NB II, Kelet: kiállt a Vác, 2-0-ról bukott a Békéscsaba

2013.03.23. 17:25
George Menougong góllal járult hozzá a sárga mezes Mezőkövesd győzelméhez a Vasas ellen (Fotó: Havran Zoltán)
Az éllovas Békéscsaba kétgólos előnyről 3–2-re kikapott a Szolnoktól hazai pályán a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 19. fordulójában. A szombati játéknap kisebb szenzációja, hogy a Dunakanyar-Vác az előző két fordulóval ellentétben kiállt mérkőzésére, igaz, 1–0-ra kikapott Orosházán. Az esti rangadón a Vasas hazai pályán 3–2-e kikapott a Mezőkövesdtől.

A békéscsabaiak jól kezdtek a Szolnok ellen, 35 perc elteltével Leucuta büntetőjével és a kolumbiai Mosquera első csabai góljával 2–0-ra vezettek. A vendégek az első félidőben szépítettek, majd a hajrában Busai Attila ollózásával és Nagy István lövésével kétszer is mattolták az elalvó békéscsabai védelmet. A Mezőkövesd után a bennmaradásért küzdő Szolnok a második csapat, amelyik győzni tud Békéscsabán ebben a szezonban. A kisszámú hazai szurkolótábor Dajka László vezetőedző távozását követelte, illetve Pásztor Józsefet éltette a lefújás után, némi dulakodásra is sor került – írta beszámolójában a beol.hu.

Az esti mérkőzésen a Vasas hazai pályán 3–2-re kikapott a Mezőkövesdtől, így nem tudta átvenni a tabella első helyét a Békéscsabától. A Mezőkövesd már a második percben előnyt szerzett Petneházi Márk megpattanó lövésével, és bár a Vasas Lucas fejesével gyorsan egyenlített, a 18. percben Petneházi újabb lövését követően újra a vendégeknél volt az előny. A Békéscsaba hazai vereségének ismeretében az angyalföldiek a második félidőben már az első hely reményében veselkedtek neki a fordítási hadműveletnek, de Véber György csapata továbbra is uralta a játékot, és a 64. percben George Menougong növelte az előnyt. A csereként beálló Szilágyi Péter révén a Vasas szépített az utolsó negyedóra kezdetén, de a folytatásban csak helyzetekre futotta játékosai erejéből, így maradt a 3–2 a vendégeknek – a Vasas négyes győzelmi sorozat után veszített, a Mezőkövesd zsinórban harmadszor nyert.

Nem sikerült az új edző, Lucsánszky Tamás bemutatkozása: a Nyíregyháza 2–0-ra kikapott az Újpest FC B vendégeként. A lila-fehérek Zamostny Balázs lövésével az első félidő derekán szerezték meg a vezetést a Nyíregyháza ellen, majd a második játékrész elején Lázár Bence indításából Horváth Richárd belőtte a második gólt is. Az újpestiek sorozatban a harmadik hazai bajnokijukat nyerték meg.

A tulajdonosi viszály eredményeképp a Dunakanyar-Vác az előző két fordulóban nem állt ki, szombaton azonban befutott Orosházára. A Duna-partiak csapata helyt is állt, a hazaiaknak egészen a 81. percig várniuk kellett Alekszandar Petrovics győzelmet jelentő góljára.

A Kazincbarcika az első félidőben kétgólos előnyt szerzett a Ferencváros második csapata ellen, így már akkor körvonalazódott, hogy Kiprich József lendületben lévő csapata zsinórban negyedik bajnokiját is megnyeri. A második félidőben a Fradi is szerzett két gólt, de csak konzerválni tudta a különbséget – Lipcsei Péter legénysége zsinórban harmadszor veszített a bajnokságban, és az Újpest FC B mögé szorult a tabellán.

NB II, KELETI CSOPORT, 19. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SZOLNOKI MÁV 2–3 (2–1)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Berényi (Farkas B., Becséri G.)
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Tolmbaye, Varga N., Botis, Juhász Gy. – Raducu, Méndez, Randjelovics (Obot, 63.), Majoros (Viczián, 85.) – Mosquera, Leucuta. Vezetőedző: Dajka László
SZOLNOK: Tóth Z. – Vári, Grúz, Gyagya, Fritz – Busai, Sipeki (Lengyel B., 74.), Mile, Faggyas (Mundi R., 52.) – Nagy I., Szepessy (B. Tóth, 60.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Leucuta (11-esből, 1–0), a 13., Mosquera (2–0) a 35., Raducu (öngól, 2–1) a 40., Busai (2–2) a 77., Nagy I. (2–3) a 84. percben
Dajka László: – Kitűnően kezdtük a mérkőzést, aztán az öngól megzavarta a csapatot. A második játékrészben elkövetett hibák vezettek a vereséghez.
Kis Károly: – Gyenge kezdés után ritmust váltott a csapat, és végül megérdemelten nyertünk a bajnokaspiráns otthonában.

VASAS–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 2–3 (1–2)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1000 néző. Vezette: Szilasi (Huszár, Aradi)
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Lucas, Nikolov (Mehmedagic, a szünetben) – Recklet (Deyvison, a szünetben), Cseke – Popovics, F. Thiago, Hohmann – Ch. Wilson, Bobo (Szilágyi P., 73.). Vezetőedző: Dirk Berger
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs., Szalai V., Lakatos B., Éles – Farkas B. – Dobos (Kardos N., 89.), Petneházi (Bagi, 84.), Bognár I. – G. Menougong, Hamar Á. (Bogdány Cs., 76.). Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Petneházi (0–1) a 2., Lucas (1–1) a 11., Petneházi (1–2) a 18., G. Menougong (1–3) a 65., Szilágyi P. (2–3) a 75. percben
Dirk Berger: – Álmosan és idegesen kezdtük a mérkőzést, ez gyorsan meg is bosszulta magát. Később is bután, fegyelmezetlenül futballoztunk, ezért vesztettünk.
Véber György: – Óriási küzdelemben megérdemelt győzelmet arattunk.

ÚJPEST FC B–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–0 (1–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 150 néző. Vezette: Kiss N. (Kóbor, Butkai)
ÚJPEST: Horváth T. – Szokol, Rubus, Litauszki, Pollák – Dombai V., Erős R., Banai B., Horváth R. – Lázár B. (Toricska, 82.), Zamostny (Bodnár I., 76.). Edző: Víg Péter
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Patály, Dajka L., Djurovics, Ur (Lukács B., 89.) – Minczér, Davidov (Reznek, 56.) – Katona Gy. (Germán, 72.), Bárányos, Pákolicz – Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Zamostny (1–0) a 27., Horváth R. (2–0) a 47. percben
Víg Péter: – Dinamikusan és fiatalos lendülettel játszottunk, ez végre győzelmet eredményezett.
Lucsánszky Tamás: – Gyámoltalanul és alkalmazkodóan futballoztunk, az Újpest B minden csapatrészben jobb volt.

OROSHÁZA FC–DUNAKANYAR-VÁC 1–0 (0–0)
Orosháza, 200 néző. Vezette: Varga L. (Bozó, Kelemen A.)
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D. (Szabó T., 75.), Futaki, Milenkovics, Makra – Végh A. (Petrovics, 67.), Ondrejó, Varga R. (Kerekes I., 82.), Kerepeczki – Tóth D., Bernáth. Vezetőedző: Major László
VÁC: Rácz M. – Króner, Páles, Benke, Gulyás M – Király P. (Gulyás G., 82.), Rása, Farkas P. (Kelemen P., 80.), Kákonyi – Rusvay, Papp K. (Sorecz, 86.).
Gólszerző: Petrovics (1–0) a 81. percben
Major László: – Nem tudom, mi lesz a Vác sorsa, de mi legyőztük, és remélem, megkapjuk a három pontot is.
A váciaknál egyetlen edző sem rendelkezik érvényes licenccel, amelynek következtében hivatalosan csak a gyúró, Bartyik Balázs ült a kispadon, a vendégcsapatból senki sem nyilatkozott.

KAZINCBARCIKAI SC–FERENCVÁROS II 4–2 (2–0)
Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Karakó (L. Tóth, Kulcsár J.)
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Kiprich D., Komlósi, Fotyik, Horváth Sz. – Jeremiás (Nagy M., 62.), Kovács P., Fehér B., Tátrai (Bogáti, 62.) – Casado, Vólent (Salvador, 88.). Vezetőedző: Kiprich József
FERENCVÁROS: Rácz G. – Simita, Vattai, Erdei G., Birtalan J. – Kónya – Pantelis (Kleizer, 82.), Nyilasi B., Peszmeg (Erdei V., 19.), Papp M. (Kárász, 69.) – Nehéz. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Simita (öngól, 1–0) a 14., Tátrai (2–0) a 41., Vólent (3–0) az 54., Nehéz (11-esből, 3–1) az 58., Casado (4–1) a 79., Erdei V. (4–2) a 83. percben
Kiprich József: – Elgondolkodtatott, hogy az első félidőben nem találtuk el a játék ritmusát. Szerencsére a folytatásban feljavultunk, s bár kaptunk két gólt, elégedett vagyok.
Lipcsei Péter: – Elismerés illeti fiatal csapatomat, amelynek játékosaival teljes mértékben elégedett vagyok. Ez a fél esztendő egyébként számomra a jövő csapatának építéséről szól.

SZEGED 2011–CEGLÉDI VSE 0–0
Algyő, zárt kapuk mellett. Vezette: Böcskei (Pápai, Buzás)
SZEGED: Belecsan – Farkas M., Petrók, Tóth I., Dedics (Geiger, 75.) – Markovics, Sztipancsevics (Farkas Z., 61.), Ulviczki – Kéri (Varga B., 61.), Timm, Kis R. Vezetőedző: Gálhidi György
CEGLÉD: Miski – Farkas I., Miklósvári, Makrai, Juhász D. – Nagy L. – Kenderes, Koncz, Szkunc (Markó, 84.) – Kiss T. (Medgyesi, 68.), Kormos. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gálhidi György: – Az első félidőben a Cegléd, a szünet után mi futballoztunk jobban, és a helyzetek alapján közelebb álltunk a győzelemhez.
Ványi Zsolt: – Az első félidőbeli jó játékunkat nem tudtuk átmenteni a folytatásra. Pozitívum, hogy kapott gól nélkül harcoltuk ki a döntetlent.

A Ceglédtől két pontot levontak.
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba