Borvető megint betalált, a Szeged elvitte a három pontot a BVSC otthonából

RÁCZ BENEDEKRÁCZ BENEDEK
2023.08.19. 17:20
Kemény játék jellemezte az első félidőt (Fotó: Dömötör Csaba)
A második félidőben dőlt el a BVSC-Zugló és a Szeged összecsapása, Borvető egy remek góllal talált be. A Szeged öt forduló után is remekül áll a másodosztály felsőházában, míg a Zugló egyre nagyobb bajban van, negyedik meccse nem tudott pontot szerezni a fővárosi csapat.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

BVSC-ZUGLÓ–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–0)
Budapest,
BVSC-Stadion, 427 néző. Vezette: Takács Tamás (Buzás Balázs, Vrbovszki Pál)
BVSC: Kovács B. – Májer, Vinícius (Benkő-Bíró, 56.), Hesz, Király Á. – Hidi P., Gergely P. (Szalánszki, 81.) – Vernes R. (Mészáros A., 56.), Mitrovics (Tóth K., 87.), Balogh M.– Szilágyi M. (Kelemen P., 56.) Vezetőedző: Urbán Flórián
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey (Tóth B., szünetben), Szilágyi Z., Nagy Zs., Gera N. – Nyári P. (Palincsár, szünetben), Haris (Márkvárt, 62.)– Prosser, Bíró B. (Daru, 89.) , Óvári – Borvető (Gajdos, 62.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Borvető (49.)
MESTERMÉRLEG:
Alekszandar Sztevanovics: – Igen nehéz körülmények közt kellett játszanunk, hiszen nagyon meleg volt, és ez rányomta bélyegét a meccsre. Próbáltunk lendületet vinni a meccsbe, de ez nem volt egyszerű, márcsak azért sem, mert rövid időn belül ez a harmadik meccsünk.
Urbán Flórián: – Olyan spirálba kerültünk, amiből nem tudunk kikeveredni. Nem hiszem, hogy megérdemelten nyert volna a Szeged. A támadójátékban voltak gondjaink az első félidőben, de a cserék után nagyon feljavultunk és rúgtunk két kapufát is.

18. Mosonmagyaróvár 5 1 4 3–13 –10 1

Feszült, sok szabálytalansággal járó első félidőt hozott a BVSC-Zugló és a Szeged összecsapása az NB II 5. fordulójában. A vendégek egy labdatartásra fókuszáló, lassabb, de biztosabb focit hoztak Zuglóra, míg Urbán Flórián csapata inkább kontrákból és pontrúgásokból igyekezett helyzeteket kicsikarni. A labda nélkül egy plusz embert a védelembe visszahúzó BVSC hátsó vonalát nem volt egyszerű áttörni, nem véletlen tehát, hogy a félidő egyetlen nagyobb helyzete egy szegedi szöglet után következett: Borvető lövését azonban sikerült kivágni a gólvonalról.

A második játékrészre egy pörgősebb Szeged jött ki, és már öt perccel a félidő kezdete után megszerezte a vezetést, Borvető remek mozgása, labdaátvétele, majd lövése után. A gól új lendületet adott a mérkőzésnek, a BVSC elkezdett letámadni, így mindkét oldalán láthattunk kisebb-nagyobb helyzeteket. Balogh révén egy felső lécig, míg Hesz jóvoltából kapufáig is eljutott a Zugló, így semmiképpen sem mondható, hogy a Szeged lefocizta volna frissen feljutott ellenfelét, a vendégcsapat mégis elvitte a három pontot.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek! A Szeged vitte el a három pontot!

90+2. perc: Prosser kapott sárgát időhúzásért.

90. perc: 3 perc lesz a hosszabbítás

89. perc: Cserélt a Szeged is, Bíró helyére Daru jött be.

87. perc: Utoljára cserélt a Zugló, Mitrovics helyére Tóth Keve érkezik majd.

81. perc: Cserélt a hazai csapat: Gergely helyére Szalánszki érkezett.

77. perc: Mitrovics vállalta el messziről, de méterekkel a kapu fölé ment a labda.

A BVSC birtokolja többet a labdát, izgalmasnak ígérkezik a meccs vége!

64. perc: Egy remek szabadrúgás-kombináció után Hesz elé került a labda, aki egyből, ballal tekert a tizenhatos vonalából. Lövése a jobb kapufáról pattant vissza a játéktérbe.

62. perc: Cserélt a Szeged: Haris nem tudta folytatni, az ő helyén Márkvárt játszik majd, míg Borvetőt Gajdos váltja.

61. perc: Mészáros csúszott oda keményen Harisnak, besárgult.

59. perc: Nagy hazai helyzet! Balogh Máté találta el távolról a felső lécet, amelyről nem sokkal a gólvonal elé pattant a labda. A hazai szurkolók gólt kiáltottak, a bíró azonban nem látta bent a labdát.

57. perc: Kényszerű hazai csere: Vinícius nem tudja folytatni, Benkő-Bíró a helyén.

56. perc: Urbán Flórián is cserél: Vernes és Szilágyi helyére Mészáros és Kelemen érkezett.

49. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A SZEGED! Borvetőnek érkezett a beadás a tizenhatoson belülre, remekül vette át, majd jobbal, 5 méterről kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. Ezzel a szép jelenettel vezet a Szeged. 0–1

46. perc: A szünetben cserélt a Szeged: Könczey helyére Tóth Bence érkezett, míg Nyári helyét Palincsár veszi át.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, most a hazaiak indították útjára a labdát.

45+2. perc: A játékvezető lefújta az első játékrészt, gól nélküli döntetlen a BVSC-stadionban, 45 perc után.

45. perc: 2 perc lesz az első félidő hosszabbítása.

43. perc: Borvető érkezett jól egy szegedi szögletre, fejelés helyett azonban egy ollózó mozdulatot mutatott be. A kapuson túljutott a labda, Király azonban a gólvonalról épp csak ki tudta kotorni a labdát.

35. perc: Újabb sárga, Gera Norbert szabálytalankodott a tizenhatos vonalához közel.

30. perc: Prosser beadására Óvári érkezett, miután lekezelte a labdát, lőtt, lövése azonban elakadt a hazai blokkban.

26. perc: Folytatódik a játék, Kovács hozhatja játékba a labdát.

24. perc: A játékvezető ivószünetet rendelt el a nagy meleg miatt.

Bár a Szeged birtokolta többet a labdát, komoly helyzetig nem jutott el (Fotó: Dömötör Csaba)

23. perc: Egy újabb megérdemelt sárga lap, most egy szegedi sárgult, Borvető csúszott be a zuglói kapusnak.

19. perc: Prosser kapott egy hosszú labdát a jobb szélen, Kovács azonban remekül jött ki a kapujából, és sikeresen szerelni tudta a szegedi támadót.

7. perc: Máris sárga lap, Májer csúszott oda fölöslegesen Óvárinak.

4. perc: Vernes tört be a tizenhatoson belülre, azonban egy szegedi védő kiszorította, nem tudta beadni a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A Szeged kezdhette el a meccset.

Nemsokára kezdődik a mérkőzés, a hazaiak tiszta kékben, míg a Szeged teljes fehér szerelésben lép majd pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három forduló óta nyeretlen, 14. helyen álló újonc BVSC-Zugló a bajnokágban még veretlen Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen.