényi helyett Németh Márió érkezett.

Vége az első félidőnek!

44. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC! A nagy kavarodásban Terbétől Krauszhoz került a labda, aki 15 méterről a bal felsőt vette célba. A labda a felső kapufáról pattant le a gólvonalra. A játékvezető megadta a találatot, igaz, még a hazai játékosok is folytatták az akciót, ők sem látták bent a labdát.1–0

43. perc: Harsányi vett át egy átadást mellel a tizenhatos jobb sarkánál, majd jobbal mell lőtt.

42. perc: Szabót szöktette volna Bachesz, de Kocsis belecsúszott a passzsávba, és kézzel tovább sodorta a labdát a tizenhatoson belül.

35. perc: Pejovics is besárgult Kocsis buktatásáért.

35. perc: Bachesz beadását Krausz fejelte le Tóth-Gábor elé, de a támadó Gundel-Takács kezébe pöccintette a labdát.

35. perc: Tóth-Gábor kapott remek labdát pár méterre a vendég kaputól, de lövésébe még bele tudott érni Gundel-Takács.

33. perc: Helesfay lepett meg mindenkit. Merényi balról érkező beadása mellé ütött, de aztán a kapu mellé pörgött a labda.

32. perc: Horváth Olivér robogott el a bal szélen, de a lövésébe Pejovics belecsúszott.

25. perc: Harsányi húzta vissza a bal lábára a tizenhatoson belül a labdát, majd a hosszút célozta meg, de Horgosi beletette a fejét a kísérletbe.

19. perc: Harsányit találta meg a tizenhatos közepén egy bal oldali beadás, de a balos lövés közben elcsúszott.

17. perc: Szabó Máté indította Tóth-Gábort, aki 18 méterről ballal próbálkozott, de nem találta el a bal alsót.

15. perc: Gyurkits is vállalt egy távolit a Budafok oldalán. A 18 méterről eleresztett lapos kísérlet azonban mellé ment.

14. perc: Vasvári bal lába 20-22 méterről sült el, Helesfay nagyot nyújtózva hárít.

13. perc: Csonka kapott sárgát Gyurkits letarolásáért.

8. perc: Krausz kapott sárga lapot Kocsis buktatásáért.

1. perc:Kezdődik a találkozó!A fehér-pirosban játszó vendégek indították útjára a labdát, a PMFC szokásos piros-fekete szerelésében van.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 15 forduló alatt mindössze 5 gólt szerző, 12. helyen álló Pécs a közel két hónapja nyeretlen Budafok ellen.