NB II, Nyugat: újabb győzelmet aratott a Puskás Akadémia

2013.03.23. 17:11
A veretlen listavezető Puskás Akadémia FC 2–0-ra győzött Pakson, nyert a Kozármisleny is, ellenben az Ajka hazai pályán alulmaradt a Veszprémmel szemben a labdarúgó NB II szombati játéknapján, a Nyugati csoport 19. fordulójában.

A listavezető Puskás Akadémiával ebben a szezonban még egyszer sem fordult elő, hogy egymás után kétszer győzelem nélkül maradjon. A legutóbbi kozármislenyi 1–1 után tehát „győzelemre volt ítélve” Benczés Miklós csapata, és a 34. percben Zsolnai Róbert egy eladott labdával megugorva be is lőtte a vezető gólt a Paks II ellen. A hajrában Zsolnai a kezezés miatt befújt büntetőből még egyszer a kapuba talált, biztossá téve a győzelmet. Puskás Akadémiával ebben a szezonban még egyszer sem fordult elő, hogy egymás után kétszer győzelem nélkül maradjon. A legutóbbi kozármislenyi 1–1 után tehát „győzelemre volt ítélve” Benczés Miklós csapata, és a 34. percben Zsolnai Róbert egy eladott labdával megugorva be is lőtte a vezető gólt a Paks II ellen. A hajrában Zsolnai a kezezés miatt befújt büntetőből még egyszer a kapuba talált, biztossá téve a győzelmet.

Kozármislenyben ebben a szezonban egyetlen vendégcsapat sem tudott nyerni, kicsi volt a valószínűsége, hogy éppen a sereghajtó Baja töri meg a tendenciát. Nem is így történt, a mislenyiek magabiztosan nyertek, így őrzik a tabella második helyét.

A harmadik helyezett FC Ajka a két héttel ezelőtti szigetszentmiklósi vereség után újra pont nélkül maradt: vendége, a Veszprém az első félidő hajrájában kétgólos előnyt szerzett, és az Ajka – amely eddig veretlen volt hazai pályán ebben a bajnokságban – csak szépíteni tudott.

Szigetszentmiklóson gólzáporos első félidőt láthattak a nézők: a vendég zalaegerszegiek kétszer is megszerezték a vezetést, a hazaiak azonban mindkétszer egyenlítettek. A második félidőben csupán egy gól esett, a hazaiak légiósa, Guillaume Khous lőtte egy hajrábeli kavarodás végén, így az SzTK 3–2-re legyőzte a ZTE-t a mindkét csapatnak roppant fontos meccsen.

A Tatabánya megtörte négy forduló óta tartó hazai nyeretlenségi szériáját: Csertői Aurél csapata éppúgy 1–0-ra győzte le a Csákvárt, ahogyan az őszi szezonban is.

A Soproni VSE a megelőző öt bajnokijából egyet sem tudott megnyerni, Szabó László távoli lövése az első félidő hajrájában azonban megtörte a jeget, az SVSE nyert a Haladás II ellen. Hegedűs János, a hazaiak játékosa a második félidőben rosszul esett, kórházba szállították, ahol csípőzúzódást állapítottak meg nála.

Az esti mérkőzésen a Gyirmót hazai pályán 3–2-re legyőzte a Kaposvári Rákóczi második csapatát. Az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek egyenlítettek, végül Illés Gyula 78. percbeli közeli lövése döntött a Gyirmót javára.

NB II, NYUGATI CSOPORT, 19. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

PAKSI FC II–PUSKÁS AKADÉMIA 0–2 (0–1)

Paks, 100
néző. Vezette: Kulcsár K. (Hofbauer, Makkosné)
PAKS: Csernyánszki – Pap M., Berkó, Laták, Czinger – Sifter, Pintér N. (Kesztyűs, 67.), Lázok, Heffler N. (Blatt, a szünetben) – Pap R. (Rab, 78.), Feil. Edző: Lengyel Ferenc
PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Papucsek, Fabio (Nagy Zs., 83.) – Tóth B., Polonkai, M. Luque (Gajdos, 73.) – Baracskai (Kleinheisler, 54.), Zsolnai, Nagy D. Edző: Benczés Miklós
Gólszerző: Zsolnai (0–1) a 34., Zsolnai (11-esből, 0–2) a 81. percben
Kiállítva: Berkó (második sárga lap után) a 80. percben
Lengyel Ferenc: – Ma sem vallottunk szégyent, de képzettebb ellenfelünk megérdemelten nyert.
Benczés Miklós: – Jelentősen megerősített Paksot sikerült jó játékkal legyőznünk.

KOZÁRMISLENY FC–BAJAI LSE 3–0 (1–0)
Kozármisleny, 200 néző. Vezette: Farkas T. (Takács G., Lémon)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Erőss, Kovács T., Romics, Fenyvesi – Karacs, Szabó B., Berdó (Nagy D., 63.), Bjelanovics (Zsdrál, 85.) – Birtalan B. (Boda J., 79.), Városi. Vezetőedző: Szabó Zsolt
BAJA: Tulipán – Hajnal G., Szabó Gy., Farkas A., Szénási – Turcsik, Illés D. (Szabó Sz., 78.), Szentgyörgyi, Turi T. (Deszpotovics, 57., Szilasi, 84.) – Szöllősi T., Csokics. Vezetőedző: Goretich Gábor
Gólszerző: Szabó B. (1–0) a 38., Bjelanovics (2–0) a 64., Városi (3–0) a 79. percben
Szabó Zsolt: – Tudtuk, hogy nehéz ellenfél lesz a Baja, készültünk a felállt védelemre, s végül időnként jó játékkal nyertünk.
Goretich Gábor: – Nem nőttünk fel a feladathoz, és amíg öncélúan és felelőtlenül játszunk, ez lesz az eredmény. Többet vártam csapatomtól.

FC AJKA–VESZPRÉM FC 1–2 (0–2)
Ajka, 300 néző. Vezette: Veizer (Berettyán, Varga Zs.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Pavliczky (Szabó P., 75.), Horváth A., Kanta Sz., Czanik (Kovács Zs., 66.) – Mihalecz P., Sowunmi. Vezetőedző: Németh Zoltán
VESZPRÉM: Kovács A. – Nagy Á., Császár, Berde (Radványi, 82.), Bosnjak – Tóth F., Hevesi-Tóth, Molnár Z., Osváth (Szabó Zs., 76.) – Thiago, Honma (Nikolin, 76.). Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Honma (0–1) a 37., Thiago (11-esből, 0–2) a 43., Mihalecz P. (1–2) a 73. percben
Kiállítva: Hevesi-Tóth (második sárga lap után) a 90. percben
Németh Zoltán: – Mindent megtettünk a győzelemért, ellenfelünk két helyzetéből kettőt belőtt, mi pedig a sok lehetőség közül csupán egyet.
Nagy Tamás: – A csapat nagyon megdolgozott a győzelemért, külön köszönjük lelkes szurkolóink támogatását.

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–ZALAEGERSZEG 3–2 (2–2)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Solymosi (Horváth R., Varga II G.)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Horváth L. – Milos, Jakovljevics, Dudic – Kvekveskiri, Barna Zs. – Cziráki, Khous (Mamadou, 90.), Kollega (Deutsch, 76.) – Fekete Á., Besztercei (Urbán G., 85.). Vezetőedző: Zoran Kuntics
ZALAEGERSZEG: Jahic – Simonfalvi, Nánási, Bogunovics, Nagy Z. (Hajdú N., 56.) – Sluka, Kocsis A. – Babati (Szegleti, a szünetben), Frizoni (Babos, 83.), Grbics – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Frizoni (0–1) a 4., Besztercei (1–1) a 8., Grbics (1–2) a 28., Cziráki (2–2) a 34., Khous (3–2) a 88. percben
Zoran Kuntics: – Úgy készültünk, hogy ellenfelünk Darko Pavicsevicsre íveli a labdákat, mégis volt gondunk az első félidőben. Reálisabb eredmény lenne a döntetlen, de kis szerencsével győztünk egy jó csapat ellen.
Preisinger Sándor: – Irányítottuk a mérkőzést, mégis veszítettünk. Több helyzetünk volt, és csak magunkat okolhatjuk, hogy gólokat kaptunk.

FC TATABÁNYA–CSÁKVÁRI TK 1–0 (1–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 300 néző. Vezette: Iványi Z. (Király K., Szvetnyik)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Djurics, Izing, Törtei – Bakos, Oláh G. (Kovács I., 84.), Huszák – Skriba, Csovics (Weitner, 63.), Frank (Móri, 63.). Vezetőedző: Csertői Aurél
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Racskó, Buruc, Odé – Domokos, Csordás Sz., Imrik (Sötét, 71.) – Vinicius (Domonyi, 65.), Molnár Cs., Feik (Burányi, a szünetben). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Huszák (1–0) a 3. percben
Csertői Aurél: – Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de a mély talajú pályán időnként jól játszottunk. Az egy nulláért is három pont jár.
Bognár György: – A mezőnyben jók voltunk, de helyzeteinket nem sikerült gólra váltani. Végjátékunknál hiányzott egy kis plusz.

HALADÁS II–SOPRONI VSE 0–1 (0–1)
Szombathely, Illés Akadémia, zárt kapuk mögött. Vezette: Berke (Kulman, Nagy T.)
HALADÁS II: Mursits – Búrány, Szeles, Devecseri Sz., Farkas M. – Rajos, Iszlai – Czafit (Tóth L., 80.), Hegedűs J. (Medgyes, 61.), Németh M. – Simon A.. Edző: Tóth László
SOPRON: Dénes – Fazakas, Bognár Zs., Vadas, Mészáros M. – Varga G., Pintér A., Deme, Fazekas N. – Bali, Szabó L. Vezetőedző: Bücs Zsolt
Gólszerző: Szabó L. (0–1) a 42. percben
Tóth László: – Egy kapura lövés eldöntötte a három pont sorsát.
Bűcs Zsolt: – Küzdelmes mérkőzésen végig egyenletes teljesítményt nyújtva, győztünk.

GYIRMÓT FC GYŐR–KAPOSVÁR II 3–2 (1–1)
Győr-Gyirmót, 300 néző. Vezette: Mészáros I. (Márton, Mohos)
GYIRMÓT: Deli – Regedei (Varga L., 73.), Csizmadia, Balog Z., Gévay – Cseri, Tölgyesi (Erős G., 67.), Lázár P., Illés Gy. (Nagy II G., 85.) – Magasföldi – Oross. Vezetőedző: Csank János
KAPOSVÁR II: Posza – Kuckó (Földes, 70.), Pedro, Zmukics, Kiss A. – Fotiasz (Horváth Á., 85.) – Thian, Bőle, Böjte P., Házi (Böröczky, 80.) – Diallo. Edző: Barna László
Gólszerző: Csizmadia (öngól, 0–1) a 18., Gévay (1–1) a 24., Magasföldi (2–1) a 48., Bőle (2–2) a 61., Illés Gy. (3–2) a 78. percben
Csank János: – Kiváló mérkőzést játszottunk, amit védelmünk bizonytalansága tett nehézzé, de megérdemelt győzelmet arattunk szervezett vendégeinkkel szemben.
Barna László: – Jó iramú mérkőzésen rengeteg helyzetet és több gólt is láthattunk, de pont nélkül távozunk. Bizalomra ad okot, hogy fiataljaink kiválóan teljesítettek.

16. Bajai LSE 18 2 2 14 18–51 –33 8
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba