Papp Áron gólja döntött Szegeden

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2022.11.13. 14:50
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a negyedik helyen álló Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Csákvárt fogadta, és a fiatal, saját nevelésű Papp Áron góljával 1–0-ra legyőzte.
A szegedi Gajdos Zsolt (jobbról) gólt ugyan ezúttal nem szerzett, de győzelemnek örülhetett (Fotó: Karnok Csaba)

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (1–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 1000 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Könczey, Szilágyi Z., Temesvári, Tóth B. – Farkas A., Szakály D. (Szatmári, 90+2.) – Papp Á. (Sipos Sz., 67.), Gajdos, Kundrák (Kővári, 57.) – Bíró B. (Haruna, 67.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Alaxai, Vaskó, László N. – Mészáros D.(Fejős, 57.), Körmendi (Janyickij, 81.) – Torvund (Magyar, 81.), Kártik (Gazdag, 57.), Baracskai (Tamás N., 71.) – Hornyák.Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Papp Á. (37.)
Alekszandar Sztevanovics:
– Nagyon nehéz meccs volt, hiszen nagy nyomás nehezedett ránk. Sok lehetőségünk volt, hogy megragadjunk a top négyben, eddig ezzel nem éltünk, és éppen ezért volt ez is nehéz találkozó. A Csákvár gyors és lendületes csapat, örülünk, hogy legyőztük, illetve köszönjük a szurkolóknak, hogy a Diósgyőr elleni vereség után is mellettünk állnak.
Tóth Balázs:
– Bosszantó így kikapni, egyetlen góllal. Tudtuk, hogy a Szeged erős, masszív csapat nagy célokkal. A meccs elején idegesek voltunk, ez az első félidő végéig kitolódott, akkor hibáztunk, és a Szeged könnyű gólt szerzett. A szünet után megvoltak a lehetőségeink, de a helyzetek befejezéséhez hiányzik még a rutin.

Jól kezdte a meccset a hazai alakulat, két percen belül kétszer is eljutott a csákvári 16-oson belülre, de előbb Bíró Bence lábáról szedték le a labdát a védők, majd Zelizi Patrik vetődött rá a szegedi támadó előtt lévő labdára. Jött utána Szakály Dénes szabadrúgása, amelyből éles szögből az oldalhálóba lőtt, majd Gajdos Zsolt lépett ki, lövése után Zelizi Patrik magához ölelte a laposan érkező labdát. A félidő középső szakasza már nem volt ennyire eseménydús, bár az iramra nem lehetett panasz, és a párharcokba is keményen, bátran léptek bele a játékosok.

A 37. percben szép támadás végén szerzett vezetést a Szeged: Könczey Márk remek ütemben ugratta ki Papp Áront a jobb oldalon, a saját nevelésű játékos a 16-oson belül jobbra tolt egyet a labdán, majd a kapus mellett a hálóba gurított, 1–0.

Láthatóan jelentős erőket mozgósított a Csákvár az egyenlítés érdekében, Murka Benedek például Hornyák lövésszerű passza után az ötösről nem tudta a kapuba juttatni a labdát. Beszorult a Szeged, átvette az irányítást a vendégegyüttes, sokasodtak a beadások a hazai kapu előtt, ám a Csákvár nem tudott mit kezdeni a mezőnyfölénnyel és a labdabirtoklással még a második félidőben sem.

20. Kozármisleny17331115–34–1912

90+3. perc: vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90+2. perc: Szakály D. helyett Szatmári érkezett.

90. perc: 3 perc a ráadás.

88. perc: Fejős kapott sárgát.

82. perc: Torvund helyett Magyar és Körmendi helyett Janiyckij érkezett.

72. perc: Kővári kapott sárgát.

71. perc: Baracskai helyére Tamás N. érkezett.

67. perc: Bíró B. helyett Haruna, Papp Á. helyett Sipos Sz. érkezik.

63. perc: Murka az ötösről nem tudta a kapuba juttatni a labdát Hornyák rosszul sikerült lövése után.

A sárga mezes csákváriak nem tudták bevenni Takács János (labdával) kapuját (Fotó: Karnok Csaba)

61. perc: bal oldali beadás után Hornyák csúsztatta a labdát Takács J. kezébe.

60. perc. Szakály D. kapott sárgát.

57. perc:Kundrák helyére Kővári érkezett. Illetve Kártik helyére Gazdag, Mészáros helyére Fejősjött.

56. perc:Körmendi kapott sárgát.

53. perc: Hornyák lövését blokkolta szögletre Temesvári.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: vége az első félidőnek.

45. perc: egy perc a ráadás.

A szegedi Kundrák Norbert (jobbról) sokat küzdött a csákvári védőkkel (Fotó: Karnok Csaba)

45. perc: Farkas A. a 16.oson kívülről, 18 méterről lőtte a labdát egy méterrel a kapu mellé.

44. perc: Mészáros D. sárga lapot kapott.

42. perc: Torvund 24 méteres szabadrúgásból lőtte a labdát egy méterrel a jobb felső sarok mellé.

...és jogos a társak gratulációja Papp Áronnak (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)

A szegedi gól pillanata: Papp Áron (jobbról) már tudja, hol köt majd ki a labda (Fotó: Karnok Csaba)

37. perc: GÓÓÓÓÓL! Könczey ugratta ki Papp Áront, aki tolt egyet a labdán, és a kapus mellett a kapu közepébe lőtte a labdát, 1–0

35. perc: Tóth B. jobbal lőtt jó pár méterről fölé a 16-oson kívülről, balról.

30. perc:Szilágyi fejelt nyolc méterről egy lehulló labdába, de erőtlen volt, Zelizikezébe pattant a labda.

27. perc: Papp Á. jobb oldali lapos beadásáról maradtak le középen a társak.

Vaskó (sárgában) és Temesvári fejpárbaja a szegedi légtérben

19. perc: Vaskó kapott sárgát.

13. perc: Papp Á.kapott sárgát kapott.

7. perc:Gajdos lépett be a 16-oson belülre, lapos lövése után Zelizi kezében landolt a labda.

6. perc: Szakály D. balról éles szögből rúgta kapura szabadrúgásból a labdát, amely az oldalhálóban landolt.

1. perc:elkezdődött a mérkőzés. A Szeged kék-fekete szerelésben, míg a vendégek tiszta sárgában játszanak.

A szegediek a hétközi kazincbarcikai meccshez képest egy helyen változtattak: a fiatal szabálynak megfelelve Papp Áron került be a kezdőbe Rédling Kevin helyett.

A Csákvár már nem aprózta el ennyire, Tóth Balázs edző a Diósgyőrrel szemben 3–0-ra alulmaradó csapathoz képest összesen hét helyen változtatott.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a feljutásra pályázó Szeged és az őszi szezon második félidőben szépen szereplő Csákvár egymással.