Nem csak az idő, a szentlőrinci szurkolók hangulata is borongós volt

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.11.06. 12:50
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a Soroksár nyerte a 20 pontosok csatáját. A Szentlőrinc egyszerűen nem tudta feltörni vendége védelmét, míg az két gyors támadással is mattolta Kereszteséket.

Törökéknek keményen kellett küzdeniük a mezőnyben minden labdáért (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–SOROKSÁR SC 0–2 (0–1)

Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 250 néző. Vezette: Csonka Bence (Aradi József, Baghy Csaba).
SZENTLŐRINC:
Bese – Lénárt, Keresztes, Nagy Zs., Farkas M. – Németh E. (Papp G., 76.), Török L. (László D., 59.) – Szabó M., Daróczi (Filipovics, 76.), Rétyi (Vidnyánszky M., 59.) – Grumics (Mervó, 68.).Vezetőedző: Jeremiás Gergő
SOROKSÁR: Kovács M. – Króner, Valencsik Kékesi, Csontos D. – Haris, Nagy O. – Halmai Á., Lőrinczy (Erdélyi L., 90.), Hajdú R. – Lovrencsics B. (Köböl, 82.)Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Halmai Á. (24., 72.)
Jeremiás Gergő
: – Nem játszottunk rosszul, csak éppen a Soroksár volt a jobb és eredményesebb…
Lipcsei Péter: – Jól futballoztunk, sikerült két gólt szerezni, és ezzel értékes három pontot szereztünk

Néha tanácstalanok voltak a hazaiak (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Pörgősen kezdett a Szentlőrinc a Soroksár ellen, gyorsan be akart egy gólt gyötörni, hogy aztán már nyugodtan futballozhasson. Azonban az is jól látszott már a találkozó elején, hogy a fellépő hazai védők között precíz passzokkal megtalálja Lipcsei Péter alakulata a réseket. Kovács Marcell állta a sarat az első nagy rohamoknál, és a védői is kisegítették, amikor kellett, egy gyors ellentámadásból pedig Halmai meg is szerezte a vezetést a vendég együttesnek. Bese esélytelen volt vele szemben.

A Soroksár a gól után szinte azonnal duplázhatott is volna, de Bese bravúrokkal megőrizte az esélyt a hazaiaknak. Ez viszont nem volt elég a sikerhez, hiszen Lovrencsics Balázs és Halmai beindulásaival nem tudtak mit kezdeni. A második játékrész közepén így mégis megduplázta előnyét a vendég csapat, Halmai egy szépségdíjas góllal zárta rövidre az érdemi kérdéseket. A hazaiak hiába mentek a szépítésért, semmi nem akart nekik összejönni. Tipikusan az a meccs volt, amit ha holnapig játszanak, talán akkor se szereznek gólt.

Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Kovács Marcell is kapott egy sárgát időhúzásért.

90. perc: Lőrinczy helyére Erdélyi László állt be.

86. perc: Keresztes Bence is sárgát kapott.

84. perc: László Dávid is besárgult.

82. perc: Lovrencsics helyére Köböl érkezett a pályára a vendégeknél.

76. perc: Kihasználja utolsó csere lehetőségeit a hazai csapat. Daróczi és Németh Erik hagyta el a pályát, Papp G. és Filipovics érkezett a helyükre.

74. perc: Mervó érkezett középen egy jobb oldali beadásra, de a feje a kirepülő Kovács Marcellel ütközött. A kapus még mindig a földön van.

72. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Kettővel megy a Soroksár!Egy jobb oldali beadásra érkezett középen Halmai Ádám, aki ollózva lőtt a jobb felsőbe. 0–2

68. perc: Újabb csere a hazaiaknál, Mervó jött Grumics helyett.

63. perc: Daróczi lőtt már a másik oldalon, Kovács Marcellhez kellemetlenül érkezett a labda, de másodikra már fogni tudta.

Kovács Marcell állta a sarat a vendég kapuban (Fotó: Löffler Péter)

63. perc: Lovrencsics lépett ki újra a védők közül, ezúttal magasan tette Halmai felé középre a labdát, de a társ pár méterről fölé bólintott.

61. perc: Grumics előtt pattogott a labda a jobb oldalról érkező szöglet után, de a védők sűrűjében nem tudott lőni.

Grumics egy pillanatra sem szabadulhatott (Fotó: Löffler Péter)

59. perc: Rétyi helyére Vidnyánszky Mátyás, Török Lászlóéra pedig László Dávid érkezett a hazaiaknál.

56. perc: Egy mélységi indításnál Lovrencsics Balázs hagyta faképnél Keresztest, de a kirohanó Bese mellett a bal kapufa tövére lőtt.

54. perc: Króner kapott sárga lapot Szabó buktatásáért.

53. perc: Nyom a Szentlőrinc. Most Rétyi ültetett be két védőt a jobb oldalon a hintába, de lapos centerezése egészen a másik oldalon álló Szabói gurult érintetlenül. Végül Németh Erik lőhetett tizenhat méterről, de messze fölé szállt a próbálkozása.

49. perc: Bal oldali szöglet után Haris lőtt kapásból a tizenhatos vonaláról, de nem talált célt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! A szünetben nem változtattak a vezetőedzők!

Vége az első félidőnek!

43. perc: Egy jobb oldali szögletet fejeltek ki a vendég védők, de épp Rétyi felé, aki mellel igazított egyet a labdán, majd 22 méterről lőtt a lepattanás előtt, de éppen fölé szállt a próbálkozása.

41. perc: Németh Erik szerzett becsúszva labdát a vendég térfélen, majd mélységből szépen ívelt Rétyi elé, de a társ lesen helyezkedett.

Rétyinek nem csak egy védőt kellett leráznia (Fotó: Löffler Péter)

37. perc: Rétyi próbálkozott 20 méterről, de lövése elakadt egy védőben, így a labda épp csak elpattogott Kovács Marcellig.

27. perc: Egy jobb oldali szöglet után Króner kotorta kapura a labdát pár méterről, de Bese védett, s a vendég védő ismétlését is blokkolta.

24. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Gyors ellentámadást vezetett a Soroksár, aminek a végén félpályáról Halmait ugratták ki. A támadó egyedül vezette Besére a labdát, majd 14 méterről jobbal a bal alsóba gurított mellette. 0–1

21. perc: Rétyi kapott sárgát, mert akadályozta a kapus kirúgást.

15. perc: Lénárt jobbról érkező beadását Rétyi fejelte kapura, de ez csemege volt Kovács Marcellnek, az ölébe hullt a labda.

14. perc: A bal oldali szögletet követően Török lőhetett becsúszva, de egy védő a gólvonalról kifejelte a labdát.

13. perc: Rétyi Szabó és Daróczi játszott össze a vendég tizenhatos bal sarkánál, utóbbi lőtt is, de egy védőről szögletre vágódott a labda.

Rétyi próbálkozást blokkolni tudta védője (Fotó: Löffler Péter)

11. perc: Szabó Máté csapott le egy lecsorgó labdára, de nem találta el jól, így 13 méterről, kicsit jobbról messze fölé lőtt.

11. perc: Gyors támadás a másik oldalon. Halmai jobbról érkező centerezése éppen elsuhant közép,magasan Lovrencsics előtt.

10. perc: Szabó jobb oldali beadása veszélyesen érkezett középre, de Grumics nem tudott kapura fejelni Kékesi szorításából.

7. perc: Szabó Máté adott remek passzt Grumicsnak, aki sarokkal akarta visszatenni a társ elé a labdát, de rövidre sikerült a lekészítés.

3. perc:Török László kapott sárga lapot egy összecsapás után a vendég tizenhatosnál.

1. perc:Kezdődik a mérkőzés! A labdát a fehérben játszó vendégek indították útjára. A Szentlőrinc piros-feketében szerepel.

Már nagyon készül a Szentlőrinc (Fotó: Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a két 20 ponttal álló csapat, a Szentlőrinc és a Soroksár.