Ac(z)élos Misleny, a baranyaiak a Budafok otthonában is győzelmet arattak

2023.08.27. 17:20
Fótyikék (pirosban) ezúttal sem tudták legyőzni a Kozármislenyt (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a forduló előtt listavezető Budafok a fordulót előtt hatodik Kozármislenyt fogadta. Az első félidőben a Budafok szerezte meg a vezetést, de a Kozármisleny fordítani tudott, és 2–1-es győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–2 (1–1)
Budapest,
Promontor utca, BMTE Sporttelep, 700 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Szilágyi Norbert, ifj. Varga Gábor)
BUDAFOK:Gundel-Takács – Csonka A., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. – Pintér Á., Németh M. (Sós M., 70.), Oláh B. (Bíró M., 70.), Kocsis B. (Szerető, a szünetben) – Kovács D. (Elek B., 81.), Merényi (Nagy G., a szünetben).Vezetőedző: Erős Gábor
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Gajág, Füredi, Turi – Nagy E. (Sági M., 73.), Kozics, Hegedűs M. (Horváth P., 61.) – Vajda R. (Major S., a szünetben), Tóth Z. (Nagy M. K., 57.), Molnár Á. (Barkóczi, 61.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Kovács D. (40. – 11-esből), ill. Kozics (42.), Horváth P. (83.)
Erős Gábor: – Az első félidőben nagy taktikai harc volt, a meleg rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Hiányérzetem van, hiszen a vezetés megszerzése után rögtön megbüntette egy hibánkat az ellenfél. A második félidőt jól kezdtük, megvoltak a lehetőségeink, de hiányoztak a jó megoldások a kapu előtt.
Aczél Zoltán:– Gratulálok annak a huszonkét embernek, aki ma a pályán volt, mert irreális körülmények között zajlott a mérkőzés. Nagyon sok ki nem kényszerített hibát csináltunk, ezt néha ki is használta az ellenfél. A második félidőt rosszul kezdtük, de egy váltás után mi jöttünk ki jobban a meccsből, nem érdemtelen a győzelmünk.

Ötödik alkalommal csapott össze egymással a Budafok és a Kozármisleny csapata, a forduló előtt listavezető fővárosiak most azért is küzdöttek, hogy a közös párharcaik történetében először ne a Baranya vármegyei csapat vonulhasson le győztesen a pályáról. Igaz, tavaly a pályán egy mérkőzést már nyertek a budafokiak a Misleny ellen, de végül jogosulatlan játék miatt az a három pont az aktuális ellenfélhez vándorolt.

A mai mérkőzést mindkét csapat óvatosan kezdte, az első 25-30 percben csak tapogatózó játékot láthattunk. Az egyetlen valamirevaló lehetőség Németh távoli lövése volt, de Lékai számára nem okozott gondot a védés. A 40. percben a bal oldalon futott hazai támadás, melynek végén Csonka centerezett, Kovács lövését pedig csak kézzel tudta blokkolni Gajág, a vendégek védője. A jogosan megítélt büntetőt Kovács értékesítette. Nem sokáig tartott azonban a hazaiak öröme, a 42. percben Vajda passza után Kozics 19 méterről a bal alsó sarokba lőtt.

A második félidő az elsőhöz hasonlóan kezdődött, sokáig egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk. Mindkét fél sokat cserélt, úgy tűnt, a Budafok bal oldalán Szerető beállítása bizonyul majd jó húzásnak, de remek kiugratása után Pintér nagy helyzetet hagyott ki a 74. percben. A másik oldalon szintén egy csereember, Horváth volt a főszereplő, ő azonban a 83. percben nem hibázott, és a bal alsó sarokba lőtt a bal oldalon felfejlődő akció végén. A folytatásban már nem született újabb gól, így a Budafok elvesztette veretlenségét, míg a Kozármisleny folytatta jó sorozatát. 1–2

Augusztus 28., hétfő
20.00:Budapest Honvéd–Szombathelyi Haladás (Tv:M4 Sport)

18. Mosonmagyaróvár6246–16–102

90+4. perc: VÉGE! A Kozármisleny fordított a Budafok otthonában és tovább menetel a bajnokságban. Köszönjük figyelmüket!

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

83. perc: GÓÓÓÓÓL! Megszerezte a vezetést a Kozármisleny! Az alapvonal közelében cselezgetett Nagy, majd középre tette a labdát Horváthnak, aki 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–2!

81. perc: Cserélt a Budafok, Kovács helyére Elek állt be.

79. perc: Kozics kapott sárga lapot.

74. perc: Szerető nagyszerű ütemben ugratta ki Pintért, aki a kilépő Lékai mellkasába lőtte a labdát.

73. perc: Cserélt a Misleny, Sági érkezett Nagy helyére.

71. perc: Bal szélről kapu elé lőtt labdára Barkóczi érkezett a kapu elé, de védőjét megelőzve is csak a jobb kapufa mellé tudott lőni.

70. perc: Kettőt cserélt a Budafok, Oláh helyére Bíró, Németh helyére Sós állt be.

68. perc: IVÓSZÜNET

67. perc: Major ugratta ki Barkóczit, aki az alapvonal közeléből a hosszú sarok irányába passzolt, de az érkező Horváth lemaradt a labdáról.

61. perc: Kettőt cserélt a Misleny, Molnár helyére Barkóczi, Hegedűs helyére Horváth érkezett.

57. perc: Cseréltek a vendégek, Nagy érkezett Tóth helyére.

A szünetben mindkét csapat cserélt, a Budafokban Merényi helyére Nagy, Kocsis helyére pedig Szerető állt be. A vendégeknél Major váltotta Vajdát.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Gyors gólváltást követően 1–1-s eredménnyel vonulhatnak pihenőre a csapatok.

45. perc: Kettő perc hosszabbítás következik.

43. perc: Kalmár Olivér kapott sárga lapot.

42. perc: GÓÓÓÓÓL! Vajda cselezgetett az alapvonalnál, majd visszapasszolt Kozicsnak, aki 19 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–1!

40. perc: GÓÓÓÓÓL! Kovács Dávid állt a labda mögé a jobbra vetődő kapus mellett higgadtan a bal alsó sarokba lőtt. 1–0!

40. perc: BÜNTETŐ! Csonka beadását Kovács vette le a hosszú saroknál, majd lövésébe Gajág ért kézzel, ezért a védő sárga lapot is kapott.

31. perc: Megint bizonytalankodott a hazai védelem, majd az üresen álló Molnár elé került a labda, aki két csellel tisztára játszotta magát, de 7 méterről a kapu mellé lőtt.

29. perc: Gundel-Takács hibája után Molnár elé került a labda, de nagyobb helyzetet nem tudtak kialakítani a vendégek.

24. perc: IVÓSZÜNET

22. perc: Németh Márió távoli, bal alsóba tartó lövését védte gyors vetődéssel Lékai Soma.

17. perc: Vajda csúszott rá késői ütemben Fótyik lábára, sárga lap.

11. perc: Csonka csúszott rá hátulról Hegedűs lábára, ez komolyabb szabálytalanságnak tűnt, mint az előző, de a sárga lap elmaradt.

6. perc: Füredi buktatta a szép cselekkel meginduló Pintért, sárga lap.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Egy perc néma csenddel emlékeztek a csapatok Benkő László, volt MLSZ-elnökre, aki a héten hunyt el 91. életévében.

Érkeznek a csapatok, a hazaiak piros-feketében, a vendégek világoskék-fehérben játszanak majd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a listavezető Budafok a hatodik Kozármisleny ellen.

ELŐZMÉNYEK

A Kozármisleny csapatánál sem panaszkodhatnak, hiszen a tavalyi rosszul sikerült szezon után az idei rajt jól sikerült. Az öt mérkőzésen három győzelmet szerző baranyaiak jelenleg a tabelle hatodik helyén foglalnak helyet.

Kiválóan kezdte a bajnokságot a Budafok, amely öt mérkőzésen négy győzelmet aratott és egyszer döntetlent játszott. A fővárosiak idénykezdete azért is mondható kiemelkedőnek, hiszen a piros-feketék a feljutással végződő 2019–2020-as bajnokságban öt forduló után mindössze kilenc szerzett ponttal álltak.

Amagyarfutball.hu adatbázisa alapjána két csapat eddig mindössze négy mérkőzést játszott egymással, ezek közül kettőt a másodosztályban, kettőt a harmadosztályban. Ezen négy mérkőzés közül mind a négyet a Kozármisleny tudta megnyerni, igaz egyet csak a zöld asztalnál. Történt ugyanis, hogy a 2022–2023-as, NB II-es bajnokság 11. fordulójában a Budafok hiába győzte le hazai pályán 3–0-ra a baranyaiakat, a fővárosi gárdában pályára lépett az a Szűcs Zsolt is, aki a mérkőzés előtti napon a Budafok második csapatának mérkőzésén kiállításra került, így nem léphetett volna pályára a másodosztályban. A Kozármisleny a találkozót megóvta, és meg is kapta a három pontot.