Hat perc alatt fordítva nyert a Szeged

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.04.02. 16:50
A szegedi Temesvári Attila (jobbról) határozottan védekezett (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Tiszakécskét fogadta. A vendégek a második félidő elején vezetéshez jutottak, a hazaiak ezután hat perc alatt fordítottak, így a kihagyott szegedi 11-es is belefért.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–TISZAKÉCSKEI LC 2–1 (0–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 926néző. Vezette: Jakab Árpád (Szécsényi István, Szalai Dániel)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Könczey, Temesvári, Tóth B., Kővári (Szilágyi Z., 11.) – Farkas A., Szatmári L. (Rácz B., 56.) – Prosser (Kundrák, 56.), Szakály D., Papp Á. (Haruna, 86.) – Bíró B. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
TISZAKÉCSKE: Antal B. – Máté Zs., Kiprich D., Csáki, Vajda – Balázs B. (Horváth Z., 78.), Szekér, Pongrácz, Erdei (Vólent, 78.) – Biben, Kenechukwu. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Rácz B. (65.), Bíró B. (71.), ill. Biben (50.)
Alekszandar Sztevanovics: – Büszke vagyok a srácokra, mert a kihagyott 11-es és a második félidő elején kapott gól után felálltunk, és fordítottunk. Nagy győzelmet arattunk, így önbizalommal telve mehetünk neki a bajnokság hajrájának.
Klausz László: – Nem tehetek szemrehányást a játékosoknak, mert a hozzáállásuk példamutató volt. Úgy érzem, rászolgáltunk volna a döntetlenre, sajnálom, hogy pont nélkül távozunk Szegedről.

Az első két kapura lövési kísérlet a vendégeké volt, akik főleg a frissen igazolt nigériai támadót, Kenechukwut keresték a labdákkal. Erdei Carlo kísérlete már kaput talált, Takács Jánosnak kellett fölé tolnia a labdát. A meccs ezen szakaszában, az első negyedben egyértelműen a Tiszakécske akarata érvényesült. A 31. percben viszont nagy esélyt kapott a Szeged, amikor a 16-oson belül Prosser Dánielt a kifutó Antal Botond elütötte, ám a sértett fölé lőtte a büntetőt.

A szünet előtt Balázs Benjáminnak volt még egy helyzete, de hosszan szöktette magát, Takács J. pedig határozottan lépett ki a kapuból.

Rögtön vendéggóllal indult a második félidő, Biben Barnabás érkezett a kapu elé, és lőtt a hálóba, 0–1.

A szegediek aránylag gyorsan tudtak válaszolni, a 65. percben Rácz Balázs csúsztatott fejesével, majd hat perc múlva már vezettek is a kapu előtt magát jól feltaláló Bíró Bence találatával, 2–1.

A Szeged még úgy is megnyerte a nem túl magas színvonalú találkozót, hogy 11-est hibázott, hátrányban volt, viszont jól szálltak be a cseréi, és ennek köszönhetően tudott fordítani és végül nyerni.

Április 3.
20.00:MTK Budapest–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny29581631–52–2123

90+7. perc: vége a mérkőzésnek.

90+6. perc: Szilágyi és Szekér kapott sárgát.

90. perc: 5 perc a ráadás.

90. perc: Takács J. védett megint Horváth Z. fejese után.

88. perc: Takács J. kapott sárgát időhúzásért.

A szegedi védők egyszer hibáztak (Fotó: Gémes Sándor)

87. perc: Horváth Z. érkezett Vajda bal oldali beadására, melléfejelt.

86. perc: Pongrácz estében lőtt, Takács J. másodszorra tudta megfogni a labdát.

86. perc:a megsérült Papp Á.helyéreHaruna érkezett.

83. perc: Kundrák, majd Rácz B. lövését öklözte ki Antal B.

78. perc: Erdeihelyett Vólent és Balázs B. helyett Horváth Z. érkezett.

72. perc: Csáki kapott sárga lapot.

71. perc: GÓÓÓÓL! Szegedi szabadrúgás után érkezett a kapu elé a labda, Szilágyi megcsúsztatta, a hosszún mentettek Temesvári elől, a kipattanót Bíró B. közelről lőtte a kapuba, 2–1

65. perc: GÓÓÓL! Bal oldali szegedi beadás után Rácz B. fejelte a labdát a bal alsó sarokba, 1–1

56. perc:szegedi cserék: Szatmári L.helyett Rácz B., míg Prosser helyett Kundrák érkezett.

A fehér mezes tiszakécskeiek szerezték meg a  vezetést (Fotó: Gémes Sándor)

50. perc: GÓÓÓÓL! Jobb oldali szegedi labdavesztés után Szekér lapos beadásából Biben lőtte a labdáta jobb alsó felé, a labda a kapufáról pattant a hálóba, 0–1

46. perc: folytatódik a mérkőzés.

45+3. perc: vége az első félidőnek.

45. perc: 3 perc a ráadás.

43. perc: Balázs B. ugrott ki a védők közül, ám hosszan szöktette a labdát, így Takács J. időben kiért, és mentett.

36. perc: Szilágyi Z. fejelt fölé 9 méterről szöglet után.

Nagy küzdelem volt a labdáért (Fotó: Gémes Sándor)

32. perc: Prosser fölé rúgta a labdát.

31. perc: Antal sárgát kapott.

31. perc: szegedi 11-es.Prossert ütötte el Antal a 16-oson belül, büntető!

23. perc: Erdei jó 30 máterről lőtt, Takács J. tolta fölé a kapu közepébe tartó labdát.

Szakály Dénes (jobbról) és Erdei Carlo szeme a labdán. (Fotó: Gémes Sándor)

21. perc: a frissen igazolt nigériai támadó, Kenechukwu lőtt ballal a 16-os körívéről a jobb felső sarok fölé jócskán.

17. perc: Máté lövése laposan érkezik kapura, Takács J. biztosan fogja.

11. perc: kényszerű szegedi csere: Kővári megsérült, helyére Szilágyi érkezik.

6. perc: Biben kapott labdát a védők mögött, mellel átvette a 16-oson, Kenechukwu pedig rosszul találta el, a labda felpörgött, majd Takács J. kezébe hullott.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Mindkét oldalon vannak hiányzók: a szegedieknél Gajdos Zsolt és Géresi Krisztián, míg a tiszakécskeieknél Zamostny Balázs nem állhat a csapat rendelkezésére.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi két találkozóját megnyerő, hatodik Szeged az előző négy bajnokijából hármat elbukó és csak egyet megnyerő Tiszakécske ellen.