A nyíregyházi védők fordították meg a meccset Gyirmóton

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.11.05. 12:50
Korai volt a gyirmótiak öröme... Kettő null után a második félidőben négyet kaptak a Szparitól (Fotó: Rákóczy Ádám/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a játéknap előtt 7. Gyirmót FC Győr a 2. helyen álló Nyíregyháza Spartacus FC-t fogadta. Az izgalmas, gólokban gazdag meccs végén a vendégek örülhettek – kétgólos hátrányból 4–2-re nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–4 (2–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 711néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
GYIRMÓT FC GYŐR: Hársfalvi–Polgár, Hudák D., Szegi, Jova –Kovács M., Kovács D. (Takács R., 82.) –Soltész D., Madarász (Szőke G., 71.), Medgyes Z. –Adamcsek M. (Pethő B., 71.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Rjaskó (Kesztyűs, a szünetben), Gengeliczki, Baki – Farkas B., Toma, Tamás O. (Herjeczki, a szünetben), Nagy B. – Nagy D. (Novák Cs. 83.), Ramos (Gresó, 82.), Géresi (Kovácsréti, 61.).Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Soltész D. (13. –11-esből), Madarász (34.), ill. Gengeliczki (62. és 77.), Baki (69.), Novák Cs. (88.)
Tamási Zsolt:
– Kettő–nulla után kezünkben volt a lehetőség a döntésre. A Nyíregyháza jó csapat, minden erőt mozgósítva sikerrel használta ki a beíveléseknél bizonytalan védekezésünket.
Tímár Krisztián:– Az első félidőben is jól játszottunk, a félidőbeli változtatások után pedig óriásit küzdött a társaság. A nehéz talajon fizikailag tudtuk felőrölni a hazai együttest.

A Nyíregyháza eddig csak egyszer kapott ki a bajnokságban, méghozzá az előző idegenbeli mérkőzésén, a Vasastól. A gyirmótiak legutóbbi bajnoki vereségüket szintén a Vasas vendégeként szenvedték el, de azt követően a sárga-kékek öt meccs óta veretlenek tudtak maradni.

A sáros pályán a kezdő sípszótól kezdve sokat csúszkáltak a csapatok (egyszer még a játékvezető is elesett egy sárga lap kiosztása közben). Az első percekben nagyon nyomott a Nyíregyháza, Hársfalvinak a 10. percig kétszer is volt védenivalója. Aztán egy bal oldali gyirmóti támadás végén Baki elsodorta Adamcseket a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Soltész Dominik értékesítette, így vezetést szerzett a hazai együttes. A félidő közepén inkább Tamási Zsolt csapata növelhette volna előnyét, de Fejér kapuját egyszer sem tudták újra eltalálni a gyirmótiak. Hosszú idő után az első nyíregyházi lehetőség Géresi kapufája volt a 29. percben. Négy perccel később Madarász lőtt védhetetlenül a bal felsőbe, így tovább nőtt a gyirmótiak előnye. A 43. percben Baki fejese után Hársfalvi bravúros védéssel akadályozta meg a szépítést.

A második félidőre a korábbi gyirmóti játékos, Herjeczki Kristóf kapott lehetőséget a vendégeknél. Herjeczki kétszer helyzetbe került, majd egy gólpasszt osztott ki: a beadását Gengeliczki lőtte a kapuba. A szépítés lendületet adott a Nyíregyházának, a 69. percben pedig összejött az egyenlítés is. A gyirmótiak egyre több hibával játszottak, a vendégek pedig ezt kihasználva megfordították a mérkőzést: a 77. percben Ramos ziccerét még védeni tudta Hársfalvi, a kipattanót viszont Gengeliczki a hálóba pofozta. A hazaiak még egy-egy lövéssel jelezték, hogy küzdenek legalább az egy pontért. A 88. percben aztán Novák Csanád fejesével eldőlt a meccs, 4–2-re nyert a Nyíregyháza, amely továbbra is a feljutást jelentő második helyen áll.

18. Mosonmagyaróvár 14 1 3 10 10–33 –23 6

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmüket!

90+1. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: GÓÓÓL! Nagy B. beadását Novák Cs. fejeli nyolc méterről a jobb felsőbe.2–4

86. perc: Soltész D. kap sárga lapot.

84. perc: Medgyes Z. lövi a labdát kapu fölé 13 méterről.

83. perc: Novák Cs. érkezik Nagy D. helyére.

82. perc: Ramos helyére Gresó áll be, Kovács Dominikot pedig Takács R.

80. perc: Soltész erős lövését a jobb alsó elől üti szögletre Fejér.

A második félidőben meg tudta fordítani a mérkőzést a Nyíregyháza. A kép bal oldalán Baki Balázs, aki az egyenlítő gólt szerezte (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

77. perc: GÓÓL! Pethőről pattan a labda Ramos elé, az ő közeli lövését még bravúrral védi Hársfalvi, a kipattanót Gengeliczki közelről a hálóba lövi. 2–3

73. perc: Adamcsek helyére Pethő Bence jön, Madarászt pedig Szőke G. váltja.

69. perc: GÓÓÓL! Egy jobb oldali szöglet után nem tudnak felszabadítani a gyirmótiak, végül Baki lövi a labdát 3 méterről a kapu jobb oldalába.2–2

69. perc: Kesztyűs lövését üti szögletre Hársfalvi.

67. perc: Ramos kap sárga lapot Hudák D. megrúgásáért.

64. perc: Kovácsréti veszi célba a bal alsót, Hársfalvi véd.

62. perc: GÓÓÓL! Herjeczki balról érkező beadása mindenki fölött elszáll, a hosszún érkező Gengeliczki egy méterről belsőzi a labdát a kapuba.2–1

61. perc: Géresi helyére Kovácsréti áll be a vendégek csapatába.

59. perc: Gengeliczki kap sárga lapot, aki a meginduló Soltészt ütötte el.

57. perc: Jova B. iramodik meg a bal oldalon, a belőtt passza viszont senkinek sem lett jó.

56. perc: Herjeczki ívelt lövése elmegy a kapu fölött.

54. perc: Herjeczki csúsztatja kapu mellé a labdát egy jobb oldali beadás után.

52. perc: A Fejér által előre rúgott labda Madarászt találja meg, aki ziccerbe kerül, ám 17 méterről nem találja el a kaput.

49. perc: Toma rúgja meg Madarászt, sárga lap.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Kettős csere a szünetben a vendégeknél: Herjeczki Tamás Olivért, Kesztyűs pedig Rjaskót váltja.

Kovács Dominik (balra) sárga mezén látszik, hogy mennyire sáros volt a pálya talaja (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

45. perc: Nincs hosszabbítás az első félidő végén. Szünet következik.

43. perc: A jobbról beívelt szabadrúgást Baki fejeli kapura, a bal alsó elől bravúrral üti szögletre a labdát Hársfalvi.

41. perc: Szegi kap sárga lapot.

34. perc: GÓÓÓL! Madarász 16 méterről, balról lövi a labdát a bal felsőbe.2–0

29. perc: Géresi a tizenhatos bal sarkáról a hosszú oldal felé csavarja a labdát, és a felső lécet találja el.

25. perc: Medgyes Z. iramodik meg a bal szélen, Baki belóg, így nincs les. Medgyes egy csel után lő, a labda egy védőről pattan szögletre.

21. perc: Kovács Dominik lövi kapu fölé a labdát 20 méterről.

17. perc: Farkas Bendegúz kap sárga lapot.

14. perc: Szalai Tamásnak, a vendégek asszisztensedzőjének a játékvezető reklamálásért sárga lapot mutat fel.

Soltész értékesítette a 11-est, vezetést szerzett a Gyirmót (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

13. perc: GÓÓÓL! Soltész Dominik a kapu bal oldalába lövi a büntetőt, Fejér a másik oldalra vetődik.1–0

Fejér Csongor Béla a másik oldalra számított a büntetőnél (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

12. perc: Adamcseket sodorja el Baki a tizenhatoson belül. Zierkelbach 11-est ítél.

10. perc: Medgyes Z. kap sárga lapot.

A piros-kékben játszó vendégek az első percekben többször is vezetést szerezhettek volna (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

9. perc: Nyíregyházi kontra indul, négyen is sprintelnek a vendégek közül, Géresi végül nem passzol, hanem a visszafutó Jovába lövi a labdát.

8. perc: Medgyes Z. lövése egy védőről pattan szögletre.

6. perc: Gyorsan elvégzett nyíregyházi szabadrúgás után Ramos kerül ziccerbe a jobb oldalon, de a lövése elmegy a kapu mellett.

4. perc: Nagy D. középre tartó, erős szabadrúgása nem okoz gondot Hársfalvinak.

2. perc: Géresi lövése egy védőn megpattan, de Hársfalvi így is eléri még a jobb alsó előtt.

1. perc: Sárgában a hazaiak, vörös-kékben a vendégek. A mérkőzést a Nyíregyháza kezdi.

Középen Géresi Krisztián (Fotó: Rákóczy Ádám / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Tamási Zsolt irányításával megtáltosodó és az előző öt fordulóban 13 pontot gyűjtő Gyirmót FC Győr a legutóbbi négy bajnokijából hármat megnyerő Nyíregyháza Spartacus FC ellen.