NB I: A Kecskemét jobban átérezte a meccs súlyát – Boér Gábor

2023.10.29. 08:42
Boér Gábor szerint az első kecskeméti gól előtt a ZTE felé billent a játék képe (Fotó: Szabó Miklós)
A Kecskemét 3–1-re legyőzte a Zalaegerszeget, a Fehérvár négy gólt szerezve nyert a Diósgyőr ellen, míg a Debrecen 1–1-es döntetlent játszott a Puskás Akadémia vendégeként az NB I szombati játéknapján. Így értékeltek a vezetőedzők.

Kecskeméti TE–Zalaegerszegi TE FC 3–1 (Tóth Barna 35., Szabó Alex 45+4., Zeke 72., ill. Mance 82. – 11-esből)
Kecskemét,
Széktói Stadion, 2487 néző. Vezette: Rúsz

Szabó István, a Kecskeméti TE vezetőedzője:– Az első húsz percben nem játszottunk jól, talán az önbizalomhiány miatt, bár ekkor is volt két nagy helyzetünk. Miután megszereztük a vezetést, irányítottuk a meccset. Óriási akarat volt bennünk, ugyanis meg akartuk hálálni a szurkolóink szeretetét is. Hazai pályán minden sorozatot tekintve hét mérkőzésből ötöt megnyertünk, ez remek arány. Ami a játékot illeti, jól bontottuk meg a széleken a zalaiak védelmét, szép helyzeteket alakítottunk ki. Kétgólos előnyben tudatosan mélyebben játszottunk, hogy több területünk legyen, azt sajnálom azért, hogy az ebből nyíló lehetőségeket nem jól játszottuk meg. Sok van hátra a bajnokságból, de akárhogy is nézzük, ez „hatpontos” meccs volt. Örülök, hogy nyomás alatt is tudtunk teljesíteni. Mindez annak köszönhető, hogy nyugodtan tudtunk készülni, ezért köszönet a klubnak és a szurkolóknak. Boldog vagyok, hogy nehéz összecsapáson tudtuk itthon tartani a három pontot.

Boér Gábor, a Zalaegerszegi TE vezetőedzője: – Gratulálok a Kecskemétnek a győzelemhez! Úgy érzem, hogy a hazai csapat jobban átérezte ennek a meccsnek a súlyát, jelentőségét. Az 50-50-es labdákból és párharcokból rendre a KTE jött ki jobban. Az első gól előtt felénk billent a játék képe. Voltak lehetőségeink, kontrolláltuk a Kecskemét játékát, de az első bekapott gól után megint összeestünk. Kapkodóvá vált a játékunk, bátortalanul futballoztunk. Egészen a harmadik gólig ez a görcsösség jellemző volt ránk. Utána már kockáztattunk és jobban játszottunk, de ez kevés idegenben egy ilyen fizikális csapat ellen.

Fehérvár FC–DVTK 4–0(Christensen 41., Kodro 45+1., 84., Kastrati 82.)
Székesfehérvár,Sóstói Stadion,3096néző.Vezette:Bognár T.
Kiállítva:Farkas D. (DVTK, 69.), Szatmári (DVTK, 86.)

Bartosz Grzelak, a Fehérvár FC vezetőedzője: – Mindenekelőtt nagyon boldog vagyok a csapat mai teljesítményét látva. Múlt héten Debrecenben nem a legszebb arcunkat mutattuk, egyáltalán nem játszottunk jól. A heti felkészülés során igyekeztünk megtalálni a gyenge játék okát, és kijavítani a hibákat. Ez sikerült, a csapat elsősorban sokkal jobban és fegyelmezetten védekezett.
A félidőben 2–0-ra vezettünk, ami egyrészt örömteli, másrészt viszont kicsit veszélyes, mert azt az érzést keltheti a játékosokban, hogy biztonságban vannak.Illetve a hátrányban lévő csapat sokszor úgy jön ki a folytatásra, hogy mindent megtesz az egyenlítésért. Ez történt ma is, de végül 4–0-ra nyertünk.
Sok gólt szereztünk ebben az idényben, ezen a téren erősék vagyunk. A már említett fegyelmezett védekezés miatt tudtuk megőrizni a kapunkat a góltól, megértették a játékosok, hogy mindenki fontos láncszem a védekezésben, ami a csatárokkal indul, és a kapusig tart. A második félidőben több veszélyes beadása volt az ellenfélnek, nem igazán tetszett, amikor három támadó is érkezett a 16-oson belülre, de összességében jól védekeztünk.

Kuznyecov Szergej, a Diósgyőri VTK vezetőedzője: – Nehéz értékelni az ilyen mérkőzéseket. A mutatott játék alapján az első félidő nem volt rossz. A piros lap előtt mi domináltunk, helyzeteket dolgoztunk ki, amit nem rúgtunk be. Az ellenfél mély védekezésből kontrázott, kétszer lőttek kapura, amiből két gólt szereztek. A piros lap viszont lezárta a mérkőzést. A szünetben próbáltam elkerülni a kiállítást, azért cseréltem le Gera Dánielt. Sajnos Farkas Dániel beleszaladt két sárga lapba, így nem sikerült megvédeni a csapatot a piros laptól. A másik két cserével pedig próbáltam felrázni a csapatot.
Tudtuk, hogy a Fehérvár mélyen védekezik, és abból kontrázik. Mi is beállhatnánk a busszal a saját kapunk elé, és állva várnánk, hogy mikor lehet kontrázni, ez a legegyszerűbb játék. Azonban mi támadójátékot szeretnénk játszani, megbontani az ellenfél védelmét, ami sokkal nehezebb. Megvoltak a helyzeteink, de nem tudtuk megszerezni a vezetést, miközben az ellenfél megvalósította a meccstervét.

Puskás Akadémia–DVSC 1–1(Gruber 37., ill. Dzsudzsák 15.)
Felcsút,Pancho Aréna,1721néző.Vezette:Pintér

Hornyák Zsolt, a Puskás Akadémia vezetőedzője: – Kicsit szomorú vagyok, ugyanis az első félidőben többet kellett volna kihozni a helyzeteinkből. Mindkét csapat jól játszott, a második félidőben a DVSC nem engedett minket ritmusba kerülni. Jó mérkőzés volt.

Szrdjan Blagojevics, a Debreceni VSC vezetőedzője: – Nagyon érdekes mérkőzés volt. Két különböző stratégiát láthattunk, a mi támadásfelépítésünk került szembe a Puskás védekezésével és átmeneteivel. Az első félidőben – noha gólt szereztünk – a hazaiak sikeresebbek voltak a tervük megvalósításában, a második játékrészre változtattunk a felálláson, jobbak is lettünk, jobban tudtuk kontrollálni a mérkőzést. Jó volt a hozzáállásunk, a győzelemért küzdöttünk, de összességében nem vagyok elégedetlen.