Magyar Kupa: elsőként a Debrecen jutott be a legjobb 16 közé

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.10.31. 19:20
Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld
Az ETO FC Győr 1–0-ra kikapott odahaza a Debrecentől a Magyar Kupa 4. fordulójában, így a Loki jutott be elsőként a legjobb 16 csapat közé.

MAGYAR KUPA
4.FORDULÓ (A 16KÖZÉ JUTÁSÉRT)
ETO FC Győr (NB II)–Debreceni VSC 0–1 (0–0)
Győr,
ETO Park, 2873 néző. Vezette: Erdős (Pintér Cs., a szünetben)
ETO:
Pap – Vera (Boldor, 65.), Kovács M., Szujó (Szépe, a szünetben), Keresztes (Hamed, 90.),Csontos D. –Anton, Riquelme Mendes (Mamady Diarra, 76.), Tóth R. (Vingler, a szünetben) – Skvarka – Bumba. Vezetőedző: Antonio Munoz
DVSC: Milosevics – Kusnyír, Lagator, Romancsuk, Ferenczi – Ojediran (Varga J., 90+3.), Loncsar – Bévárdi (Baranyai, 90+3.), Dzsudzsák (Dreskovics, 90+3.), Joao Oliveira (Bódi, 69.) – Majdevac (Bárány, 78.). Vezetőedző: Szrdjan Blagojevics
Gólszerző:
Bárány (84.)
Antonio Munoz:
– Jól kezdtünk, megvoltak a lehetőségeink a vezetés megszerzésére, és a fordulás után is jól tartottuk magunkat. A hiba benne van a játékban, ezúttal egy pontrúgás utáni szituáció döntött a vendégcsapat javára.
Szrdjan Blagojevics: – Jó munkát végeztek a játékosaink, mert nem volt könnyű a motivált, első osztályú szinten teljesítő Győr ellen játszani. A szünet után feljavult a védekezésünk, és a két hasonló teljesítményt nyújtó csapat közül nekünk sikerült gólt szerezni.

Bő tíz éve még a magyar Szuperkupáért csapott össze a két csapat, akkor a Kamenár – Wolfe, Djordjevics, Lang, Dinjar – Kamber (Pátkai, 60.), Mevoungou – Koltai (Kalmár, 83.), Trajkovics, Varga R. (Leandro Martínez, 56.) – Andrics csapattal kiálló, Pintér Attila vezette Győr simán megverte Kondás Elemér Lokiját, amely úgy állt fel, hogy Verpecz – Nagy Z., Morozov, Brkovics, Korhut – Bódi Á., Zsidai (Ferenczi J., 72.), Damahou, Se. Bouadla – Szakály P. (Kulcsár T., a szünetben) – Sidibe (Pölöskey P., 66.).

Azóta alaposan megfordult a világ a két csapattal, de most nem látszott, hogy a másodosztályú Győr fogadja az NB I egyik élcsapatát. A hat légióssal kiálló ETO letámadása nem ízlett a vendégeknek, Claudiu Bumba remek lövése a kapufán csattant, Michal Skvarka pedig még szögletből is majdnem gólt szerzett.

A szerb Andrija Majdevac volt a vendégek egy szem éke, mögötte Dzsudzsák Balázs a karmester, az ő 16-os előtti lövése volt az egyetlen, a kapu felületére tartó próbálkozás, amit a fehér mezesek fel tudtak mutatni a 45. percig – ekkor Hamzat Ojediran zseniális passza után hiába volt ziccerben Majdevac, a lövését védte Eduard Pap.

Hanem a szünet után egyre jobban elfáradtak a hazaiak, a hajrában BárányDonátmegszerezte a továbbjutást jelentő találatot. 0–1

A VAR még alaposan kielemzi, ki szerezte a győztes gólt. BÁRÁNY DONÁT!

90+10. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+10. perc Na nézzük! Szabadrúgás a 16-os jobb sarka előtt... Anton lepasszolja a labdát balra Skvarkának, aki jobbal 17-ről nagyon gyengén, laposan az első előtte álló védőbe lő.

90+9. perc Diarra beadása Loncsaré, Bódi eladja, Bárány a földre viszi Kovácsot. Az utolsó helyzet lehet ma, Pap is elöl.

A spori a cserék alatt jelezte, lesz ráadása a ráadásnak is.

90+5. perc Szépe szereli szépen a jobb szélen meginduló Baranyait. Bumba beadása meg Lagatoré, Vargát ellöki Diarra, szabadrúgás.

90+3. perc Varga József Ojedirant, Baranyai Nimród Bévárdit, Meldin Dreskovics Dzsudzsákot váltja.

Lesz egy harmadik lokis csere is.

Nyolc perc a ráadás.

90. perc Keresztes le, Yasin Hamed be, védő helyett csatár. A másik oldalon Dreskovics és Varga József jön majd.

És gól a gól! Később kiderült, Bárány a gólszerző.

A VAR nagyon vizsgálódik, Bévárdi kezére pattant vissza a labda a kapufáról, de már a gólvonal mögött volt akkor a labda és a játékos is, de előtte volt-e les?

85. PERC ÉS VEZET A LOKI! Bévárdi Zsombor a rövid sarokba teszi ballal a labdát szinte a gólvonalról. Vagy talán már a gólvonal mögül? 0–1!

84. perc Dzsudzsák-szabadrúgás balról, középen némi pogó, majd a beadást BÁRÁNY DONÁT a kapu jobb sarka elé fejeli az ötös jobb sarkáról...

82. perc Skvarka méterekkel lő a bal alsó mellé 22-ról, kissé balról egy szabadrúgást.

81. perc Bumba lerántja Ojedirant a mezénél fogva, most elmaradt a sárga lap.

80. perc Bévárdi Zsombor kap sárga lapot Bumba ellökéséért.

79. perc Bódi beadását kifejeli Szépe Bárány elől. Dzsudzsák beadása rossz, Bódi emelése dettó.

78. perc Bárány Donát be, Majdevac le. Ékcsere.

76. perc Mamady Diarra be, Riquelme le, szűrő helyett szélső.

75. perc Bumba passzol Riquelme elé, aki a kilépő kapusba lő 15-ről, majd ütköznek. Ápolás.

71. perc Romancsuk elől okosan hazaad Szépe. Romancsuk már hátul, szereli Bumbát. Bódi beadása előtte Szépe kezén csattant, de nincs 11-es.

Bódi 2009-ben debütált a Lokoban, szeptemberben, Vingler akkor még nem volt 4 esztendős.

Vingler éppen ma lett 18 éves. Bódi: 12 meccs az ETO ellen, 6 kanadai ponttal.

69. perc Bódi Ádám váltja Oliveirát. A szélső betalált a Győrnek a kupában, az NB II-ben és az NB I-bn is.

65. perc Dean Boldor váltja Verát, védőcsere. Boldor nem akárki, sokszoros román U-válogatott, volt az AS Roma, a Hellas Verona, a Bologna, a Foggia és a Montreal légiósa is.

64. perc Ojediran passzol Oliveirához, aki Majdevacot indítja, ő jobbal 19-ről okosan a jobb sarokba pörget, de les.

63. perc Dzsudzsák beadása a védőké, előtte ballal 21-ről Keresztesbe lőtt.

60. perc Luciano Vera és Ferenczi János kap egy-egy sárga lapot dulakodásért. Előbbi odarúgott, utóbbi törlesztett.

57. perc Anton passzát Vingler ballal 16-ról odagurítja Milosevics elé.

56. perc Oliveira balról ballal laposan remekül ad középre, Ferenczi ballal nem találja el a labdát a kapu torkában... mert belekapott a labdát a kivetődő Pap.

52. perc Csontos éles szögből az oldalhálóba lő 14-ről, balról, de a vetődő Milosevics is hozzáért. A szerb kiüti a szögletet is.

50. perc Vera szereli szépen Oliveirát a 16-os előtt, ez is les.

46. perc Bumba bal oldali beadását nem éri el a kapu elé bevetődő Riquelme, de les. Hatalmas zöld füst a vendégkapu előtt.

46. PERC FOLYTATJUK!

Pintér Csaba váltja Erdőst, megsérült a játékvezető.

Nagy Gábor/Kisalföld

46. perc Tóth és Szujó le, Vingler László és Szépe János be az ETÓ-ban.

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból:
Nicolae Ilea5
Bódi Ádám 4
Arany László 3
Bajzát Péter 3
Varga Roland 3

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

44. perc NINCS BENT! Ojedira jobbról jövő, zseniális passza után a remek ütemben kilépő Majdevac ziccerben, az ötös jobb sarka elől a kapusba lő jobbal.

42. perc Riquelme nagyot esik, Csontos is a földön, tovább és tovább, végül Skvarka lő a 16-os bal oldala elől a jobb sarok mellé.

38. perc Hamzat Ojediran is kap egy sárga lapot, a sokadik kis szabálytalanságért, most Antonnak ment neki durván.

34. perc Vera emel jobbról Skvarka elé, nekimegy testtel okosan Kusnyír, a kapusé a labda.

33. perc Skvarka ad be jobbról, Keresztes szabadon, de a fejese pontatlan. Loncsar közben megúszta a kiállítást.

31. perc Sztefan Loncsar kap sárga lapot Vera felrúgásáért. Ápolás. A VAR piros lapot vizslat közben.

30. perc Skvarka indítja a felezőtől Riquelmét, aki lefutja a védőket, de kilép elé Milosevics, mesterien.

25. perc Oliveirával játszik össze Dzsudzsák, miközben Skvarka a fejét fogva elterül a karmester csapottja után, Dzsudzsák ballal a bal alsót veszi célba 19-ről, középről, de véd vetődve a kapus.

24. perc Dzsudzsák emelésére kilép a 16-osra Pap, aki volt román U21-es és U19-es válogatott is.

21. perc Majdevac Oliveira passzával lefordul Szujóról az ötösön, de közbelép Keresztes.

20. perc Anton a léc fölé lő jobbal a 16-os elől.

19. perc Oliveira odarúg Verának a balon, de nincs sárga lap. A hátára is csapott egy nagyot.

18. perc Skvarka balról jobbal a túlsó felsőbe tekerné a szögletet, de véd szép mozdulattal Milosevics.

14. perc Csontos beadásába belelép Kusnyír, újabb szöglet. A hazai letámadás nem ízlik a Lokinak. A beadás Lagatoré, Riquelme távoli lövése a nézőké.

12. perc Dzsudzsák pocsék hazaadása után hazai korner jön. Lecsúszott. A felezőről emelt haza a csk. Bumba beadása a védőké.

11. perc Lagator kisegíti a rosszul hátrapasszoló Ojedirant utolsó védőként, és szereli Bumbát.

9. perc Riquelme 17 méteres lövését blokkolja Ojediran, majd a jobb szélről, éles szögből jobbal a kapusba lő Vera, aztán Ojediran odarúg az ötös bal sarka előtt Antonnak... tovább! A VAR szerint... is.

8. perc MEKKORA LÖVÉS! Tóth passzát Bumba kissé balról, ballal 28-ról majdnem a bal felsőbe rúgja, de a labda a kapufán csattan.

6. perc Skvarka beadása Lagatoré.

5. perc Pap lekap egy kósza bal oldali beadását, Anton és Riquelme lőhetne a 16-osról, de inkább oldalra passzolnak.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta zöldben, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! 81 bajnoki, 28-28 sikerrel, 116 etós és 115 lokis góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól nincs sérült, a vendégkeretben nincs Mojzis, Szécsi, Domingues és Kiziridisz sem.

„Nehéz kérdés, hogy melyik csapat enged majd a másiknak, hiszen mi és a Debrecen is szereti birtokolni a labdát – nyilatkozta lapunknak a februárban hosszabbításban 2–1-re elveszített mérkőzésen 105 percet játszó védő. – A debreceniektől pontos labdakihozatalokra számítunk, illetve arra, hogy mélyen visszalépnek a középpályásaik labdát kérni, már a saját térfelükön területeket nyitnak meg, ezáltal sok embert bevehetnek a játékba. Úgy készülünk, ahogyan az NB II-es mérkőzéseinkre, és a cél sem változik: győzni akarunk! A télihez képest teljesen más csapattal állunk majd fel, a vezetőség a nyáron hozott egy döntést, amely szerint a klub szép játékkal fel akar jutni az első osztályba. A kupában sem más a mentalitásunk, meg akarjuk nyerni a mérkőzést.”

A mérkőzés kapcsán kulcsfontosságú lehet, melyik edző alkalmazkodik inkább a másikhoz, s NB II ide vagy oda, könnyen lehet, hogy nem Antonio Munoz lesz az. Ezt a feltételezést megerősítette Keresztes Krisztián, az ETO csapatkapitánya.

Kellett is a pihenés, hiszen a Mol Magyar Kupa 2023–2024-es kiírásának negyedik fordulójában is összesorsolták a Debrecennel a zöld-fehéreket. Februárban meggyűlt a baja a Lokinak a győriekkel, pedig az OTP Bank Ligában Szrdjan Blagojevics vezetőedzővel már akkor is nagyszerűen szerepeltek. A bajnoki bronzérmet követően most is az élmezőnyhöz tartozik a klub, az ellenfél azonban sokkal erősebb lett, és ami még érdekesebb, mindkét csapat látványos stílusban futballozik.

Az ETO lassan egy évtizede tartó vergődése az alsóbb osztályokban a végéhez közeledik, a külföldiekkel megerősített csapat vezeti a Merkantil Bank Ligát, és a hétvégén annyira simán vezetett a szünetben a Mosonmagyaróvár ellen (4–0), hogy a második félidőben szinte minden kulcsemberét pihentethette Antonio Munoz vezetőedző.

Csontos Dominik és Keresztes Krisztián maradt hírmondónak az akkori kezdőből, Vingler László pedig a kispadról (Ruisz Barnabás és Huszár Marcell akkor nem kapott lehetőséget csereként). A jelentős nyári átalakulás persze meghozta gyümölcsét.

RÁ SEM LEHET ISMERNI az ETO FC Győr kezdőcsapatára a február 8-án lejátszott DVSC elleni Mol Magyar Kupa-mérkőzés jegyzőkönyvében. Kovácsik Ádám manapság a Mezőkövesd kispadján ül, Csinger Márk és Vitális Milán a DAC, Nicolás Morínigo kölcsönben a Kazincbarcika, Tuboly Máté szintén kölcsönben a DVSC, Toma György a Nyíregyháza, Kiss Bence és Szendrei Ákos a Kecskeméti TE, míg Kovács Krisztián a Paks futballistája.

A tavaszi nyolcaddöntő után ismét Győrben csap össze az ETO FC Győr és a DVSC a Mol Magyar Kupában. Az öltözőn és a pályán kívül szinte semmi ismerősre sem számíthatnak a debreceniek.

A labdarúgó NB II 13. fordulójában a listavezető ETO FC Győr 4–0-ra legyőzte az utolsó előtti Mosonmagyaróvárta szombati játéknap egyetlen mérkőzésén.

A labdarúgó NB I 11. fordulójában a negyedik helyezett PAFC az ötödik helyezett Debrecent fogadta, és küzdelmes mérkőzésen igazságos, 1–1-es döntetlen született.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ETO–DVSC MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!