Idegenben nyert a Lombard és az Ajka, Budaörsön kapott ki a Pécs

2007.11.18. 15:31
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában, a Nyugati csoport meghatározó együttesei közé sorolható Pápa Soroksáron is győzni tudott, míg a Felcsút Komló elleni idegenbeli találkozója, másik két mérkőzéshez hasonlóan elmaradt, a pálya használhatatlansága miatt. Az Ajka Mosonmagyaróváron nyert kiütéssel, Budaörsön kapott ki a Pécs.
Szűcs Lajos egy gólt kapott, csapata, a Lombard három ponttal gazdagodott Soroksáron

Budovinszky Krisztián találatával jutott egygólos előnyhöz a Pápa Soroksáron az első félidő közepén, de a vendéglátók Csepregi Richárd 35. percben szerzett góljával még az első felvonás hajrájában egyenlítettek. A három pontot sorsát a 74. percben esett gól döntötte el, akkor Zámbó Péter talált a hazaiak kapuban álló Komora László hálójába. Tizedszer nyert a Lombard, negyedszer vendégként, kilencedszer kapott ki a Soroksár, negyedszer pályaválasztóként.

Budaörsön gólnélküli első felvonást követően Farkas János 60. percben szerzett gólja döntötte el a Pécs elleni találkozót. Ötödször nyert a Budaörs, harmadszor hazai pályán. Hetedszer kapott ki a Pécs, ötödször idegenben, ahol hat összecsapást követően változatlanul nyeretlenek.

Háromgólos félidei vezetést követően négy góllal nyert az Ajka a Mosonmagyaróvár vendégeként. A találkozón Cseke három gólt szerzett. Tizedik vereségét szenvedte el a Mosonmagyaróvár, amelyből négy alkalommal otthon hajtott fejet soros ellenfelével szemben, az Ajka ötödször gazdagodott három ponttal, negyedszer vendégcsapatként.

El sem indultak a barcsiak a Kozármisleny elleni mérkőzésre, ugyanis Baranyában szombat este „leszakadt az ég”, a folyamatos és sűrű havazás miatt húszcentis hóréteg borította a kozármislenyi pályát. Mivel még vasárnap 11 órakor is esett, a mérkőzés megrendezésére esélyt sem láttak a hazaiak, így hivatalosan értesítettek minden érintettet, hogy a találkozó elmarad, ezért a barcsiak már el sem indultak a mérkőzésre.

A Kaposvölgye–Integrál-DAC mérkőzés a nagy havazás miatt szintén elmaradt, a csapatok megegyeztek, hogy jövő vasárnap, november 25-én 13 órakor játsszák le a mérkőzést.

Ezek után nem meglepő, hogy a Komlói Bányász SK–Felcsút mérkőzést sem tudták megrendezni. A két klub vezetői megegyeztek, hogy a találkozóra november 24-én, 13 órakor kerül sor, feltéve, hogy a feltételek is adottak lesznek hozzá.

----
MOSONMAGYARÓVÁRI TE 1904 - FC AJKA 1–5 (0–3)
Mosonmagyaróvár, 200 néző. V. Pintér Cs. (8) (Huszár B., Török K.)
MTE: Antal 3 – Kompis 3, Fülöp 3, Szabados 3, Pálla 4 – Régi 3, Szalai 3 (Varga B, 4, a szünetben), Cseri 4, Horváth D. 4 – Kovac 3 (Zentai –, 76.), Bene 5. Megbízott edző: Kovács Attila
Ajka: Szép 0 – Giron 5, Pákai 5, Lakatos 6, Béres 6 – Kovács G. 3 (Fehér K. 5, a szünetben), Szilágyi 6, Pothárn 6, Gunther 5 (Fonnyadt –, 81.) – Cseke 7, Csörnyei 6 (Németh J. –, 64.). Vezetőedző: Szabó Imre
Gólszerző: Cseke (0–1) 1., Cseke (0–2) a 11., Csörnyei (0–3) a 41., Szilágyi (0–4) az 50., Bene (1–4) a 65., Cseke (1–5) a 77. percben
Kiss Zsolt elnök: Nagyon sajnálom, hogy csapatunktól csak ennyire tellett, még a becsületünkért sem tudunk harcolni. Nagyon sok munka vár ránk a tavaszi fordulókig. Gratulálok az ajkaiak győzelméhez.
Szabó Imre: Végre eredményes játékkal, nagyon fontos három ponttal stabilizáltuk a pozíciónkat.
----
BUDAÖRSI SC PMFC-PÉCS PLAZA 1–0 (0–0)
Budaörs, 200 néző. Vezette: Berger J. (8) (Kormányos G., Gyarmati II T.)
BUDAÖRS: Totka 6 – Nagy R. 6, Bálint 6 (Kollár –, 69.), Szirtesi 7, Szukob 5 – Tüske 7, Lászka 6, Bencze 6, Farkas Á. 5 – Pálinkás 6 (Papp G. –, 82.), Farkas J. 7 (Tóth Á. –, 90.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
PMFC: Sólyom 5 – Kalmár 5 (Rompos 5, 55.), Racskó 5, Szabados 6, Kanizsai 5 – Horváth Zs. 5 (Mile 5, a szünetben), Sipos 4, Wittrédi 5, Gulyás 6 – Lengyel R. 5 (Rozsi –, 69.), Bozori 5. Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Farkas J. (1–0) az 60. percben
Lucsánszky Tamás: Nagy mezőnyfölényünk miatt egy góllal megérdemelten győztünk.
Nagy Tamás: Bácsi, kérem, ki akar itt futballozni?
----
SOROKSÁR - LOMBARD PÁPA 1–2 (1–1)
Haraszti út, 300 néző. Vezette: Kassai V. (8) (Erős G., Szécsényi I.)
SOROKSÁR: Komora 6 – Telegdi 6, Ferencz 6, Hegedűs 5, Koljenovic 5 – Németh T. 7, Kis R. 7, Hauser 5, Forró 6 (Jobbágy –, 88.) – Csepregi 6 (Burzi –, 77.), Gábor T. 6 (Szulyák –, 88.). Vezetőedző: Elekes József
PÁPA: Szűcs 6 – Kerényi 5, Budovinszky 5, Stilet 7, Geri 6 – Ribeiro 6, Ahodikpe 5 (Császár –, 80.), Zámbó 6, Kapic 7 – Fabinho 5 (Győri 6, a szünetben), Alex 5 (Schafranek –, 88.). Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Budovinszky (0–1) a 27., Csepregi (1–1) a 35., Zámbó (1–2) a 74. percben
Elekes József: A mérkőzés olyan volt, mint az egész őszünk, az ellenfelünk helyzet nélkül rúgott két gólt, mi pedig a tizenegyest sem tudtuk berúgni.
Kiprich József: A mai meccs nem a szép játékról szólt, hanem a csúszás-mászásról, de megint jött Lajos.