Orosházán nyert a Kecskemét, hazai pályán verte a Szolnok a Tuzsért

2007.11.18. 15:35
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában, a Keleti csoportban idegenben is három ponthoz jutott a listavezető Kecskemét, valamint a Cegléd, Bőcs, hazai pályán nyert a tabella második helyén álló Szolnok. A Jászberény a Vecsés, a Mezőkövesd a Makó vendégeként gazdagodott egy-egy ponttal.
Idegenbeli sikerével megőrizte egypontos előnyét a tabellán listavezető a Kecskemét a második helyen álló Szolnokkal szemben

Már a forduló előtt is a tabella élén álló kecskemétiek megőrizték vezető helyüket a bajnokságban, sorsukat változatlanul a saját kezükben tartják, hiszen ezúttal az Orosháza vendégeként tudtak győzni, ezúttal minimális különbséggel. A vendégek a szünetben már 1-0-ra vezettek, amely előnyt a második félidőt követően is megtartottak. Tizedszer nyert a bajnokságban a Kecskemét, negyedszer vendégként, hetedszer kapott ki az Orosháza, de csak másodszor hazai környezetben.

Gólnélküli első felvonást követően 1-0-ra tudott nyerni a Szolnok otthon a Tuzsér ellen, így a győztes csapat őrzi a tabellán második helyét és egypontos hátrányát a Kecskeméttel szemben. Tizedszer nyert a Szolnok, hatodszor hazai pályán, ahol változatlanul veretlenek, kilencedszer kapott ki a Tuzsér, negyedszer vendégként.

Kazincbarcikán a szünetben 2-1-re vezetett a Cegléd, amely a második felvonásban tovább tudta növelni előnyét, amellyel bebiztosította szezonbeli ötödik sikerét, idegenben harmadszor szereztek három pontot. A KBSC ötödik vereségét húzta be, a harmadikat hazai környezetben.

A Bőcs is vezetett már a szünetben a BKV otthonában, a második felvonásban aztán további két góllal borzolták a hazai kedélyeket. Ötödször nyert a Bőcs, másodszor vendégségben. A BKV kilencedszer szenvedett vereséget, ötödször pályaválasztóként.

Vecsésen már a félidőben kialakult az 1-1-s végeredmény a Jászberény elleni összecsapáson - a felek tizenhárom perc alatt lerendezték a találkozó, gólokat is tartalmazó érdemi részét -, a hazaiak nyolcadszor, a vendégek ötödször játszottak döntetlent a bajnokságban. A Vecsés negyedszer szerzett egy pontot hazai környezetben, ahol így továbbra is veretlen, míg a Jászberény első alkalommal ikszelt idegenben.

Makón 1-1-s félidőt követően 2-2-s döntetlent játszott a sereghajtó Mezőkövesd. A hazaiak a 88. percben egyenlítettek. Hetedik döntetlenjét játszotta a Makó, a harmadikat a Mezőkövesd, előbbiek hazai pályán első alkalommal, utóbbiak idegenben szintén először ikszeltek.

MAKÓ FC - MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 2–2 (1–1)
Makó, 300 néző. Vezette: Gaál Gyöngyi (7) (Butkai Zs., Tompos Z.)
MAKÓ: Czirbus 0 – Béres 5 (Faragó B. 5, 52.), Dálnaki 5, Szamosszegi 5, Gévay 5 – Podonyi 5 (Kulacsik –, 70.), Magyar 5, Varga R. 6, Puskás 6 – Bány 7 – Maróti 6. Vezetőedző: Kolozsvári János
MEZŐKÖVESD: Szalánczi 6 – Toplenszki 5, Vágó 6, Csatlós 6, Olasz D. 5 – Burai 5, Somodi 5 (Sándor 5, 36.), Gilányi 6 – Sivák 6 – Ragó 6, Bogdány 7 (Olasz J. –, 67., Nyeste –, 82.). Vezetőedző: Vojtekovszki Csaba
Gólszerző: Bány (1–0) a 7., Ragó (1–1) a 41., Bogdány (1–2) a 58., Maróti (2–2) a 88. percben
Kolozsvári János: Gyors vezető gólunk után magunknak tettük nehézzé a meccset, sovány egy pont lett belőle.
Vojtekovszki Csaba: Küzdelmes, kemény mérkőzésen némi szerencsével akár három ponttal is távozhattunk volna Makóról.
----
VECSÉSI FC - JÁSZBERÉNYI SE-VASAS 1–1 (1–1)
Vecsés, 400 néző. Vezette: Király G. (7) (Kispál R., Erdős J.)
VECSÉS: Holczer 5 – Máj Z. 5, Hungler 6, Kiskapusi 6, Molnár D. 5 – Dévai 6 (Pisont 5, 55.) – Lukács B. 7 (Molnár Z. –, 82.), Csillag 6, Menyhárt 6 – Faragó 6, Czipper 5 (Folmer 5, a szünetben). Játékos-edző: Pisont István
JÁSZBERÉNY: Hajsza 6 – Fekete G. 6, Szeles 6, Majzik 5, Hídvégi 6 – Lukácsi 5, Kádár G. 7 – Fele 5, Benedek 6 (Bárkányi –, 89.), Szász 6 (Galgóczi –, 71.) – Németh Gy. 5 (Gulyás –, 92.). Vezetőedző: Sándor István
Gólszerző: Szász (0–1) a 24., Lukács B. (1–1) a 37. percben
Pisont István: Sajnos, a helyzetkihasználásunkban ismét a rosszabbik formánkat hoztuk. A kihagyott lehetőségek ellenére küzdelmes mérkőzést játszottunk, de ennyire tellett.
Sándor István: Jól futballozott a Vecsés, és mivel mi sem játszottunk rosszul, jó kis mérkőzést láthattak a nézők.
----
VÁC-ÚJBUDA LTC - TÖKÖL KSK 6–1 (2–0)
Vác, 200 néző. Vezette: Szilasi Sz. (7) (Takács G., Lémon O.)
VÁC: Sztankó 0 – Lettrich 6, Laki 5, Kovács P. 5, Dudás M. 5 (Horváth T. 5, a szünetben) – Margitics 6 (Kövesdi 5, 59.), Lázár Zs. 6 (Vidra –, 75.), Farkas P. 6, Vén 7 – Rusvay 7, Szabó V. 7. Vezetőedző: Verebes József
TÖKÖL: Balázs 6 (Beke 5, a szünetben) – Helgert 4, Vedres 5, Lakics 4, Váradi 4 – Halász F. 4, Papp L. 3 (Kádár Zs. 5, a szünetben), Kiss P. 4, Palásti 3 – Csönge 3 (Póti 3, a szünetben), Hamar 4. Vezetőedző: Leskó Zoltán
Gólszerző: Szabó V. (1–0) a 16., Margitics (2–0) a 19., Szabó V. (3–0) a 64., Vedres (3–1) a 71., Rusvay (4–1) a 80., Vén (5–1) a 84., Kövesdi (6–1) a 87. percben
Verebes József: Nagyszerű játékkal zártuk az idényt. Ez a teljesítmény benne van a csapatban, és most végre a helyzeteink jelentős részét ki is használtuk.
Leskó Zoltán: Gratulálok a Vácnak, megérdemelten győzött. Néhány játékosom sajnos három egy után feladta a küzdelmet.
----
BKV ELŐRE - BŐCS KSDC 0-3 (0-1)
Sport u., 100 néző. Vezette: Szőllősi F. (7) (Vígh T., Agócs)
BKV: Szűcs L. 6 - Varga A. 5, Benke 5, Molnár 6, Murinai 5 - Szabados 5 (Namiquita -, 75.) - Hégli 5, Busa 6, Pál Sz. 5 (Mohácsik -, 70.), Rósa H. 6 - Szőke 5 (Béress J. -, 70.). Vezetőedző: Rácz László
BŐCS: Matkó 6 -- Szakszon 6, Martis 6, Molnár Zs. 7, Török A. 5 -- Siróczki 5 (Zarnai -, 85.), Jeney 6, Irhás 5, Kóka 6 -- Jeremiás 6 (Gaál G. -, 82.), Urbin 6 (Varga Z. -, 77.). Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Molnár Zs. (0--1) a 37., Kóka (0--2) a 53., Urbin (0--3) a 67. percben.
Rácz László: A látottak alapján reális a háromgólos különbség, azzal kis szépséghibával, hogy ezt a mérkőzést nekünk kellett volna megnyernünk három góllal.
Tóth László: Két kedvtelen csapat mérkőzésén talán a Bőcs motiváltabb volt, és ez eldöntötte a találkozó sorsát.
----
KAZINCBARCIKAI SC - CEGLÉD 1–3 (1–2)
Kazincbarcika, 300 néző. V: Veizer (7) (L. Tóth, Papp)
KAZINCBARCIKA: Tajti 5 – Nagy T. 4., Bányai 5, Kovács R. 5, Zimányi 6 – Engi 4 (Kerékgyártó –, 67.), Kovács P. 5, Elek Á. 5, Sebők 5 (Romhányi 6, 57.) – Dávid 4 (Stevica 6, a szünetben), Binder 5. Vezetőedző: Kócsi József
CEGLÉD: Kiri 8 – Szepes 5, Buzás 6, Tóth I. 6, Juhász D. 6 – Abdel 0 (Barna 5, 29.), Lendvai 6 (Buczkó –, 88.), Utassy 5, Kecskeméti 6 (Farkas J. –, 65.) – Nagy A. 6, Medgyesi 7. Vezetőedző: Kiss László
Gólszerző: Binder (1–0, 11-esből) a 14., Medgyesi (1–1) a 28., Medgyesi (1–2) a 44., Lendvai (1–3) az 52. percben
Kócsi József: Nagyon sok helyzetet hagytunk kihasználatlanul, a vendégek néhány adódó lehetőségükből hármat belőttek, és így gratulálni tudunk nekik.
Kiss László: Pákozdi Benő úrnak, valamint vezetőinknek köszönjük, hogy a munkámban bíztak. Amit vállaltunk, azt végrehajtottuk.
----
OROSHÁZA FC - KECSKEMÉTI TE 1–2 (0–1)
Orosháza, 500 néző. Vezette: Mészáros I. (7) (dr. Hegyi, Márton Zs.)
OROSHÁZA: Halász 5 – Kerekes 6, Csiszár 6, Futaki 6, Szabó N. 7 – Szeverényi 5 (Lovas 5, 60.), Mike 5, Kerepeczki 6, Petneházi 6 – Buza 6 (Kocsis –, 87.), Koncz 6. Vezetőedző: Belvon Attila
KECSKEMÉT: Tóth Z. 7 – Szabó T. 6, Gyagya 6, Kurucsai 7, Farkas I. 7 – Némedi 7, Szavics 8, Csordás 6 (Lungu –, 85.), Yannick 5 (Ábel P. 6, a szünetben) – Kormos 8, Kopunovics 5 (Balázs 6, a szünetben). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Farkas I. (0–1) a 22., Buza (1–1) a 48., Kormos (1–2) a 77. percben
Belvon Attila: A Kecskemét jó csapat, a mai meccsen mi jobbak voltunk, igazságtalan eredmény született.
Tomiszlav Szivics: Jó futball, fontos három pont, gratulálok mindkét csapatnak.
----
SZOLNOKI MÁV-MONDI - TUZSÉR 1–0 (0–0)
Tiszaligeti Stadion, 100 néző. Vezette: Pető (7) (Kelemen, Varga II G.)
SZOLNOK: Rézsó 0 – Urbán-Szabó 5, Ulvicki 6, Balogh P. 6, Gohér 5 – Szalai 4, Pintér L. 6, Bogdán 6 (Felföldi –, 89.) – Domokos 6 (Szoboszlai –, 63.) – Farkas K. 4, Remili 5. Vezetőedző: Vígh Tibor
TUZSÉR: Nagy Z. 7 – Baka 5, Mező Á. 6, Dancs 6, Ur 5 – Szabó I. 6 (Göncz –, 78.) – Mitró 5, Szilágyi K. 5, Fodor A. 5 (Babjak –, 63.) – Iván 4 – Gergely 4 (Fekete Á. 4, a szünetben). Játékos-edző: Dancs Béla
Gólszerző: Remili (1–0) a 88. percben
Vígh Tibor: Minden jó, ha a vége jó. Nagy energiákat mozgósítottunk a győzelemért, még tizenegyest is hibáztunk. Most már ránk fér a pihenés.
Dancs Béla: Ismét egy egyéni hiba miatt veszítettünk, pedig az egy pontot már a zsebünkben éreztük. Az utolsó két fordulóban mutatott játékért dicséretet érdemelnek a fiúk.