Labdarúgás, NB II: nyert a Kecskemét, kikapott a Felcsút

2008.03.16. 23:38
A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Ferencváros győzelme után győzött a Kecskemét is Mezőkövesden, így - megelőzve a zöld-fehéreket - továbbra is a 2. helyen állnak.
A Nyugati csoportban a Mosonmagyaróvár-Felcsút találkozó tíz perc késéssel indult, és a sereghajtó hazaiak három góllal megverték az eddig jól szereplő Fejér megyeieket.

BŐCS KSC-TUZSÉR SE 3–1 (2–1)
Bőcs, 200 néző. Vezette: Pető (Farkas Á., Tóth I.)
BŐCS KSC: Erdélyi – Menyhért (Török, a szünetben), Mező Á., Molnár Zs., Pop (Vass, a szünetben) – Jeremiás (Varga M., 79.), Kóka, Irhás, Szakszon – Gaál, Urbin. Vezetőedző: Tóth László
TUZSÉR SE: Dobó – Sikorszki (Tóth T., a szünetben), Jeddi, Dancs B., Ur – Gergely, Szabó I. (Fekete Á., 82.) Iván, Babjak (Minyin, 23.), Fodor A. – Simon G. Vezetőedző: Virovecz Pál.
Gólszerző: Kóka (1–0) a 8., Urbin (2–0) a 13., Fodor A. (2–1) a 25., Urbin (3–1) a 78. percben
Kiállítva: Dancs B. a 87. percben
Tóth László: Három hét alatt hat pontot szereztünk, igaz roppant nehéz csatában és gyötrelmes játékkal. A lényeg azonban az, hogy szaporodott a termés.
Virovecz Pál: Sajnálatos módon azt kell mondanom, hogy a védekezésünk ezen a mérkőzésen is csődöt mondott.
Tudósított: DOROS LÁSZLÓ

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY-KECSKEMÉTI TE 1-2 (1–1)
Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Takács J. (Kelemen A., Papp F.)
MEZŐKÖVESD: Gabor – Farkas N., Udvari, Vágó (Vígh, 86.), Risztics – Somogyi, Toplenszki, Sivák, Ragó – Szalatics (Bogdány, 52.), Varga Z. (Deák, 78.). Vezetőedz: őVojtekovszki Csaba.
KECSKEMÉT: Nagy Zs. – Koszó, Debreceni, Gyagya, Farkas I. – Némedi (Csordás, 46.), Weisz (Balázs, 46.), Lungu, Koncz – Montvai (Széki, 70.), Mbengono. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics.
Gólszerző: Vágó (1–0) a 8., Debreceni (1–1) a 20., Farkas I. (1–2) a 86. percben.
Vojtekovszki Csaba: Az összkép alapján nem látszott a két csapat közötti helyezésbeli különbség. A döntetlen reálisabb lett volna
Tomiszlav Szivics: Nem tudom, hogy lehet ilyen pályán játszani az NB II-ben... Remélem, a kövesdiek ugyanilyen motiváltak lesznek a Fradi ellen is. Gratulálok csapatomnak a sikerhez.
Tudósított: GYŐRI ISTVÁN

MAKÓ FC-TÖKÖL 2–0 (1–0)
Makó, 500 néző. Vezette: Guta (Berettyán P., Horváth R.)
MAKÓ: Czirbus – Béres, Dálnaki, Szamosszegi, Gévay – Kulacsik, Magyar, Bány (Veres, 73.), Sztojanovics (Podonyi, 66.) – Hadár (Faragó B., 52.), Maróti. Vezetőedző: Kolozsvári János.
TÖKÖL: Balázs L. – Mojzes, Demény, Helgert, Medgyesi – Kádár, Semsei (Kása, 46.), Vejmola, Varga L. – Kiss P., Gasparik. Vezetőedző: Gyimesi László.
Gólszerző: Maróti (1–0) a 60., Faragó B. (2–0) a 89. percben
Kolozsvári János: – Örök igazság: a kötelező győzelmek a legnehezebbek és egyben a legfontosabbak is.
Gyimesi László: – Csak magunknak köszönhetjük a mai vereséget.

16. 19 Mezőkövesd - Zsóry 18 2 3 13 16-29 -13 9

MOSONMAGYARÓVÁRI TE 1904-FELCSÚT 3–0 (2–0)
Mosonmagyaróvár, 300 néző. Vezette: Bede F. (Vámos T., ifj. Tóth V.)
MOSONMAGYARÓVÁR: Antal – Salamon J., Császár, Ferencz, Kiss R. – Fehér B., Schafranek (Németh I., 90.), Németh B. (Zentai, 46.), Régi R. (Varga B., 29.), Tóth N. – Zámbó. Vezetőedző: Véber György.
FELCSÚT: Kozma – Szalai, Villányi, Trampler, Mihályi – Gálos, Domján, Imrik, Sipos K., Ribi (Disztl D., 65.) – Varga I. (Surányi, 46.). Vezetőedző: Szíjártó István.
Gólszerző: Fehér B. (1–0) a 12., Fehér B. (2–0) a 45., Schafranek (3–0) a 85. percben.
Kiállítva: Fehér B. a 77. percben.
Véber György: Legmesszebbmenőkig gratulálok a játékosaimnak. Ez több volt, mint egy sima győzelem. Most értették meg a játékosok mit jelentett a hétköznapi munka. Ezen az úton kell tovább haladnunk.
Szíjártó István: Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz, az kevés, ha csak az edző akar nyerni.
Tudósított: SZTRANYOVSZKY ATTILA.