Felkészülés: dél-afrikai csapatot vert meg a Loki, a ZTE kikapott a Zvezdától

M. B.M. B.
2024.01.20. 17:40
A labdarúgó NB I-ben érdekelt DVSC 3–2-re legyőzte a dél-afrikai TS Galaxyt szombati felkészülési mérkőzésén, míg a ZTE 1–0-ra kikapott a szerb bajnoki címvédő Crvena zvezdától. A Kecskemét mai második edzőmeccsén 3–1-es vereséget szenvedett a bolgár Krumovgradtól, míg a Fehérvár 2–0-ra kikapott a NK Osijektől.

Többnyire meddő belgrádi mezőnyfölényt hozott a ZTE és a Crvena zvezda meccsének első néhány perce – olvasható a szerb kirakatcsapat honlapjára kikerült beszámolóban –, majd a magyar együttes veszélyeztetett először, amikor Kiss Bence a 16-os vonaláról a keresztlécet találta telibe. Ezután viszont a piros-fehérek pillanatai következtek: N'Diaye fejesét még védeni tudta Senkó Zsombor, de Jovan Szljivics bólintásánál már ő sem tudott segíteni (0–1). A Zvezda ezután többször is megduplázhatta volna előnyét a szünet előtt, de hol Senkó védett, hol a szerb támadók hibáztak. A zalai együttes a fordulás után sem volt túl veszélyes a kapura, csupán a 81. percben akadt védenivalója Zoran Popovicsnak, így szoros szerb sikerrel zárult a meccs. 0–1

A piros-fehér klubhonlap beszámolója szerint Novigradban csapott össze a NK Osijekkel a Fehérvár, s a meccs első félidejét eszéki mezőnyfölény jellemezte: Tóth Balázsnak többször is védenie kellett, míg Szabó Levente 30 méterről próbálta átemelni a horvátok kapusát – sikertelenül. A 67. percben Nail Omerovic váltotta gólra Nejasmic kiugratását, majd 11 perccel később Ramón Miérez küldte a hálóba Mikolcic centerezését – összességében megérdemelten nyertek az eszékiek. 2–0

A Sturm Graz elleni meccsen látott produkciót nem tudta megismételni az alaposan felforgatott csapattal felálló KTE, amely kikapott a bolgár élvonalbeli Krumovgradtól. A gól nélküli első félidőt követően a bolgárok Matek Simic fejesével szerezték meg a vezetést a 60. percben, majd öt perccel később Iyinbor Patrick pöccintette a saját kapujába Cvetanov lapos beadását. A hajrában Dzsunejt Jasar szabadrúgásgóljával már hárommal ment a Krumovgrad, majd a találkozót Szendrei Ákos becsületgólja zárta le – a 20 éves center pontos lövéssel vette be a jobb alsó sarkot. 1–3

Végül, de nem utolsósorban a DVSC magabiztosan kezdett a dél-afrikai TS Galaxy ellen:  Szécsi Márk előbb akcióból, majd büntetőből volt eredményes – olvasható a hajdúsági klub honlapján. A dél-afrikaiak Mahlangu révén szépítettek, de Kiziridisz a szünet előtt visszaállította a kétgólos különbséget. A szünet után két ziccert is elpuskázott a TS Galaxy, majd Mahlangu ismét betalált, de az egyenlítés nem jött össze a piros-fekete együttesnek, maradt a szoros debreceni siker. 3–2

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
NK Osijek (horvát)–Fehérvár FC 2–0 (0–0)
Fehérvár:  Tóth – Bese, Csongvai, Szerafimov, Gergényi, Schön – Christensen, Pető, Katona – Szabó, Kastrati. Vezetőedző: Bartosz Grzelak
G: Omerovic (69.), Miérez (80.)

ZTE FC–Crvena zvezda (szerb) 0–1 (0–1)
ZTE: Senkó (Dombó, a szünetben) – Kovács, Evangelu, Várkonyi (Lesjak, 72.), Safronov (Soltész, 72.) – Medgyes (Bedi, 72.), Szendrei (Huszti, 72.), Kiss (Vogyicska, a szünetben), Croizet (Németh D., a szünetben) – Mance (Vogyicska, 72.), Sankovic (Szalay Sz., 72.). Vezetőedző: Márton Gábor
G: Szljivics (25.)

Kecskeméti TE–FK Krumovgrad (bolgár) 1–3 (0–0)
KTE: Fadgyas – Nagy, Szűcs, Polyák, Iyinbor, Leoni (Hatvani, a szünetben) – Kovács, Helmich, Derekas, Meszhi – Szendrei. Vezetőedző: Szabó István
G: Szendrei (89.), ill. Simic (60.), Iyinbor (65. – öngól), Jasar (84.)

Debreceni VSC–TS Galaxy FC (dél-afrikai) 3–2 (3–1)
DVSC: Erdélyi (Engedi, a szünetben) – Bévárdi (Cibla, 86.), Lagator, Romancsuk, Hornyák (Mojzis, 69.) – Ojediran, Loncsar – Joao Oliveira (Baranyai, a szünetben), Tuboly, Kiziridisz (Bódi, a szünetben) – Szécsi (Batai, a szünetben).  Vezetőedző: Szrdjan Blagojevics
G: Szécsi (6., 12. – a másodikat 11-esből), Kiziridis (44.), ill. Mahlangu (27., 74.)