A Kozármisleny megszorongatta az éllovast, de így is újra nyert az ETO

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.08.16. 18:50
Jól állta a sarat a Kozármisleny, de nem tudott pontot rabolni az ETO otthonából (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a listavezető ETO FC Győr a játéknap előtt 6. helyezett Kozármislenyt fogadta. A vendégek megizzasztották a zöld-fehéreket, akik azonban 2–1-re nyertek, így továbbra is hibátlanok a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–HR-RENT KOZÁRMISLENY 2–1 (1–0)
Győr, ETO Park, 2218 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Huszár Balázs, Ország Péter)
ETO: Pap E. – Buna (Vera, a szünetben), Szépe, Keresztes K., Csontos D. – Bumba, Anton (Tóth R., 82.), Riquelme (Kröhn, a szünetben) – M. Diarra (Lacza, 71.), Huszár M. (Vingler, a szünetben), Skvarka. Vezetőedző: Antonio Munoz
KOZÁRMISLENY:
Csenterics – Sági, Gajág, Turi, Egerszegi (Molnár Á., 79.) – Kozics (Barkóczki, 79.), Schuszter, Hegedűs M. (Major S., 70.) – Tóth Z.,Horváth P. (Kirchner, 58.), Nagy K. (Vajda R., 58.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Riquelme (10.), M. Diarra (66.), ill. Kirchner (59.)
Kiállítva: Sági (90+4.)
Antonio Munoz:– Nehéz mérkőzés volt, nem lepett meg bennünket a Kozármisleny játéka. Nekünk ezúttal kevésbé ment, de becsülendő, hogy tudtunk küzdeni a megérdemelt győzelemért.
Aczél Zoltán:– Egy góllal talán jobb volt a Győr, de nincs miért bírálnom a csapatomat. Kevesebb lehetőséggel rendelkezve is mind mentálisan, mind fizikailag felnőttünk a feladathoz.

Hamar magához ragadta a kezdeményezést az ETO, amely ennek eredményeképp gyorsan vezetést is szerzett: Riquelme lőtte ki szépen a bal alsó sarkot. Skvarka pár percen belül növelhette volna az előnyt, majd Keresztes Krisztián is betalálhatott volna, ám maradt az egygólos különbség. Közel fél óra elteltével már a Kozármisleny is mutatott valamit, de Horváth Péter fejesét tisztázta Anton a gólvonalon állva, majd szinte rögtön ezután a ziccerben kilépő Huszár Marcell elől mentett Csenterics Adrián a másik oldalon. Mozgalmasan telt tehát az első 45 perc, és bár a hazaiak fölényben futballoztak, egygólos előnyük tudatában nem nyugodhattak meg.

Schuszter Ronald lövése volt az első veszélyes lehetőség a szünet után, pár perc múlva azonban már az ellenfél játékosa, Kröhn lehetett dühös, ugyanis óriási ziccert hagyott ki: hét méterről a kapusba rúgta a labdát. Két perccel később meg is bosszulta magát a kihagyott helyzet, a két friss csereember összehozta az egyenlítést: Vajda Roland kiugratása után Kirchner György emelte át a kapust. Rögtön felpörgött a győri csapat, Kröhn elpuskázott két újabb helyzetet, Diarra viszont nem, aki gólra váltotta a maga lehetőségét, így ismét előnybe kerültek a Rába-partiak.

A folytatásban kevésbé voltak helyzetek, egyrészt a cserék, másrészt a sok szabálytalanság miatt nehezen alakult ki folyamatos játék. Azért ment előre a vendégcsapat, ám nem igazán tudott már veszélyeztetni, ráadásul a hajrá végén Sági Milán feleslegesen begyűjtötte a második sárga lapját, így pár másodperccel a társai előtt mehetett zuhanyozni.

Talán eddigi legnehezebb meccsét játszotta az idényben az ETO, de így is nyerni tudott, vagyis továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát. 2–1

18. Mosonmagyaróvár 4 4 1–11 –10 0

Továbbra is hibátlan az ETO (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

90+5. perc: És ezután vége is a mérkőzésnek, a negyedik meccsét is megnyerte az ETO! Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90+4. perc: KIÁLLÍTÁS! Sági tarolta le Laczát, amiért megkapta a második sárga lapját, majd a pirosat is!

90. perc: Négy percet hosszabbít Andó-Szabó.

85. perc: Közben Skvarka maradt lent, akit ápolni kellett, de folytatja.

85. perc: Dobott volna a vendégcsapat, de Sági előtte hátulról meglökte Csontost, amiért sárgát kapott. Majd Csontosnak is felmutatta a sárgát Andó-Szabó, talán azért, mert nem hagyta, hogy Sági elvégezze a bedobást.

Küzdött a Kozármisleny, de másodszor már nem tudott egyenlíteni (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

82. perc: Hazai csere, Anton helyén Tóth Rajmund.

81. perc: Most fordított szereposztással történt szabálytalanság, Bumba húzta vissza Kirchnert, ez is sárga.

80. perc: Kirchner rúgott oda Bumbának, sárga lap.

79. perc: Még két változtatás a Mislenynél. Egerszegi Tamás és Kozics Barnabás fejezte be, Molnár Ádin és Barkóczki Benedek jött be.

79. perc: Kirchner végzett el szabadrúgást a tizenhatos közeléből, éles szögből, és a lövése nem is sokkal szállt el a léc fölött!

76. perc: Lacza tekert jócskán fölé 13 méterről.

Egerszegi Tamásnak (jobbra) nem volt könnyű dolga (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

74. perc: Egerszegit kellett ápolni, de egyelőre tudja folytatni.

71. perc: És a másik oldalon is, Diarrát váltotta Lacza Alex.

70. perc: Kozármislenyi csere, Hegedűs Márk lejött, Major Sámuel állt be.

69. perc: Diarra tekert 17 méterről a jobb felső sarok fölé.

66. perc: GÓL! ISMÉT AZ ETO-NÁL AZ ELŐNY!Anton passzolt fel Kröhnnek, továbbtette Bumbának, ő pedig kiugratta Diarrát, aki a kapussal szemben 10 méterről a jobb alsóba gurított! 2–1

64. perc: Ismét Kröhn került helyzetbe, aki 16 méterről középre lőtt,Csentericsmásodjára fogta a labdát.

61. perc: Ez is helyzet! Vera adott középre jobbról, Kröhn érkezett a labdára, de 6 méterről fölé lőtt!

59. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A KOZÁRMISLENY!Vajda tért ölelő indítással ugratta ki a szintén imént beállt Kirchnert, aki ki is használta a ziccert: 16 méterről szépen átemelte a kapust! 1–1

58. perc: Kettős vendégcsere, Horváth Péter és Nagy Krisztián helyett Kirchner György és Vajda Roland jött be.

57. perc: Mi maradt ki?! Kozics passzolt a saját térfelén hátra, de rossz helyre, pont Kröhnnek, aki kényszerítőzött Diarrával, így ziccerbe került, de 7 méterről a kapusba rúgta a labdát!

56. perc: Keresztes csúszott rá Tóth Zoltánra, sárga lap.

50. perc: Schuszter 18 méterről nem sokkal lőtt a jobb alsó sarok mellé.

46. perc: Hármat cserélt az ETO a szünetben, Buna,Riquelmeés Huszár helyén Vera, Kröhn és Vingler.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Riquelme (jobbra) góljával vezetett az ETO a szünetben (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

Hamar megszerezte a vezetést az ETO, amely több góllal is vezethetne, de azért a Kozármislenynek is volt esélye betalálni. Még nem dőlt el a meccs.

45+1. perc: Vége az első félidőnek, egy góllal vezet az ETO!

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc: Hegedűs tekert kapura a tizenhatos bal sarkáról, épp Pap ölébe.

42. perc: Egerszegi rúgta meg Bumbát, villant a meccs első sárga lapja.

41. perc: 21 méterről Horváth tekert kapura egy szabadrúgást ballal, a szétugró sorfal tagjai között áthaladt a labda, de egy-két méterrel a bal kapufa mellett szállt el.

30. perc: A másik oldalon is!Csontos passzolt középre, Skvarka egyből kiugratta Huszárt, aki így ziccerben léphetett ki, deCsentericsjól mozdult ki a kapujából, és elsodorta előle a labdát!

29. perc: Helyzet!Hegedűs jobb oldali szöglete után Horváth Péter fejelt 10 méterről, Antonnak a gólvonalról kellett kibólintania a labdát!

22. perc: Anton ívelte be a szögletet balról, Csenterics mellé ütött a labdának, amely így Kereszteshez került, aki viszont 5 méterről fölé lőtt! Valószínűleg őt is meglepte, hogy eljutott hozzá a labda.

18. perc: Kozicstűzött kapura egy szabadrúgást 30 méterről, de a labda középre ment, Pap ölébe hullott.

13. perc: Bumba adott be jobbról, Skvarka 9 méterről egyből lőtt, a labda a léc fölött szállt el!

Csontos Dominik (jobbra) fontos szerepet játszott az első gólban (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

10. perc: GÓL! VEZET AZ ETO!Csontos adott be laposan balról, középen Skvarka átvette a labdát, majd továbbtetteRiquelmének, aki 14 méterről kilőtte a bal alsót! 1–0

8. perc:Riquelmelőtt 20 méterrel laposan, nem sokkal a jobb alsó mellett suhant el a labda!

3. perc: Nagy Krisztián adott be jobbról, Tóth Zoltán teljesen üresen fejelhetett 10 méterről, de nagyon mellé bólintott.

Az ETO fehérben, a Kozármisleny bordó szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát!

Az előző szezonban Kozármislenyben 1–1-re végeztek a felek, viszont tavasszal az ETO 2–0-ra kikapott hazai pályán. Nagy meglepetés lenne, ha ismét vendéggyőzelem születne.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még százszázalékos mérleggel rendelkező ETO a hat ponttal hatodik helyen álló Misleny ellen.