Hiába a hazai mezőnyfölény, a Siófok nyert Óváron

Pandur GergőPandur Gergő
2023.05.14. 16:50
Az Óvár egy hete legyőzte a Haladást, ma nem bírt a Siófokkal (Fotó: NS-archív)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 11. helyen álló Mosonmagyaróvár a 9. helyezett Siófokot látta vendégül. Az első félidőben öngóllal szerzett vezetést a Siófok, a második félidőben a hazaiak csak kapufáig jutottak, így 0–1-es végeredmény született.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–BFC SIÓFOK 01 (0–1)
Mosonmagyaróvár, 150 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Sinkovicz Dániel, Szilágyi Norbert)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita (Jasarevic, 86.), Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Gáncs (Puhtjejev, 71.), Végh B. – Korbély K. (Czingráber, 71.), Illés D., Szalka (Mayer Á., 86.) – Nagy Z. (Nagy K., 61.). Vezetőedző: Király József
SIÓFOK:Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Polényi, György N. (Hegedűs M., 58.), Szakály A., Varjas Z., Varga B. – Dénes (Nyitrai, 69.), Farkas B. (Horváth P., 69.). Vezetőedző:Dragan Vukmir
Gólszerző: Deák I. (34. – öngól)
Király József
: – Sokat tettünk azért, hogy szépen búcsúzzunk közönségünktől, de masszív védekezésének köszönhetően a Siófok elvitte a három pontot.
Dragan Vukmir: – Küzdelmes mérkőzésen nyertünk. Noha többet volt a labda hazaiaknál, gólhelyzetet nem tudtak kialakítani.

Az időjárás nem kímélte a csapatokat, illetve a pálya talaját sem, számítani lehetett rá, hogy a felek egyszerű futballt próbálnak meg játszani. Az első negyedórában a játékosok próbáltak hozzászokni a körülményekhez, és ez a hazaiaknak sikerült jobban. A 17. percben Korbély fordult le szép csellel a védőjéről, de lövése fölé szállt. Ezután a hazaiak akarata érvényesült, a 22. percben Illés is lövéssel próbálkozott kicsit távolabbról, de ő is fölé célzott. A 31. percben Szalka a 16-os sarkáról talált kaput, a vendégkapus védeni tudott. A 34. percben – mondhatni, meglepetésre – a Siófok szerzett vezetést, Szakály bal oldali szögletébe Deák csúsztatott bele szerencsétlenül, és a saját kapujába fejelt.

A második félidőben is a hazaiak próbálkoztak többször, a 64. percben Gáncs készített le Illésnek a 16-oson belül, de a labda a bal kapufán csattant. A 80. percben Puhtjejev fordult le és lőtt, a vendégkapus azonban védeni tudott. A mérkőzés további szakaszában a vendégek hárítani tudták a hazai próbálkozásokat, így a végeredmény 0–1 lett.

90+4: Vége a mérkőzésnek.

4 perc lesz a hosszabbítás.

86. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Szalka helyére Mayer érkezett, míg Simita helyét Jasarevic vette át.

80. perc: Puhtjejev kapott labdát a 16-os előtt, majd lefordult és lőtt, de a kapus védeni tudott.

71. perc: Gáncs helyett Puhtjejev, Korbély helyett Czingráber érkezett.

69. perc: Farkas Balázs helyére Horváth Péter érkezett, míg Dénes helyére Nyitrai érkezett.

64. perc: Gáncs készített le Illésnek, aki egyből lőtt, de a labda a bal kapufán csattant.

61. perc: Nagy Zoárd helyére Nagy Kevin érkezett.

58. perc: György helyett Hegedűs Márk lépett pályára.

50. perc: Ismét Illés próbálkozott 20 méterről, de a labda centikkel ment el a kapufa fölött.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek.

34. perc: GÓÓL! Szakály bal oldali szögletébe Deák csúsztatott bele szerencsétlenűl a röviden, így a hazai védő a saját kapujába fejelt. 01

31. perc: Szalka eresztett el egy lövést a 16-os sarkáról, de a vendégek kapusa védeni tudott.

25. perc: Vágó kapott sárga lapot.

22. perc: Illés tolta be a labdát két vendég játékos közé és lőtt 23 méterről, de nem sokkal fölé ment a lövés

17. perc: Korbély fordult le a védőjéről egy gyönyörű csellel, de a lövésnél nem célzott elég pontosan, a labda kapu fölé szállt.

1. perc: A hazaiak indították útjára a labdát.

A vendégek tiszta fehérben, míg a hazaiak fekete mezben lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a már biztos bennmaradó, öt találkozó óta veretlen Mosonmagyaróvár a Siófok ellen, amely az elmúlt nyolc meccsén nem talált legyőzőre.